Fotowoltaika w Policach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 387 962 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 094 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Policach

Panele fotowoltaiczne Police

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna

574 opinie

Chcąc dotrzeć do paneli fotowoltaicznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Natural Energy PL Sp. z o.o. jest najwyższej próby. Skontaktuj się z nimi od razu i poznaj ofertę.

Synergio S.A. - Dobre Baterie Słoneczne w Policach

Dobre Baterie Słoneczne w Policach

157 opinii

Zakup dobrych baterii słonecznych bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Synergio S.A. posłużą radą i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Energia+ "Fotowoltaika & Pompy ciepła" - Pierwszorzędna Fotowoltaika Police

Pierwszorzędna Fotowoltaika

52 opinie

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Energia Fotowoltaika Pompy ciepła z Polic jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Polenergia Fotowoltaika - Perfekcyjna Fotowoltaika Police

Perfekcyjna Fotowoltaika

52 opinie

Jeżeli szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Polenergia Fotowoltaika są dla Ciebie idealni. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Copernicus Sun S.A. - Doskonała Energia Odnawialna Police

Doskonała Energia Odnawialna Police

45 opinii

Doskonała energia odnawialna to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zobacz!

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Police

Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Police

30 opinii

Wciąż nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, pomimo że próbujesz znaleźć od kilku tygodni? Centrum Fotowoltaiki Hymon może zakończyć Twój problem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Zielony Prąd - Idealne Baterie Słoneczne Police

Zielony Prąd

29 opinii

Ten specjalista działa na obszarze powiatu i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnej fotowoltaiki. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Police

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

22 opinie

Ten fachowiec działa na terenie województwa i oferuje liczne usługi z zakresu perfekcyjnego systemów fotowoltaicznych. Ustal pasujący termin!

Systema Solare - Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Police

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne

17 opinii

Drugiego takiego dostawcy nie znajdziesz na terenie Polic, dlatego jeśli szukasz pierwszorzędnych paneli fotowoltaicznych to koniecznie poznaj Systema Solare. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

DOMINION SP. Z O.O. - Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Police

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna

8 opinii

Poszukując paneli słonecznych spotkasz wielu sprzedawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna DOMINION SP. Z O.O. nie ma sobie równych. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Najnowsze z 98 zleceń na fotowoltaikę w Policach

Dobra Firma Fotowoltaiczna Police

Podmiot, który wprowadził zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", szuka dobrych paneli słonecznych. Powinien trafić na ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która jest najwyższej próby. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Dołuje

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 2 dni temu

Instalacja Fotowoltaiczna Police

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość ś...

 • Police

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 4 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Mierzyn

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych szybko nie znajdzie w miejscowości Zachodniopomorskie i okolicy, więc jeżeli poszukuje znakomitej instalacji paneli fotowoltaicznych to od razu powinien poznać Twoją Firmę. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Mierzyn

2023-01-16 do 2023-01-24

Świetna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Police

Udowodnij Zleceniodawcy, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie w miejscowości Zachodniopomorskie i okolicy, więc jeśli poszukuje świetnej instalacji paneli fotowoltaicznych to od razu powinien wybrać Twoją Firmę. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Dobra

2023-01-16 do 2023-01-24

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Police

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej oferty instalacji paneli fotowoltaicznych nie znajdzie na terenie Polic, więc jeżeli poszukuje świetnej instalacji paneli fotowoltaicznych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Police

2023-01-14 do 2023-01-22

Cenione Panele Fotowoltaiczne Police

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Dobra

2023-01-10 do 2023-01-13

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięc...

 • Nowe Warpno

2023-01-09 do 2023-01-17

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Police

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Police

2023-01-06 do 2023-01-14

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Dobra

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Dobra

2023-01-06 do 2023-01-14

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Pargowo

Wpraw w zachwyt tego Zlecającego profesjonalnym działaniem w miejscowości Zachodniopomorskie. Jako znana firma fotowoltaiczna wykonaj zlecenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²" i zapewnij, że realizacja instalacji fotowoltaicznej zostanie wykonana szybko i z dokładnością. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Pargowo

2023-01-05 do 2023-01-13

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki