Fotowoltaika w Rzeszowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 973 526 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 488 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Rzeszowie

Panele fotowoltaiczne Rzeszów

PERTIS Fotowoltaika

310 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, zwłaszcza na obszarze Rzeszowa, ale także przyległych powiatów. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Ress-Inwestycje sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Rzeszów

Ress-Inwestycje sp. z o.o.

54 opinie

Systemy fotowoltaiczne na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Pierwszorzędne Instalacje Fotowoltaiczne Rzeszów

Polenergia Fotowoltaika S.A.

98 opinii

Takiej oferty instalacji fotowoltaicznych szybko nie znajdziesz w miejscowości Rzeszów i okolicy, więc jeżeli poszukujesz pierwszorzędnych instalacji fotowoltaicznych to koniecznie poznaj Polenergia Fotowoltaika S.A.. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Słoneczny Doradca PL Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Rzeszów

Słoneczny Doradca PL Sp. z o.o.

44 opinie

Jeżeli szukasz najlepszej oferty baterii słonecznych na terenie Rzeszowa, skorzystaj z pomocy fachowców w branży. Słoneczny Doradca PL Sp. z o.o. wykorzysta swoje kompetencje i przedstawi Ci dobrą propozycję. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się - naprawdę warto.

Airlux Polska - Solidna Fotowoltaika w Rzeszowie

Solidna Fotowoltaika w Rzeszowie

24 opinie

Ten fachowiec działa na terenie powiatu i oferuje liczne usługi z zakresu solidnej fotowoltaiki. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

FOT-ON SPÓŁKA Z O. O. - Odpowiednie Panele Słoneczne Rzeszów

FOT-ON SPÓŁKA Z O. O.

23 opinie

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli słonecznych, pomimo że szukasz go od dłuższego czasu? FOT-ON SPÓŁKA Z O. O. może ma szansę zakończyć Twój problem. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Bart-Faz Bartłomiej Drupka - Markowe Ogniwa Fotowoltaiczne Rzeszów

Bart-Faz Bartłomiej Drupka

18 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy ogniw fotowoltaicznych, mimo iż poszukujesz go od wielu dni? Bart-Faz Bartłomiej Drupka może rozwiązać Twój problem. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

PV INSTAL - Perfekcyjna Fotowoltaika Rzeszów

Perfekcyjna Fotowoltaika Rzeszów

18 opinii

Firma PV INSTAL to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Rzeszowa i okolicznych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

SPEC4ENERGY Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Rzeszów

Pierwszorzędna Fotowoltaika Rzeszów

14 opinii

Firma fotowoltaiczna SPEC4ENERGY Sp. z o.o. to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Rzeszowa. Ażeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Solego Sp. z o.o. - Wyśmienite Panele Fotowoltaiczne Rzeszów

Solego Sp. z o.o.

12 opinii

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo że poszukujesz go od niezliczonych dni? Solego Sp. z o.o. może ma szansę zakończyć Twój problem. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Najnowsze z 190 zleceń na fotowoltaikę w Rzeszowie

Solidna Fotowoltaika Rzeszów

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: grunt Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Rzeszów

2024-07-21 do 2024-07-29
dodano wczoraj o 11:31

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c, Rzeszów

To zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z rejonu Rzeszowa oraz przyległych powiatów. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Rzeszów

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano 3 dni temu

System Fotowoltaiczny Rzeszów

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 800zł m-c". Jako zaufany ekspert w dziedzinie systemu fotowoltaicznego daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania.

 • Rzeszów

2024-07-18 do 2024-07-26
dodano 4 dni temu

Świetna Firma Fotowoltaiczna Rzeszów

Jako świetna firma fotowoltaiczna i prawdziwi specjaliści, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie, jesteś idealnym kandydatem dla tego Klienta. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

 • Rzeszów

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano 5 dni temu

Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd 251-300zł m-c, Rzeszów

Znalezienie doskonałej jakości paneli fotowoltaicznych dla Klientów nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż Klientowi radą i znajdź spełniające wymagania rozwiązanie. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Rzeszów

2024-07-15 do 2024-07-23
dodano 7 dni temu

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd do 200zł m-c, Rzeszów

Ten Klient myśli, że znakomity system fotowoltaiczny to nieprosty temat. Napisał zapytanie o treści "Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd do 200zł m-c". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Rzeszów

2024-07-15 do 2024-07-23
dodano 7 dni temu

Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd 301-400zł m-c, Rzeszów

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd 301-400zł m-c", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Rzeszów

2024-07-14 do 2024-07-22
dodano 8 dni temu

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Rzeszów

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: grunt Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rzeszów

2024-07-13 do 2024-07-21

Porządny System Fotowoltaiczny

Jeżeli nadal jako dobra firma od systemu fotowoltaicznego poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd do 200zł m-c. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z pewnością dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Rzeszów

2024-07-12 do 2024-07-20

Perfekcyjny System Fotowoltaiczny

Wykonanie systemu fotowoltaicznego dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, prąd 201-250zł m-c. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Rzeszów

2024-07-12 do 2024-07-20

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki