Fotowoltaika w Policach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 268 995 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
630 520 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Policach

Panele fotowoltaiczne Police

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna

91 opinii

Chcąc dotrzeć do paneli fotowoltaicznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Energia Fotowoltaika Pompy ciepła jest najwyższej próby. Skontaktuj się z nimi od razu i poznaj ofertę.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Dobre Baterie Słoneczne w Policach

Dobre Baterie Słoneczne w Policach

91 opinii

Zakup dobrych baterii słonecznych bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Polenergia Fotowoltaika S.A. posłużą radą i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Otovo Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Police

Pierwszorzędna Fotowoltaika

27 opinii

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Otovo Sp. z o.o. z Polic jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

FOX ENERGY - Perfekcyjna Fotowoltaika Police

FOX ENERGY

22 opinie

Jeżeli szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z FOX ENERGY są dla Ciebie idealni. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Systema Solare - Doskonała Energia Odnawialna Police

Doskonała Energia Odnawialna Police

18 opinii

Doskonała energia odnawialna to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zobacz!

DOMINION SP. Z O.O. - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Police

Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Police

8 opinii

Wciąż nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, pomimo że próbujesz znaleźć od kilku tygodni? DOMINION SP. Z O.O. może zakończyć Twój problem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Dariusz Butrym - Idealne Baterie Słoneczne Police

Dariusz Butrym

2 opinie

Ten specjalista działa na obszarze powiatu i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnej fotowoltaiki. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

Słoneczna energia - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Police

Słoneczna energia

4 opinie

Ten fachowiec działa na terenie województwa i oferuje liczne usługi z zakresu perfekcyjnego systemów fotowoltaicznych. Ustal pasujący termin!

SonnenEnergie Damian Hyży - Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Police

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne

5 opinii

Drugiego takiego dostawcy nie znajdziesz na terenie Polic, dlatego jeśli szukasz pierwszorzędnych paneli fotowoltaicznych to koniecznie poznaj SonnenEnergie Damian Hyży. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

GREEN MOTION Sp. z o.o. - Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Police

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna

68 opinii

Poszukując paneli słonecznych spotkasz wielu sprzedawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna GREEN MOTION Sp. z o.o. nie ma sobie równych. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Najnowsze z 59 zleceń na fotowoltaikę w Policach

Najlepsza Instalacja Fotowoltaiczna Police

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Dołuje

2024-02-22 do 2024-03-01
dodano 2 dni temu

Doskonała Fotowoltaika Police

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Mierzyn

2024-02-20 do 2024-02-28
dodano 4 dni temu

Znakomite Panele Fotowoltaiczne Police

Pokaż temu Zleceniodawcy, że drugiego takiego dostawcy nie znajdzie na terenie Zachodniopomorskiego. Dlatego jeśli jesteś producentem znakomitych paneli fotowoltaicznych to niezwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 301-400zł m-c. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Mierzyn

2024-02-16 do 2024-02-24
dodano 8 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 800zł m-c, Dołuje

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 800zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Dodatkowe informacje: 10 kwp , 45° dachówka betonowa , 2 stringi oba wschód + montaż + ENEA zgłoszenie + ppoż ...

 • Dołuje

2024-02-13 do 2024-02-21

Wysokiej Klasy Panele Fotowoltaiczne

Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c. To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Łęgi

2024-02-11 do 2024-02-19

Zlecenie na fotowoltaikę, prąd 301-400zł m-c, Dołuje

Składający zapytanie zgłosił "Zlecenie na fotowoltaikę, prąd 301-400zł m-c". Jako doświadczona firma fotowoltaiczna, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie podjęciem współpracy, a Klienci przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Dołuje

2024-02-09 do 2024-02-17

Profesjonalna Fotowoltaika

Jeśli fotowoltaika w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Klient napisał "Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 251-300zł m-c". Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

 • Przecław

2024-02-07 do 2024-02-15

Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd 301-400zł m-c, Police

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: w trakcie budowy Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Police

2024-01-21 do 2024-01-29

Znakomita Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Police

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach, grunt Termin skorzystania z oferty: 2025-05-15...

 • Police

2024-01-16 do 2024-01-24

Firma Fotowoltaiczna Police

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 1800zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: grunt Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Mierzyn

2024-01-11 do 2024-01-19

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki