Fotowoltaika w Piasecznie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 441 723 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 721 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Piasecznie

Panele fotowoltaiczne Piaseczno

Synergio S.A.

157 opinii

Oferuje usługi z zakresu systemów fotowoltaicznych od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Piaseczno, ale także okolicznych powiatów. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. - Idealne Instalacje Fotowoltaiczne w Piasecznie

Idealne Instalacje Fotowoltaiczne w Piasecznie

91 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, chociaż poszukujesz od dawna? OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. może być Twoim wybawieniem. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Fotosystem House Damian Sadza - Opłacalne Panele Słoneczne Piaseczno

Fotosystem House Damian Sadza

50 opinii

Dotarcie do opłacalnych paneli słonecznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Fotosystem House Damian Sadza posłużą radą i dobiorą dopasowne rozwiązanie. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Green Mark Sp. z o.o - Markowe Panele Słoneczne Piaseczno

Markowe Panele Słoneczne

39 opinii

Green Mark Sp. z o.o świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Piaseczna i z sąsiednich miast. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Doskonała Fotowoltaika Piaseczno

Doskonała Fotowoltaika Piaseczno

52 opinie

Gdy szukasz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Polenergia Fotowoltaika S.A. są dla Ciebie stworzeni. Ustal pasujący termin już teraz!

Green Solar Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Piaseczno

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne

37 opinii

Osoby z Green Solar Sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży doskonałej fotowoltaiki. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Piaseczno

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

22 opinie

Instalacje fotowoltaiczne i szczegóły z tym związane skończą być dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.. Profesjonalni konsultanci z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zobacz!

Energypack Sp. z o.o. - Dobre Panele Fotowoltaiczne Piaseczno

Dobre Panele Fotowoltaiczne Piaseczno

11 opinii

Ten, kto poszukuje paneli fotowoltaicznych winien koniecznie zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć na własne oczy ich atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Concept LS sp. z o.o. - Doskonałe Panele Fotowoltaiczne Piaseczno

Concept LS sp. z o.o.

4 opinie

Klient, który planuje kupno paneli fotowoltaicznych winien już dziś zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Fotowoltaika, pompy ciepła - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Piaseczno

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne

4 opinie

Lepszej propozycji instalacji fotowoltaicznych nie znajdziesz w miejscowości Piaseczno i okolicy, więc jeśli szukasz opłacalnych instalacji fotowoltaicznych to bez wahania sprawdź Fotowoltaika pompy ciepła. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Najnowsze z 202 zleceń na fotowoltaikę w Piasecznie

Świetna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Piaseczno

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Klienta skomplikowanym zagadnieniem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z branży instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 104m². Już nie czekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

 • Nowa wola

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano wczoraj o 20:27

Panele Fotowoltaiczne Piaseczno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Góra Kalwaria

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 6 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Jeziórko

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Jeziórko

2023-01-30 do 2023-02-02

Doskonałej Jakości System Fotowoltaiczny Piaseczno

Zachwyć Zlecającego fachowym działaniem na terenie Mazowieckiego. Jako uznana firma fotowoltaiczna podejmij się zlecenia "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²" i pokaż, że realizacja systemu fotowoltaicznego zostanie wykonana błyskawicznie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Góra Kalwaria

2023-01-27 do 2023-02-04

Staranny System Fotowoltaiczny

Przygotowanie systemu fotowoltaicznego dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Lesznowola

2023-01-26 do 2023-02-03

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Góra Kalwaria

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, zwłaszcza na obszarze Mazowieckiego, ale także przyległych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Góra Kalwaria

2023-01-25 do 2023-01-25

Korzystna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Wybranie instalacji paneli fotowoltaicznych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i wybierz dostosowane rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Kamionka

2023-01-24 do 2023-02-01

Fotowoltaika Piaseczno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Piaseczno

2023-01-23 do 2023-01-31

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne

Zlecenie od Klienta, który przegląda oferty paneli fotowoltaicznych i nie ma dostawcy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Nowa iwiczna

2023-01-22 do 2023-01-30

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych szybko nie znajdzie na terenie Mazowieckiego, więc jeżeli szuka taniej instalacji paneli fotowoltaicznych to natychmiast powinien poznać Twoją Firmę. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Baszkówka

2023-01-20 do 2023-01-28

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki