Fotowoltaika w Przasnyszu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 155 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 472 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Przasnyszu

Panele fotowoltaiczne Przasnysz

Synergio S.A.

157 opinii

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy ogniw fotowoltaicznych, choć szukasz go od kilku tygodni? Synergio S.A. może być Twoim wybawieniem. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Green Mark Sp. z o.o - Doskonała Fotowoltaika Przasnysz

Doskonała Fotowoltaika Przasnysz

39 opinii

Doskonała fotowoltaika to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Przasnysz

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Polenergia Fotowoltaika S.A. jest na to skuteczną metodą. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

P.H.U. EkoWind inż. Anna Machalska - Profesjonalna Fotowoltaika Przasnysz

P.H.U. EkoWind inż. Anna Machalska

35 opinii

Ten specjalista działa na obszarze województwa i świadczy różnorodne usługi z zakresu profesjonalnej fotowoltaiki. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

PROMIKA SOLAR - Znakomite Panele Fotowoltaiczne Przasnysz

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Trudno Ci się odnaleźć w bogactwie ofert na panele fotowoltaiczne? Specjaliści z PROMIKA SOLAR zaproponują Ci najlepsze wyjście. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Otovo Sp. z o.o. - Wyśmienite Ogniwa Fotowoltaiczne Przasnysz

Otovo Sp. z o.o.

23 opinie

Wybranie wyśmienitych ogniw fotowoltaicznych może być skomplikowane, ale ten dostawca na sto procent pomoże Ci w znalezieniu dopasowanego produktu. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

zielonyVOLT.pl - Perfekcyjna Fotowoltaika w Przasnyszu

Perfekcyjna Fotowoltaika w Przasnyszu

13 opinii

Perfekcyjna fotowoltaika to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w branży. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ZENE.pl - Pierwszorzędna Fotowoltaika Przasnysz

ZENE.pl

10 opinii

Firma ZENE.pl oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Przasnysz oraz przyległych powiatów. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

ALIANS SP. Z O.O. - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Przasnysz

ALIANS SP. Z O.O.

3 opinie

Firma ALIANS SP. Z O.O. oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Przasnysz oraz przyległych powiatów. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

prestige - Profesjonalna Energia Odnawialna Przasnysz

prestige

2 opinie

Namierzenie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się prestige - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii energii odnawialnej działający w rejonie Przasnysza, którzy znają się na swojej robocie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Najnowsze z 23 zleceń na fotowoltaikę w Przasnyszu

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna Przasnysz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 60m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rachun...

 • Przasnysz

2023-01-10 do 2023-01-18

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Przasnysz

Jeżeli chcesz znaleźć zlecenia jako producent z górnej półki paneli fotowoltaicznych, to z całą pewnością dobierzesz Zleceniodawcy odpowiedni produkt. Więcej informacji prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Przasnysz

2023-01-01 do 2023-01-09

Solidna Fotowoltaika Przasnysz

Jako osoba z branży, najlepszy w każdym calu wykaż się gotowością by pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od fotowoltaiki. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Przasnysz

2022-12-31 do 2023-01-08

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Przasnysz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Przasnysz

2022-12-27 do 2023-01-04

Doskonałej Jakości Panele Fotowoltaiczne Przasnysz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Przasnysz

2022-11-21 do 2022-11-29

Doskonała Fotowoltaika

Klient poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Rawki

2022-11-13 do 2022-11-21

Rewelacyjna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Przasnysz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Przasnysz

2022-11-03 do 2022-11-11

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Chorzele

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Chorzele

2022-10-26 do 2022-10-26

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Przasnysz

Jeśli chcesz znaleźć zlecenia jako producent najwyższej klasy paneli fotowoltaicznych, to z całą pewnością zapewnisz Klientowi poszukiwany produkt. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Przasnysz

2022-10-24 do 2022-11-01

Tanie Panele Słoneczne Przasnysz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 120m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średnieg...

 • Grójec

2022-10-07 do 2022-10-15

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki