Pompa ciepła w Wąbrzeźnie

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 937 616 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
615 777 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Ranking najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Wąbrzeźnie

Pompy ciepła Wąbrzeźno

Pierwszorzędne Systemy Grzewcze w Wąbrzeźnie

92 opinie

Wybranie systemów grzewczych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z FREON - Łukasz Kowalski pomogą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Rewelacyjne Pompy Ciepła Wąbrzeźno

Energia Taniej Sp. z o.o.

89 opinii

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od pomp ciepła? Wykorzystaj kompetencje Energia Taniej Sp. z o.o.. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Expom S.A. - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Wąbrzeźno

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Wąbrzeźno

16 opinii

Oferuje usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii od kilku lat, szczególnie na obszarze Wąbrzeźna, ale także okolicznych miast. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

Virtus Sun Polska Sp. z o.o. - Solidna Energia Odnawialna Wąbrzeźno

Solidna Energia Odnawialna Wąbrzeźno

22 opinie

Eksperci z Virtus Sun Polska Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży energii odnawialnej. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Virtus Sun Polska - Doskonałe Systemy Grzewcze Wąbrzeźno

Virtus Sun Polska

22 opinie

Wybranie systemów grzewczych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Virtus Sun Polska udzielą rad i dobiorą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - warto.

Hydroline Sp. z o.o. - Doskonałe Pompy Ciepła Wąbrzeźno

Hydroline Sp. z o.o.

6 opinii

Jesteś zdania, że doskonałe pompy ciepła to trudny temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Hydroline Sp. z o.o. udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

SYSTEM ECO - Odpowiednie Gruntowe Pompy Ciepła Wąbrzeźno

SYSTEM ECO

8 opinii

Znalezienie odpowiednich gruntowych pomp ciepła nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z SYSTEM ECO dadzą wskazówki i dobiorą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Doradztwo Energetyczne - Profesjonalne Pompy Ciepła Wąbrzeźno

Profesjonalne Pompy Ciepła

1 opinia

Zaufaj fachowcom w dziedzinie pomp ciepła i zatrudnij Doradztwo Energetyczne. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź.

Inhelio SP. Z O. O. - Pierwszorzędne Powietrzne Pompy Ciepła Wąbrzeźno

Inhelio SP. Z O. O.

2 opinie

Planujesz zakup powietrznych pomp ciepła i nie podjąłeś decyzji o wyborze odpowiedniego sprzedawcy? Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

OMEGA Napiórkowski Paweł - Wysokiej Jakości Gruntowe Wymienniki Ciepła Wąbrzeźno

OMEGA Napiórkowski Paweł

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy gruntowych wymienników ciepła, mimo że poszukujesz go od niezliczonych dni? OMEGA Napiórkowski Paweł może Ci pomóc. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najnowsze z 25 zleceń na pompy ciepła w Wąbrzeźnie

Perfekcyjna Energia Odnawialna Wąbrzeźno

Perfekcyjna energia odnawialna to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Ryńsk

2023-11-07 do 2023-11-15

Energia Odnawialna

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Kujawsko-pomorskie, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Dębowa Łąka

2023-11-04 do 2023-11-12

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Ludowice

Jeśli odnawialne źródła energii w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten zainteresowany napisał "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Ludowice

2023-10-28 do 2023-11-05

Solidne Odnawialne Źródła Energii Wąbrzeźno

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wąbrzeźno

2023-10-20 do 2023-10-28

Solidne Odnawialne Źródła Energii

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 101-150m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Kujawsko-pomorskiego i okolic. Nie czekaj i sporządź wycenę - nie zawiedziesz się!

 • Ryńsk

2023-10-04 do 2023-10-12

Pompa ciepła, bud. 101-150m², Trzciano

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Trzciano

2023-07-27 do 2023-08-04

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 151-200m², Wąbrzeźno

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z ofert...

 • Wąbrzeźno

2023-07-20 do 2023-07-28

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Wąbrzeźno

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan budynku: budynek do 2 lat Termin skorzystania z oferty: najbliższy wol...

 • Wąbrzeźno

2023-07-09 do 2023-07-17

Doskonałej Jakości Gruntowy Wymiennik Ciepła Wąbrzeźno

Zakup doskonałej jakości gruntowego wymiennika ciepła dla Konsumentów nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec posłuż Klientowi radą i znajdź najlepsze rozwiązanie. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Ryńsk

2023-07-08 do 2023-07-16

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 201-300m², Radzyń Chełmiński

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Radzyń Chełmiński

2023-08-04 do 2023-08-12

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. do 150m², Radzyń Chełmiński

Dla Klienta, który pisze - Szukam firmy od pomp ciepła, bud. do 150m², dotarcie do najwyższej klasy systemów grzewczych może być niełatwe, jednak Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Radzyń Chełmiński

2023-06-13 do 2023-06-21

Pompa Ciepła Wąbrzeźno

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan budynku: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty...

 • Bukowiec

2023-07-23 do 2023-07-31

Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 mi...

 • Branica

2023-06-20 do 2023-06-28

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Bramka

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: powyżej 7 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu...

 • Bramka

2023-06-17 do 2023-06-25

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Plewno

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 mi...

 • Plewno

2023-06-20 do 2023-06-28

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 36-70m², Różanna

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 36-70m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Dodatkowe informacje: Przerwy w dostawie prądu w okresie zim...

 • Różanna

2023-10-02 do 2023-10-04

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Nieżywięć

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 mi...

 • Nieżywięć

2023-07-16 do 2023-07-24

Rewelacyjne Systemy Grzewcze Wąbrzeźno

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan budynku: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: 2023-09-18...

 • Nieżywięć

2023-06-20 do 2023-06-28

Wysokiej Jakości Gruntowy Wymiennik Ciepła

Kupno wysokiej jakości gruntowego wymiennika ciepła dla Konsumentów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel Klientowi rady i wybierz dostosowane do wymagań rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Kowalewo Pomorskie

2023-05-27 do 2023-06-04

Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zleceniodawca, który wprowadził zlecenie o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m²", szuka wyśmienitego gruntowego wymiennika ciepła. Powinien znaleźć ofertę Twojej firmy, która nie ma konkurentów. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

 • Elzanowo

2023-07-06 do 2023-07-14

Tanie Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 540m² Stan budynku: nowo wybudowany Dodatkowe informacje: Dach płaski 10x16 styro -papa. 10kW pane...

 • Kowalewo Pomorskie

2023-11-25 do 2023-12-03

Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: 2024-04-30...

 • Kowalewo Pomorskie

2023-09-15 do 2023-09-23

Wysokiej Klasy Gruntowy Wymiennik Ciepła

Dotarcie do wysokiej klasy gruntowego wymiennika ciepła dla Konsumentów bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista posłuż Klientowi radą i dobierz dopasowane rozwiązanie. Ustal pasujący termin od razu!

 • Wielka łąka

2023-07-24 do 2023-08-01

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 101-150m², Kowalewo Pomorskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Kowalewo Pomorskie

2023-11-07 do 2023-11-15

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Kowalewo Pomorskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: na...

 • Kowalewo Pomorskie

2023-07-13 do 2023-07-21

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła