Pompy ciepła w Bydgoszczy

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 837 009 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
539 781 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Bydgoszcz - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Bydgoszcz

Energia Taniej Sp. z o.o.

81 opinii

Energia Taniej Sp. z o.o. specjalizuje się w oferowaniu dobrych gruntowych pomp ciepła w konkurencyjnej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając liczne formy płatności. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Profesjonalna Energia Odnawialna Bydgoszcz

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

49 opinii

Polenergia Pompy Ciepła S.A. oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Bydgoszczy, ale także pobliskich powiatów. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

PUH GÓRNY - Pompy Ciepła Bydgoszcz

PUH GÓRNY

24 opinie

Jesteś zdania, że doskonałe pompy ciepła to trudny temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z PUH GÓRNY udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

P.H.U.LUMIFIL Lucyna Wejner - Perfekcyjna Energia Odnawialna Bydgoszcz

P.H.U.LUMIFIL Lucyna Wejner

15 opinii

Ten specjalista działa w rejonie powiatu i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnej energii odnawialnej. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Virtus Sun Polska Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Energia Odnawialna w Bydgoszczy

Pierwszorzędna Energia Odnawialna w Bydgoszczy

19 opinii

Chcesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Virtus Sun Polska Sp. z o.o. z Bydgoszczy będzie najszybszą drogą. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

Levard sp z o.o. sp.k. - Profesjonalne Pompy Ciepła Bydgoszcz

Profesjonalne Pompy Ciepła Bydgoszcz

10 opinii

Pracownicy Levard sp z o.o. sp.k. to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży perfekcyjnej energii odnawialnej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Earth Connect Sp. z o.o. - Solidna Energia Odnawialna Bydgoszcz

Earth Connect Sp. z o.o.

4 opinie

Solidna energia odnawialna to specjalność ekipy z firmy Earth Connect Sp. z o.o. - są niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie. Zachęcamy do kontaktu.

SYSTEM ECO - Porządne Pompy Ciepła Bydgoszcz

SYSTEM ECO

2 opinie

Klient, który planuje kupno dobrych gruntowych pomp ciepła musi już teraz zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć ich dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Instal Heating Hartwich Łukasz Marcin S.C. - Markowe Gruntowe Pompy Ciepła Bydgoszcz

Instal Heating Hartwich Łukasz Marcin S.C.

1 opinia

Skoro starasz się znaleźć dostawcę markowych gruntowych pomp ciepła to Instal Heating Hartwich Łukasz Marcin S.C. na pewno dobierze odpowiedni towar. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

HYDROMAX - Doskonała Energia Odnawialna Bydgoszcz

HYDROMAX

1 opinia

HYDROMAX to prawdziwi wyjadacze w branży energii odnawialnej. Swoje usługi oferują Klientom w rejonie Bydgoszczy. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

344 Zlecenia - Pompy Ciepła Bydgoszcz

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Bydgoszcz

Próbujesz znaleźć zlecenia jako solidny profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Bydgoszczy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Bydgoszcz

2022-09-26 do 2022-10-04
dodano wczoraj o 23:15

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Bydgoszcz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Budynek ocieplony Termin sk...

 • Bydgoszcz

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 2 dni temu

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 20 549 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Bydgoszcz

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty:...

 • Bydgoszcz

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m², Bydgoszcz

Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia, które brzmi "Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Bydgoszcz

2022-09-24 do 2022-10-02
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 86m², Bydgoszcz

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Bydgoszczy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Bydgoszcz

2022-09-24 do 2022-10-02
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Bydgoszcz

Jako fachowiec działający na obszarze miejscowości Bydgoszcz i oferujący liczne usługi z zakresu perfekcyjnego odnawialnych źródeł energii zapoznaj się z potrzebami Klienta, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Bydgoszcz

2022-09-24 do 2022-10-02
dodano 3 dni temu

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Bydgoszcz

Jako fachowiec działający na terenie miejscowości Bydgoszcz i oferujący szerokie spektrum usług z zakresu solidnego odnawialnych źródeł energii zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Bydgoszcz

2022-09-24 do 2022-10-02
dodano 3 dni temu

Najlepsza Pompa Ciepła Bydgoszcz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Bydgoszcz

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 4 dni temu

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. do 150m², Bydgoszcz

Jako fachowiec działający na obszarze powiatu i świadczący różnorodne usługi z zakresu pierwszorzędnej energii odnawialnej zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. do 150m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Bydgoszcz

2022-09-22 do 2022-09-30
dodano 5 dni temu

Potrzebuję pompy ciepła, 501-1000m², Bydgoszcz

Jeśli Odnawialne źródła energii nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Ciebie. Polegając na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Bydgoszcz

2022-09-22 do 2022-09-30
dodano 5 dni temu

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Bydgoszcz

Ten Klient jeszcze nie znalazł odpowiedniego dostawcy gruntowego wymiennika ciepła, mimo że poszukuje go od wielu dni. Twoja firma może rozwiązać problem dla tego Klienta. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

 • Bydgoszcz

2022-09-21 do 2022-09-29
dodano 6 dni temu

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Bydgoszcz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Bydgoszcz

2022-09-21 do 2022-09-29
dodano 6 dni temu

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Bydgoszcz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: 2023-07-30...

 • Bydgoszcz

2022-09-20 do 2022-09-28
dodano 7 dni temu

Doskonałe Systemy Grzewcze Bydgoszcz

Daj znać Klientowi, że lepszej oferty systemów grzewczych szybko nie znajdzie na terenie Bydgoszczy, więc jeśli szuka doskonałego systemów grzewczych to niezwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Bydgoszcz

2022-09-19 do 2022-09-27
dodano 8 dni temu

Ceniony Gruntowy Wymiennik Ciepła Bydgoszcz

Zleceniodawcy często czują się zagubieni w nadmiarze ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako ekspert, doradź najlepsze wyjście Klientowi zapytanie o treści - Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 301-500m². Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Bydgoszcz

2022-09-19 do 2022-09-19

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Bydgoszcz

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie pompy ciepła wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Bydgoszcz

2022-09-18 do 2022-09-26

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Bydgoszcz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 ...

 • Bydgoszcz

2022-09-18 do 2022-09-26

Energia Odnawialna Bydgoszcz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu mie...

 • Bydgoszcz

2022-09-17 do 2022-09-25

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Bydgoszcz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w roz...

 • Bydgoszcz

2022-09-17 do 2022-09-25

Tani Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zleceniodawca, który planuje kupno gruntowego wymiennika ciepła napisał - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Winien on koniecznie otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje świetne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Bydgoszcz

2022-09-16 do 2022-09-24

Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

 • Bydgoszcz

2022-09-16 do 2022-09-24

Solidna Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Bydgoszcz

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Bydgoszcz

Jako ekspert i prawdziwy profesjonalista w branży energii odnawialnej możesz zaoferować swoje usługi Zleceniodawcy w okolicy Bydgoszczy, który napisał "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Bydgoszcz

2022-09-15 do 2022-09-23

Znakomita Pompa Ciepła

Jeżeli jeszcze jako ekspert od pompy ciepła potrzebujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Bydgoszczy z pewnością pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Bydgoszcz

2022-09-15 do 2022-09-23

Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 201-300m², Bydgoszcz

Dla Klienta, który pisze - Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 201-300m², wybranie bezkonkurencyjnego systemów grzewczych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Ty będziesz na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Bydgoszcz

2022-09-13 do 2022-09-21

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Bydgoszcz

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Umów się na rozmowę od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Bydgoszcz

2022-09-12 do 2022-09-20

Zapotrzebowanie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m², Bydgoszcz

Jeśli odnawialne źródła energii to sfera działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten zainteresowany napisał "Zapotrzebowanie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m²". Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Bydgoszcz

2022-09-12 do 2022-09-20

Potrzebuję pompy ciepła, bud. 151-200m², Bydgoszcz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 2 Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: konstrukcja dom...

 • Bydgoszcz

2022-09-10 do 2022-09-18

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Bydgoszcz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 mies...

 • Bydgoszcz

2022-09-10 do 2022-09-18

Energia Odnawialna

Zlecenie o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z rejonu Bydgoszczy oraz przyległych powiatów. Zaproponuj termin od razu!

 • Bydgoszcz

2022-09-10 do 2022-09-18

Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Bydgoszcz

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Bydgoszcz

2022-09-10 do 2022-09-18

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu