Fotowoltaika w Choszcznie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 437 204 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 558 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Choszcznie

Panele fotowoltaiczne Choszczno

Perfekcyjna Energia Odnawialna Choszczno

574 opinie

Energia odnawialna nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Synergio S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Choszczno

Synergio S.A.

157 opinii

Znakomici pracownicy firmy Synergio S.A. spełnią Państwa wymagania w temacie fotowoltaiki. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Choszczno

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne

112 opinii

Firma EkoProjekt Polska Sp. z o.o. to prawdziwi wyjadacze w dziedzinie systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w pobliżu Choszczna. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Choszczno

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Copernicus Sun S.A. - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Choszczno

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Czujesz się zagubiony w zawiłościach ofert na ogniwa fotowoltaiczne? Eksperci z Copernicus Sun S.A. doradzą Ci najlepsze rozwiązanie. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne w Choszcznie

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne w Choszcznie

30 opinii

Wybranie dobrych ogniw fotowoltaicznych może być skomplikowane, ale ten dostawca na pewno pomoże Tobie w znalezieniu dobrego produktu. Ażeby uzyskać ofertę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Zielony Prąd - Pierwszorzędne Panele Słoneczne Choszczno

Zielony Prąd

29 opinii

Poszukując pierwszorzędnych paneli słonecznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Zielony Prąd jest najwyższej próby. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

NaturMoc Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Choszczno

Doskonała Fotowoltaika Choszczno

11 opinii

Firma NaturMoc Sp. z o.o. świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Choszczno i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Drawa Solar - Tanie Panele Fotowoltaiczne Choszczno

Drawa Solar

5 opinii

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych na terenie Choszczna, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Drawa Solar wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Słoneczna energia - Pierwszorzędna Fotowoltaika Choszczno

Słoneczna energia

3 opinie

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera do realizacji swoich planów? Słoneczna energia z Choszczna jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę.

Najnowsze z 21 zleceń na fotowoltaikę w Choszcznie

Wysokiej Klasy Panele Fotowoltaiczne Choszczno

Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 70m². To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Bierzwnik

2023-01-01 do 2023-01-09

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Choszczno

Oczaruj Klienta profesjonalnym działaniem na terenie Choszczna. Jako znana firma fotowoltaiczna podejmij się zlecenia "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²" i pokaż, że realizacja systemu fotowoltaicznego zostanie zakończona szybko. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Choszczno

2022-12-25 do 2023-01-02

Staranny System Fotowoltaiczny Choszczno

Przygotowanie systemu fotowoltaicznego dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Chłopowo

2022-12-11 do 2022-12-19

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Dominikowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesię...

 • Dominikowo

2022-10-23 do 2022-10-31

Tanie Panele Słoneczne Choszczno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Drawno

2022-10-11 do 2022-10-19

Perfekcyjna Fotowoltaika Choszczno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Choszczno

2022-10-03 do 2022-10-11

Dobre Panele Słoneczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczne...

 • Recz

2022-10-01 do 2022-10-09

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, mieszkanie 68m2, Płotno

Klienta interesuje pierwszorzędna firma fotowoltaiczna z Zachodniopomorskiego. Poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, mieszkanie 68m2. Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Płotno

2022-09-28 do 2022-10-06

Najlepszy System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średnieg...

 • Recz

2022-09-27 do 2022-10-05

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Bierzwnik

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Bierzwnik

2022-09-26 do 2022-10-04

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki