Pompy ciepła w Choszcznie

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 842 943 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
539 978 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Choszczno - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Choszczno

Świetne Systemy Grzewcze w Choszcznie

64 opinie

Systemy grzewcze i szczegóły z tym powiązane przestaną być dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty Tomasz Kurek Sunlit POMPY CIEPŁA KOTŁY C.O. I FOTOWOLTAIKA. Doświadczeni konsultanci z dziedziny systemów grzewczych pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Wentylacja klimatyzacja ogrzewanie Sylwester Lisowski - Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła Choszczno

Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła

50 opinii

Skoro starasz się znaleźć dostawcę dobrych gruntowych wymienników ciepła to Wentylacja klimatyzacja ogrzewanie Sylwester Lisowski na pewno dobierze odpowiedni produkt. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Powietrzne Pompy Ciepła Choszczno

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

49 opinii

Tanie powietrzne pompy ciepła z przewozem pod Twoje drzwi to normalna usługa Polenergia Pompy Ciepła S.A., dzięki której będziesz całkowicie kontent. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Zielony Prąd - Solidne Pompy Ciepła Choszczno

Solidne Pompy Ciepła Choszczno

27 opinii

Zrealizowanie pomp ciepła będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Zielony Prąd ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

SUNBRAKS Karol Flis - Dobre Gruntowe Pompy Ciepła Choszczno

Dobre Gruntowe Pompy Ciepła

16 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy gruntowych pomp ciepła, chociaż szukasz go od wielu dni? SUNBRAKS Karol Flis może ma szansę zakończyć Twój problem. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

NaturMoc Sp. z o.o. - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Choszczno

NaturMoc Sp. z o.o.

11 opinii

Firma NaturMoc Sp. z o.o. to prawdziwi wyjadacze w branży odnawialnych źródeł energii. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w pobliżu Choszczna. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

ADW WIOLDAR - Solidne Odnawialne Źródła Energii Choszczno

Solidne Odnawialne Źródła Energii

6 opinii

Ten fachowiec działa na terenie województwa i świadczy różnorodne usługi z zakresu solidnego odnawialnych źródeł energii. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA - Cenione Powietrzne Pompy Ciepła Choszczno

BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

4 opinie

Szukając powietrznych pomp ciepła namierzysz wielu producentów, którzy mają ofertę, ale to BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA jest najwyższej próby. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

INSTAL-KOB - Gruntowe Pompy Ciepła Choszczno

Gruntowe Pompy Ciepła Choszczno

1 opinia

Zakup dobrych gruntowych pomp ciepła to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z INSTAL-KOB posłużą radą i dobiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Jeśli chcesz poznać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Arkadia sp. z o.o. - Rewelacyjne Pompy Ciepła Choszczno

Arkadia sp. z o.o.

22 opinie

Wykonanie pomp ciepła będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Arkadia sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

31 Zleceń - Pompy Ciepła Choszczno

Pompa ciepła, bud. do 150m², Choszczno

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

 • Choszczno

2022-09-04 do 2022-09-12

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Choszczno

Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które brzmi "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Choszczno

2022-09-01 do 2022-09-09

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 20 549 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Energia Odnawialna Choszczno

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Zachodniopomorskie, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Lubieniów

2022-08-18 do 2022-08-26

Perfekcyjna Energia Odnawialna

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Pompa ciepła, bud. 201-300m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Drawno

2022-08-16 do 2022-08-24

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Bierzwnik

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od pompy ciepła. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Bierzwnik

2022-08-07 do 2022-08-15

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Choszczno

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z miejscowości Choszczno oraz przyległych powiatów. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Choszczno

2022-08-04 do 2022-08-12

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Choszczno

Oferując usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii od wielu lat, przede wszystkim na obszarze Choszczna, ale także okolicznych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Choszczno

2022-07-26 do 2022-08-03

Profesjonalna Energia Odnawialna

Energia odnawialna nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia o treści "Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 201-300m²". Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę już dziś.

 • Drawno

2022-07-21 do 2022-07-29

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii Choszczno

Jako profesjonalista i prawdziwy wyjadacz w branży odnawialnych źródeł energii możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w okolicy Zachodniopomorskiego, który pisze "Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m²". Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Płoszkowo

2022-07-18 do 2022-07-26

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Pełczyce

Jeśli odnawialne źródła energii w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. składający zapytanie zgłosił "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Dokładne informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Pełczyce

2022-07-10 do 2022-07-18

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Choszczno

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Choszczno, ale także przyległych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Umów się na konkretny termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Choszczno

2022-07-04 do 2022-07-12

Pierwszorzędny Gruntowy Wymiennik Ciepła Choszczno

Zlecający, który planuje kupno pierwszorzędnego gruntowego wymiennika ciepła pisze - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 120m², Bierzwnik,. Musi on niezwłocznie dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Bierzwnik,, Breń A

2022-06-30 do 2022-07-08

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Choszczno

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: posiadam fotowol...

 • Choszczno

2022-06-17 do 2022-06-25

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Breń

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Breń

2022-06-11 do 2022-06-19

Najwyższej Klasy Systemy Grzewcze Choszczno

Jako profesjonalista złóż doskonałą ofertę systemów grzewczych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Na pewno zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²" jest stworzone dla Ciebie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Brzeziny

2022-06-09 do 2022-06-17

Pompa Ciepła Choszczno

Zlecający szuka doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². To ogłoszenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Choszczno

2022-06-06 do 2022-06-14

Doskonałe Systemy Grzewcze

Zdecydowanie o wyborze systemów grzewczych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista poradź i wybierz dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Choszczno

2022-06-05 do 2022-06-13

Pompa ciepła, bud. 201-300m², Krzęcin

Jeśli odnawialne źródła energii to sfera działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten zainteresowany napisał "Pompa ciepła, bud. 201-300m²". Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Krzęcin

2022-05-31 do 2022-06-08

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Klienci nierzadko nie mogą odnaleźć się w bogactwie ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako profesjonalista, zaproponuj najbardziej korzystne rozwiązanie Zlecającemu ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m². Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Recz

2022-05-20 do 2022-05-28

Idealne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 m...

 • Drawno

2022-05-13 do 2022-05-21

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Bierzwnik

Odnawialne źródła energii nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Bierzwnik

2022-05-05 do 2022-05-13

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m², Choszczno

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: powyżej 7 osób Powierzchnia budynku: 301-500m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesię...

 • Choszczno

2022-05-04 do 2022-05-04

Energia Odnawialna

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od kilku lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Zachodniopomorskie, ale także przyległych powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Pełczyce

2022-04-28 do 2022-05-06

Pierwszorzędna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Pełczyce

2022-04-19 do 2022-04-27

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Choszczno

Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia, które brzmi "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Choszczno

2022-04-18 do 2022-04-26

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmo...

 • Bierzwnik

2022-04-10 do 2022-04-18

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Choszczno

Zleceniodawcy nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w nadmiarze ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako ekspert, pomóż znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie Zlecającemu zgłoszenie o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Jeśli chcesz poznać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Choszczno

2022-04-10 do 2022-04-18

Pompa ciepła, bud. do 150m², Krzęcin

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystani...

 • Krzęcin

2022-04-07 do 2022-04-15

Dobre Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu mies...

 • Bierzwnik

2022-04-03 do 2022-04-11

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Choszczno

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Choszczno

2022-03-30 do 2022-04-07

Pompa ciepła, bud. 95m², Dominikowo

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 95m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z ...

 • Dominikowo

2022-03-15 do 2022-03-23

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu