Fotowoltaika w Wołominie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 123 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 550 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Wołominie

Panele fotowoltaiczne Wołomin

Synergio S.A.

157 opinii

Firma fotowoltaiczna Synergio S.A. to prawdziwi wyjadacze w temacie fotowoltaiki. Swoje usługi oferują Klientom w rejonie Wołomina. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Solar-Tech P.H.U. Kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Wołomin

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Wołomin

61 opinii

Systemy fotowoltaiczne nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

KiPS Firma-Handlowo-Usługowa - Dobre Baterie Słoneczne Wołomin

Dobre Baterie Słoneczne Wołomin

48 opinii

Baterie słoneczne z przewozem pod Twoje drzwi to standardowa usługa KiPS Firma-Handlowo-Usługowa, dzięki której będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Mają ofertę dla każdego.

Green Mark Sp. z o.o - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Wołomin

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne

39 opinii

Doskonałe systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Wołomin

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne

52 opinie

Kupno dobrych ogniw fotowoltaicznych może być trudne, ale ten dostawca na 100% pomoże Tobie w znalezieniu dopasowanego produktu. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Green Solar Sp. z o.o. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Wołomin

Perfekcyjna Energia Odnawialna

37 opinii

Energia odnawialna nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika w Wołominie

Profesjonalna Fotowoltaika w Wołominie

22 opinie

Namierzenie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Wołomina, którzy znają się na swojej robocie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Energypack Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Wołomin

Pierwszorzędna Energia Odnawialna

11 opinii

Osoby z Energypack Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od energii odnawialnej. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

A1 Energies Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Wołomin

A1 Energies Sp. z o.o.

11 opinii

Firma A1 Energies Sp. z o.o. to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Wołomin i przyległych powiatów. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski - Solidna Fotowoltaika Wołomin

Solidna Fotowoltaika

9 opinii

Planujesz wybrać dobrego partnera do realizacji swoich planów? Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski będzie najszybszą drogą. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

Najnowsze z 214 zleceń na fotowoltaikę w Wołominie

Porządna Instalacja Fotowoltaiczna Wołomin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Kobyłka

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano wczoraj o 12:32

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kobyłka

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Kobyłka

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 2 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Ząbki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Ząbki

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 2 dni temu

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Stare Załubice

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 3 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Klembów, Ostrowek

Nadal możesz odpowiedzieć na ogłoszenie Klienta jako profesjonalista od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Klembów, Ostrowek

2023-01-22 do 2023-01-22

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Tłuszcz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Tłuszcz

2023-01-20 do 2023-01-28

Doskonała Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Wołomin

Zdecydowanie o wyborze instalacji paneli fotowoltaicznych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i wybierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Kobyłka

2023-01-20 do 2023-01-28

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Zielonka

Dla Klienta wybranie dobrej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Mazowieckiego, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Zielonka

2023-01-19 do 2023-01-27

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Radzymin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Radzymin

2023-01-19 do 2023-01-19

Najwyższej Klasy Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z branży instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Wołomin

2023-01-15 do 2023-01-15

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki