Fotowoltaika w Szczecinie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 454 668 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 384 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Szczecinie

Panele fotowoltaiczne Szczecin

Tanie Panele Słoneczne w Szczecinie

574 opinie

Kiedy poszukujesz najlepszej oferty paneli słonecznych na terenie Szczecina, zatrudnij fachowców w branży. Natural Energy PL Sp. z o.o. wykorzysta swoje kompetencje i złoży Ci dobrą propozycję. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Synergio S.A. - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Szczecin

Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne

157 opinii

Synergio S.A. z Szczecina specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej klasy ogniw fotowoltaicznych w konkurencyjnej cenie każdemu Klientowi, zapewniając dogodne metody realizacji płatności. Ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Szczecin

Perfekcyjna Fotowoltaika

52 opinie

Chcesz znaleźć godnego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Polenergia Fotowoltaika S.A. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Copernicus Sun S.A. - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Szczecin

Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Szczecin

45 opinii

Ta wyjątkowa firma fotowoltaiczna z miejscowości Szczecin to prawdziwi fachowcy, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Znakomite Panele Fotowoltaiczne Szczecin

Centrum Fotowoltaiki Hymon

30 opinii

Trudno Ci się odnaleźć w bogactwie ofert na panele fotowoltaiczne? Specjaliści z Centrum Fotowoltaiki Hymon zaproponują Ci najlepsze wyjście. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Zielony Prąd - Solidna Fotowoltaika Szczecin

Solidna Fotowoltaika

29 opinii

Ten fachowiec działa na terenie powiatu i oferuje liczne usługi z zakresu solidnej fotowoltaiki. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Szczecin

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne

22 opinie

Chcąc dotrzeć do ogniw fotowoltaicznych spotkasz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. jest najwyższej próby. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

FOX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Doskonałe Panele Słoneczne Szczecin

FOX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

18 opinii

FOX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ nie ma sobie równych w sprzedaży doskonałych paneli słonecznych w dobrej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając liczne metody realizacji płatności. Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

DOMINION SP. Z O.O. - Wysokiej Jakości Baterie Słoneczne Szczecin

DOMINION SP. Z O.O.

8 opinii

Jeśli jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy wysokiej jakości baterii słonecznych to DOMINION SP. Z O.O. może być tym, czego poszukujesz. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

Słoneczna energia - Solidna Firma Fotowoltaiczna Szczecin

Solidna Firma Fotowoltaiczna Szczecin

3 opinie

Firma fotowoltaiczna Słoneczna energia to prawdziwi profesjonaliści w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Szczecina. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Najnowsze z 256 zleceń na fotowoltaikę w Szczecinie

Bezkonkurencyjne Panele Fotowoltaiczne Szczecin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Szczecin

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Szczecin

Pokaż temu Zleceniodawcy, że drugiego takiego dostawcy nie znajdzie na terenie Szczecina. Dlatego jeśli jesteś producentem znakomitych paneli fotowoltaicznych to niezwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Szczecin

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano 2 dni temu

Najlepszy System Fotowoltaiczny Szczecin

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Szczecin

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 3 dni temu

Cenione Panele Słoneczne Szczecin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 283m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego rachunku ...

 • Szczecin

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 3 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Szczecin

Jako godna zaufania firma fotowoltaiczna z Szczecina oraz prawdziwi zawodowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają doświadczenie, złóż ofertę w odpowiedzi na potrzebę tego Klienta. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zobacz!

 • Szczecin

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 3 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Szczecin

Doprowadź do tego, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Klienta kłopotem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany specjalista z branży instalacji paneli fotowoltaicznych sporządź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Szczecin

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 6 dni temu

Wysokiej Klasy Panele Słoneczne

Zleceniodawca, który wprowadził ogłoszenie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²", chce dotrzeć do paneli słonecznych. Powinien spotkać Twoją ofertę, która nie ma sobie równych. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Szczecin

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 6 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Szczecin

Wybranie instalacji paneli fotowoltaicznych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Szczecin

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 7 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 5m², Szczecin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 5m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rach...

 • Szczecin

2023-02-02 do 2023-02-02

Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Szczecin

2023-01-27 do 2023-02-04

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki