Fotowoltaika w Sierpcu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 706 693 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
576 400 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Sierpcu

Panele fotowoltaiczne Sierpc

Dobre Panele Fotowoltaiczne Sierpc

157 opinii

Następnego takiego sprzedawcy nie znajdziesz w miejscowości Sierpc i okolicy, więc jeśli szukasz dobrych paneli fotowoltaicznych to od razu sprawdź Synergio S.A.. Aby otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Sierpc

Energia Taniej Sp. z o.o.

84 opinie

Jeżeli poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Energia Taniej Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Porządne Panele Fotowoltaiczne Sierpc

Polenergia Fotowoltaika S.A.

65 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo iż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? Polenergia Fotowoltaika S.A. może być Twoim rozwiązaniem. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Sierpc

Polenergia Fotowoltaika S.A.

65 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Otovo Sp. z o.o. - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Sierpc

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne

23 opinie

Wybranie dobrych ogniw fotowoltaicznych może być skomplikowane, ale ten dostawca na pewno pomoże Tobie w znalezieniu dobrego produktu. Ażeby uzyskać ofertę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Polskie Centrum Fotowoltaiki - Dobre Baterie Słoneczne w Sierpcu

Dobre Baterie Słoneczne w Sierpcu

19 opinii

Baterie słoneczne z przewozem pod Twoje drzwi to standardowa usługa Polskie Centrum Fotowoltaiki, dzięki której będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Mają ofertę dla każdego.

Biotechgroup sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Sierpc

Perfekcyjna Fotowoltaika

18 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkich na obszarze Sierpca, ale także przyległych miast. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

zielonyVOLT.pl - Wyśmienite Panele Fotowoltaiczne Sierpc

zielonyVOLT.pl

13 opinii

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo że poszukujesz go od niezliczonych dni? zielonyVOLT.pl może ma szansę zakończyć Twój problem. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Energypack Sp. z o.o. - Dobra Firma Fotowoltaiczna Sierpc

Dobra Firma Fotowoltaiczna Sierpc

11 opinii

Chcesz zlecić prace, a jeszcze nie znalazłeś firmy fotowoltaicznej? Energypack Sp. z o.o. to rewelacyjny wybór. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

ALIANS SP. Z O.O. - Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Sierpc

ALIANS SP. Z O.O.

3 opinie

Szukając instalacji fotowoltaicznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna ALIANS SP. Z O.O. jest najwyższej próby. Przedzwoń i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Najnowsze z 23 zleceń na fotowoltaikę w Sierpcu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Sierpc

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Sierpc

2023-03-26 do 2023-04-03
dodano wczoraj o 18:04

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna Sierpc

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Ligowo

2023-03-26 do 2023-04-03
dodano wczoraj o 10:39

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Białe Błoto

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Białe błoto

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 4 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Sierpc

Ten Zlecający nadal potrzebuje profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Sierpc

2023-03-06 do 2023-03-14

Dobre Panele Słoneczne Sierpc

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Sierpc

2023-02-13 do 2023-02-21

Znakomita Firma Fotowoltaiczna Sierpc

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Sierpc

2023-02-06 do 2023-02-14

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Bożewo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczne...

 • Bożewo

2023-02-05 do 2023-02-13

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Malanowo stare

2023-02-03 do 2023-02-14

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Zawidz Kościelny

Dowiedź Klientowi, że kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdzie na terenie Mazowieckiego. Dlatego jeśli jesteś dostawcą tanich paneli słonecznych to bez wahania przeanalizuj zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Zawidz Kościelny

2023-02-02 do 2023-02-10

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Sierpc

To zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z rejonu Sierpca oraz przyległych powiatów. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Sierpc

2023-01-29 do 2023-02-06

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki