Fotowoltaika w Pułtusku

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 109 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 546 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Pułtusku

Panele fotowoltaiczne Pułtusk

Synergio S.A.

157 opinii

Synergio S.A. z miejscowości Pułtusk jest najlepszy w sprzedaży wyśmienitych baterii słonecznych w bezkonkurencyjnej cenie każdemu zainteresowanemu, zapewniając przy tym dogodne metody realizacji płatności. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś - Solidna Energia Odnawialna Pułtusk

Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś

79 opinii

Eksperci z Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży solidnej energii odnawialnej. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Green Mark Sp. z o.o - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Pułtusk

Green Mark Sp. z o.o

39 opinii

Jeżeli poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Green Mark Sp. z o.o są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Polenergia Fotowoltaika - Solidna Fotowoltaika Pułtusk

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Firma Polenergia Fotowoltaika to eksperci od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z Pułtuska i pobliskich miast. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Perfekcyjna Energia Odnawialna w Pułtusku

Perfekcyjna Energia Odnawialna w Pułtusku

52 opinie

Energia odnawialna nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Endless Energy Łukasz Kalisz - Doskonała Fotowoltaika Pułtusk

Doskonała Fotowoltaika Pułtusk

29 opinii

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Endless Energy Łukasz Kalisz jest na to skuteczną metodą. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Dobre Panele Słoneczne Pułtusk

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

22 opinie

Kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz w miejscowości Pułtusk i okolicy, dlatego jeśli szukasz dobrych paneli słonecznych to koniecznie poznaj Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

zielonyVOLT.pl - Doskonałe Ogniwa Fotowoltaiczne Pułtusk

zielonyVOLT.pl

13 opinii

Jeżeli szukasz bezkonkurencyjnej oferty ogniw fotowoltaicznych w okolicy Pułtuska, zatrudnij fachowców w branży. zielonyVOLT.pl wykorzysta kompetencje swoich pracowników i zaproponuje Ci niezłą propozycję. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Calma Energy - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne Pułtusk

Calma Energy

16 opinii

Poszukując wysokiej klasy baterii słonecznych znajdziesz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Calma Energy nie ma sobie równych. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Energypack Sp. z o.o. - Wiarygodna Firma Fotowoltaiczna Pułtusk

Energypack Sp. z o.o.

11 opinii

Firma fotowoltaiczna Energypack Sp. z o.o. to prawdziwi profesjonaliści w temacie fotowoltaiki. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w okolicy Pułtuska. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 26 zleceń na fotowoltaikę w Pułtusku

Fotowoltaika Pułtusk

Jeśli fotowoltaika na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten Zleceniodawca zgłosił "Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m²". Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Pułtusk

2023-01-21 do 2023-01-29
dodano 8 dni temu

Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Pułtusk

Podmiot, który wprowadził zlecenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", chce dotrzeć do paneli słonecznych. Powinien spotkać ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma konkurentów. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Dzierżenin

2023-01-15 do 2023-01-23

Rewelacyjna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Pułtusk

Dla Zlecającego, który napisał - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², wybranie rewelacyjnej instalacji paneli fotowoltaicznych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Pułtusk

2023-01-09 do 2023-01-17

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 170m², Pułtusk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 170m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Pułtusk

2023-01-06 do 2023-01-14

Doskonała Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Zdecydowanie o wyborze instalacji paneli fotowoltaicznych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i wybierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Pułtusk

2023-01-04 do 2023-01-12

Pierwszorzędna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Pułtusk

2023-01-04 do 2023-01-12

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Świercze

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Świercze

2022-12-26 do 2023-01-03

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Pułtusk

Klient, który pisze zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", chce dotrzeć do dobrych paneli fotowoltaicznych. Powinien znaleźć ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma sobie równych. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Pułtusk

2022-11-30 do 2022-12-08

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Pułtusk

Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które brzmi "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Pułtusk

2022-11-30 do 2022-12-08

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Pułtusk

Zleceniodawca, który pisze zapytanie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m²", szuka tanich paneli słonecznych. Powinien natknąć się na ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma sobie równych. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Pułtusk

2022-11-25 do 2022-11-29

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki