Fotowoltaika w Radomiu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 375 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 918 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Radomiu

Panele fotowoltaiczne Radom

Dobre Panele Fotowoltaiczne Radom

157 opinii

Jeżeli jeszcze nie wybrałeś właściwego dostawcy dobrych paneli fotowoltaicznych to Synergio S.A. może być tym, czego szukasz. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Fotosystem House Damian Sadza - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Radom

Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne

49 opinii

Instalacje fotowoltaiczne oraz detale z tego wynikające przestaną być dla Ciebie tajemnicą, jeśli skorzystasz z oferty Fotosystem House Damian Sadza. Wykwalifikowani znawcy z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się - warto.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Bezkonkurencyjne Ogniwa Fotowoltaiczne Radom

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Jeśli starasz się znaleźć dostawcę bezkonkurencyjnych ogniw fotowoltaicznych to ta firma na pewno zapewni poszukiwany produkt. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Columbus Energy S.A. - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Radom

Columbus Energy S.A.

38 opinii

Każdy, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych musi koniecznie zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Otovo Sp. z o.o. - Dobra Firma Fotowoltaiczna Radom

Dobra Firma Fotowoltaiczna

22 opinie

Jeśli szukasz dobrej firmy fotowoltaicznej z Radomia to wykorzystaj kompetencje Otovo Sp. z o.o.. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

zielonyVOLT.pl - Solidna Energia Odnawialna Radom

Solidna Energia Odnawialna Radom

13 opinii

Firma zielonyVOLT.pl działa na terenie powiatu i świadczy różnorodne usługi z zakresu solidnej energii odnawialnej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Da Vinci Green Energy Prosta S.A - Wyśmienite Baterie Słoneczne Radom

Da Vinci Green Energy Prosta S.A

11 opinii

Da Vinci Green Energy Prosta S.A z miejscowości Radom jest najlepszy w sprzedaży wyśmienitych baterii słonecznych w bezkonkurencyjnej cenie każdemu zainteresowanemu, zapewniając przy tym dogodne metody realizacji płatności. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

ZENE.pl - Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne w Radomiu

Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne w Radomiu

10 opinii

Nie możesz odnaleźć się w bogactwie ofert na panele fotowoltaiczne? Profesjonalna kadra z ZENE.pl zaproponują Ci najbardziej korzystne rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

ALIANS SP. Z O.O. - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Radom

ALIANS SP. Z O.O.

3 opinie

Systemy fotowoltaiczne nie ma dla firmy ALIANS SP. Z O.O. żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

Sunnco Kolektory Słoneczne - Dobre Baterie Słoneczne Radom

Dobre Baterie Słoneczne

101 opinii

Takiego sprzedawcy nie znajdziesz na terenie Radomia, dlatego jeśli szukasz dobrych ogniw fotowoltaicznych to natychmiast zobacz Sunnco Kolektory Słoneczne. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Najnowsze z 122 zleceń na fotowoltaikę w Radomiu

Panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Radom

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczne...

 • Radom

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 2 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 80m², Radom

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 80m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Radom

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 4 dni temu

Pierwszorzędny System Fotowoltaiczny Radom

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Radom

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 6 dni temu

Odpowiednie Panele Słoneczne Radom

Zlecający, który szuka paneli słonecznych napisał - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 501-1000m². Musi on niezwłocznie otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje dobre ceny oraz najwyższą jakość towaru. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Radom

2023-01-26 do 2023-01-26

Perfekcyjna Fotowoltaika Radom

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Radom

2023-01-23 do 2023-01-31

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Radom

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rach...

 • Radom

2023-01-19 do 2023-01-27

Tanie Panele Fotowoltaiczne Radom

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego mies...

 • Radom

2023-01-16 do 2023-01-24

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Bierwce Szlacheckie Woj Mazowieckie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Bierwce szlacheckie woj mazowieckie

2023-01-16 do 2023-01-24

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Radom

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Radomia. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Nie zwlekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Radom

2023-01-13 do 2023-01-21

Instalacja Fotowoltaiczna Radom

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość śred...

 • Radom

2023-01-05 do 2023-01-13

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki