Fotowoltaika w Przysusze

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 441 925 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 734 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Przysusze

Panele fotowoltaiczne Przysucha

Synergio S.A.

157 opinii

Gdy szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Synergio S.A. są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Fotosystem House Damian Sadza - Idealne Baterie Słoneczne Przysucha

Idealne Baterie Słoneczne

50 opinii

Fotosystem House Damian Sadza z Przysuchy jest najlepszy w oferowaniu idealnych baterii słonecznych w konkurencyjnej cenie każdemu Klientowi, zapewniając przy tym liczne metody realizacji płatności. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Przysucha

Profesjonalna Fotowoltaika Przysucha

52 opinie

Namierzenie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się Polenergia Fotowoltaika S.A. - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Przysuchy, którzy znają się na swojej robocie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne Przysucha

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Wciąż nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, chociaż próbujesz znaleźć od kilku tygodni? Polenergia Fotowoltaika S.A. może zakończyć Twój problem. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Otovo Sp. z o.o. - Profesjonalna Energia Odnawialna Przysucha

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Pracownicy Otovo Sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny fotowoltaiki. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

zielonyVOLT.pl - Pierwszorzędna Fotowoltaika Przysucha

zielonyVOLT.pl

13 opinii

Fotowoltaika nie ma dla firmy zielonyVOLT.pl żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Energypack Sp. z o.o. - Rewelacyjne Panele Fotowoltaiczne Przysucha

Energypack Sp. z o.o.

11 opinii

Kolejnego takiego dostawcy szybko nie znajdziesz na terenie Przysuchy, dlatego jeśli szukasz rewelacyjnych paneli fotowoltaicznych to od razu sprawdź Energypack Sp. z o.o.. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zobacz!

ZENE.pl - Doskonała Fotowoltaika w Przysusze

Doskonała Fotowoltaika w Przysusze

10 opinii

ZENE.pl to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Przysuchy. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Twoja Energia - Perfekcyjna Fotowoltaika Przysucha

Twoja Energia

7 opinii

Firma Twoja Energia to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Przysuchy i sąsiednich powiatów. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Usługi Remontowo-Budowlane Jarząbek - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Przysucha

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Przysucha

Systemy fotowoltaiczne nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Najnowsze z 13 zleceń na fotowoltaikę w Przysusze

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Wieniawa

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za p...

 • Wieniawa

2023-01-28 do 2023-02-05

Panele fotowoltaiczne, dach 40m², Przysucha

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 40m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Przysucha

2023-01-17 do 2023-01-25

Staranny System Fotowoltaiczny Przysucha

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Klwów

2023-01-15 do 2023-01-23

Doskonała Instalacja Fotowoltaiczna Przysucha

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 45m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rachun...

 • Przysucha

2023-01-13 do 2023-01-21

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Przysucha

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Potworów

2023-01-13 do 2023-01-21

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Przysucha

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Odrzywół

2022-12-31 do 2023-01-08

Doskonała Fotowoltaika Przysucha

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Odrzywół

2022-12-12 do 2022-12-20

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Zielonka

2022-10-26 do 2022-11-03

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Wistka

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Wistka

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Potworów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Potworów

2022-09-30 do 2022-10-08

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki