Fotowoltaika w Drawsku Pomorskim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 116 379 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
550 658 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Drawsko Pomorskie - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Drawsko Pomorskie

Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne

574 opinie

Jeśli poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty baterii słonecznych w rejonie Drawska Pomorskiego, zatrudnij profesjonalistów w branży. Natural Energy PL Sp. z o.o. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i przedstawi Ci dobrą propozycję. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Synergio S.A. - Doskonała Fotowoltaika Drawsko Pomorskie

Doskonała Fotowoltaika Drawsko Pomorskie

156 opinii

Doskonała fotowoltaika to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika w Drawsku Pomorskim

Pierwszorzędna Fotowoltaika w Drawsku Pomorskim

112 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - warto.

Polenergia Fotowoltaika - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Drawsko Pomorskie

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Ten fachowiec działa na terenie województwa i oferuje liczne usługi z zakresu perfekcyjnego systemów fotowoltaicznych. Ustal pasujący termin!

Copernicus Sun S.A. - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Drawsko Pomorskie

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Drawsko Pomorskie

45 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Copernicus Sun S.A. posłużą radą i dobiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Idealne Baterie Słoneczne Drawsko Pomorskie

Idealne Baterie Słoneczne

30 opinii

Centrum Fotowoltaiki Hymon z Drawska Pomorskiego jest najlepszy w oferowaniu idealnych baterii słonecznych w konkurencyjnej cenie każdemu Klientowi, zapewniając przy tym liczne metody realizacji płatności. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Zielony Prąd - Wysokiej Jakości Panele Słoneczne Drawsko Pomorskie

Wysokiej Jakości Panele Słoneczne

29 opinii

Zielony Prąd z Drawska Pomorskiego specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości paneli słonecznych w korzystnej cenie każdemu zainteresowanemu, zapewniając liczne metody płatności. Skontaktuj się z nimi od razu i poznaj ofertę.

Otovo Sp. z o.o. - Solidna Energia Odnawialna Drawsko Pomorskie

Otovo Sp. z o.o.

21 opinii

Energia odnawialna nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Drawa Solar - Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Drawsko Pomorskie

Drawa Solar

5 opinii

Masz zamiar powierzyć prace, a jeszcze nie znalazłeś firmy fotowoltaicznej? Drawa Solar to dobry wybór. Zapraszamy do kontaktu.

Słoneczna energia - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Drawsko Pomorskie

Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne

3 opinie

Wybitni pracownicy Słoneczna energia spełnią Państwa oczekiwania odnośnie systemów fotowoltaicznych. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

38 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Drawsko Pomorskie

Tanie Panele Fotowoltaiczne Drawsko Pomorskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Nowe Worowo

2022-11-12 do 2022-11-20

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna Drawsko Pomorskie

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem w miejscowości Zachodniopomorskie. Jako uznana firma fotowoltaiczna podejmij się zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²" i dowiedź, że realizacja instalacji fotowoltaicznej zostanie wykonana szybko. Pokaż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Cieminko

2022-11-11 do 2022-11-19

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 378 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Wyśmienite Panele Fotowoltaiczne

Zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z rejonu Zachodniopomorskiego i okolic. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Darskowo

2022-11-11 do 2022-11-19

Fotowoltaika Drawsko Pomorskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Drawsko Pomorskie

2022-11-10 do 2022-11-18

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna

Przygotowanie instalacji fotowoltaicznej dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Czaplinek

2022-10-31 do 2022-11-08

Doskonała Instalacja Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Złocieniec

2022-10-27 do 2022-11-04

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Drawsko Pomorskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Czaplinek

2022-10-18 do 2022-10-26

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Drawsko Pomorskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Drawsko Pomorskie

2022-10-16 do 2022-10-24

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Kalisz Pomorski

Zachwyć tego Zlecającego fachowym działaniem na terenie Zachodniopomorskiego. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma fotowoltaiczna podejmij się zlecenia "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²" i pokaż, że realizacja instalacji fotowoltaicznej zostanie wykonana błyskawicznie. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Kalisz Pomorski

2022-10-05 do 2022-10-13

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Drawsko Pomorskie

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Drawsko Pomorskie

2022-10-02 do 2022-10-10

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu