Pompa ciepła w Drawsku Pomorskim

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 879 823 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
540 552 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Drawsko Pomorskie - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Drawsko Pomorskie

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Kiedy szukasz bezkonkurencyjnej oferty gruntowych pomp ciepła w rejonie Drawska Pomorskiego, zatrudnij fachowców w branży. Natural Energy PL Sp. z o.o. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci świetną propozycję. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Budotom Pompy Ciepła - Tanie Gruntowe Wymienniki Ciepła Drawsko Pomorskie

Tanie Gruntowe Wymienniki Ciepła Drawsko Pomorskie

47 opinii

Trudno Ci się odnaleźć w gąszczu ofert na gruntowe wymienniki ciepła? Fachowcy z Budotom Pompy Ciepła zaproponują Ci najlepsze wyjście. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Bezkonkurencyjne Gruntowe Wymienniki Ciepła w Drawsku Pomorskim

Bezkonkurencyjne Gruntowe Wymienniki Ciepła w Drawsku Pomorskim

50 opinii

Kiedy poszukujesz najlepszej oferty gruntowych wymienników ciepła w okolicy Drawska Pomorskiego, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Polenergia Pompy Ciepła S.A. wykorzysta kompetencje swoich pracowników i złoży Ci dobrą propozycję. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Zielony Prąd - Tanie Systemy Grzewcze Drawsko Pomorskie

Tanie Systemy Grzewcze

28 opinii

Lepszej propozycji systemów grzewczych prędko nie znajdziesz na terenie Drawska Pomorskiego, więc jeżeli poszukujesz taniego systemów grzewczych to bez wahania zobacz Zielony Prąd. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

VSB INSTALACJE - Gruntowe Wymienniki Ciepła Drawsko Pomorskie

Gruntowe Wymienniki Ciepła

20 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Drawska Pomorskiego, więc jeśli szukasz najwyższej klasy gruntowych wymienników ciepła to niezwłocznie zobacz VSB INSTALACJE. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi instalacyjne Piotr Czyszczoń - Idealne Gruntowe Pompy Ciepła Drawsko Pomorskie

Usługi instalacyjne Piotr Czyszczoń

11 opinii

Dotarcie do idealnych gruntowych pomp ciepła może być niełatwe, ale Usługi instalacyjne Piotr Czyszczoń na 100% pomoże Ci w znalezieniu dobrego produktu. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA - Doskonała Energia Odnawialna Drawsko Pomorskie

BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

4 opinie

Osoby z BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od energii odnawialnej. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która spełni Twoje wymagania.

PUH Ekosun Paweł Czupajło - Doskonałej Jakości Pompy Ciepła Drawsko Pomorskie

PUH Ekosun Paweł Czupajło

1 opinia

Według Ciebie doskonałej jakości pompy ciepła to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

MER-KO Sp. z o.o. - Znakomite Pompy Ciepła Drawsko Pomorskie

Znakomite Pompy Ciepła

6 opinii

Szukasz profesjonalistów od pomp ciepła? Trafiłeś w dobre miejsce - MER-KO Sp. z o.o. jest do Twoich usług. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

"ClimaWell" Tomasz Zwierzewicz - Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła Drawsko Pomorskie

Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła Drawsko Pomorskie

5 opinii

Dotarcie do dobrych gruntowych wymienników ciepła może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale ten dostawca na 100% pomoże Ci w znalezieniu właściwego towaru. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

63 Zlecenia - Pompy Ciepła Drawsko Pomorskie

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Złocieniec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3 Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: 2022-09-29...

 • Złocieniec

2022-09-29 do 2022-10-07
dodano 6 dni temu

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Drawsko Pomorskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: dom stary nieociep...

 • Drawsko Pomorskie

2022-09-29 do 2022-10-07
dodano 6 dni temu

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 20 549 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Sikory

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnieni...

 • Sikory

2022-09-28 do 2022-10-06
dodano 7 dni temu

Perfekcyjna Energia Odnawialna Drawsko Pomorskie

To zapytanie o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Drawsko Pomorskie i z sąsiednich miast. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Drawsko Pomorskie

2022-09-26 do 2022-10-04

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 220m², Złocieniec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3 Powierzchnia budynku: 220m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmo...

 • Złocieniec

2022-09-18 do 2022-09-26

Pompa Ciepła Drawsko Pomorskie

Ten Klient jest zdania, że porządna pompa ciepła to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Złocieniec

2022-09-18 do 2022-09-26

Potrzebuję pompy ciepła, bud. do 150m², Złocieniec

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informac...

 • Złocieniec

2022-09-18 do 2022-09-26

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 100m², Czaplinek

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 100m² Stan obiektu: w trakcie budowy Dodatkowe informacje: Ociepleni: Ściany - st...

 • Czaplinek

2022-09-17 do 2022-09-25

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Drawsko Pomorskie

Jako profesjonalista i prawdziwy wyjadacz w temacie odnawialnych źródeł energii możesz zaoferować swoje usługi Zleceniodawcy w rejonie Drawska Pomorskiego, który wysłał zapytanie o treści "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Drawsko Pomorskie

2022-09-13 do 2022-09-21

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii Drawsko Pomorskie

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Drawsko Pomorskie

2022-09-11 do 2022-09-14

Potrzebuję pompy ciepła, bud. do 150m², Złocieniec

Ten Klient jeszcze nie znalazł odpowiedniego dostawcy gruntowego wymiennika ciepła, chociaż szuka go od dawna. Masz szansę rozwiązać problem dla tego Klienta. Pokaż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Złocieniec

2022-09-05 do 2022-09-13

Pierwszorzędny Gruntowy Wymiennik Ciepła Drawsko Pomorskie

Zlecający, który planuje kupno pierwszorzędnego gruntowego wymiennika ciepła pisze - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Musi on niezwłocznie dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Drawsko Pomorskie

2022-09-05 do 2022-09-13

Korzystne Systemy Grzewcze Drawsko Pomorskie

Jako ekspert zaproponuj najlepszą ofertę systemów grzewczych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Na pewno zlecenie o treści "Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 201-300m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Drawsko Pomorskie

2022-09-03 do 2022-09-11

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Złocieniec

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z o...

 • Złocieniec

2022-08-30 do 2022-09-07

Solidna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: pu=130m kw Termin skorz...

 • Czaplinek

2022-08-13 do 2022-08-21

Najlepsza Pompa Ciepła

Klient napisał zlecenie brzmiące "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie pompy ciepła daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Czaplinek

2022-08-09 do 2022-08-17

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Drawsko Pomorskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 m...

 • Drawsko Pomorskie

2022-08-01 do 2022-08-09

Pierwszorzędny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Ten Klient nadal nie znalazł odpowiedniego dostawcy gruntowego wymiennika ciepła, pomimo że poszukuje go od wielu dni. Możesz zakończyć problem dla tego Klienta. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Drawsko Pomorskie

2022-07-26 do 2022-08-03

Gruntowy Wymiennik Ciepła

Skoro szukasz zlecenia jako producent pierwszorzędnego gruntowego wymiennika ciepła, to z całą pewnością spełnisz oczekiwania tego Zleceniodawcy. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

 • Cybowo

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Siemczyno

Jako ekspert od energii odnawialnej, obsługujący Klientów z Zachodniopomorskiego i okolicznych powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Złóż dobrą ofertę temu Klientowi - skontaktuj się już dziś.

 • Siemczyno

2022-07-21 do 2022-07-29

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Złocieniec

Udowodnij Zleceniodawcy, że lepszej propozycji systemów grzewczych szybko nie znajdzie w miejscowości Zachodniopomorskie i okolicy, więc jeśli poszukuje opłacalnego systemów grzewczych to natychmiast powinien sprawdzić Twoją Firmę. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Złocieniec

2022-07-18 do 2022-07-26

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Czaplinek

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnie...

 • Czaplinek

2022-07-18 do 2022-07-26

Solidne Odnawialne Źródła Energii

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 78m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Drawsko Pomorskie

2022-07-17 do 2022-07-25

Doskonałej Jakości Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 4 Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu...

 • Drawsko Pomorskie

2022-07-09 do 2022-07-17

Markowy Gruntowy Wymiennik Ciepła

Klienci nierzadko nie mogą odnaleźć się w bogactwie ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako specjalista, doradź najbardziej korzystne wyjście Klientowi zapytanie o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Kalisz Pomorski

2022-07-08 do 2022-07-16

Doskonałej Jakości Pompa Ciepła

Ten Klient myśli, że doskonałej jakości pompa ciepła to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Drawsko Pomorskie

2022-07-08 do 2022-07-16

Znakomite Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: podgrzewanie wody, ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: możliwy od...

 • Kalisz Pomorski

2022-07-04 do 2022-07-12

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 120m², Drawsko Pomorskie

Jako zawodowiec z branży, najlepszy w każdym calu wykaż, że jesteś zawsze gotowy pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej energii odnawialnej. Klient, który zleca napisał - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 120m². Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Drawsko Pomorskie

2022-07-03 do 2022-07-11

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Złocieniec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Złocieniec

2022-06-29 do 2022-07-07

Zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Drawsko Pomorskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1 Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgo...

 • Drawsko Pomorskie

2022-06-29 do 2022-07-07

Najlepsza Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 6 Powierzchnia budynku: 300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Drawsko Pomorskie

2022-06-23 do 2022-07-01

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu