Fotowoltaika w Sławnie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 387 987 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 094 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Sławnie

Panele fotowoltaiczne Sławno

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Panele słoneczne z dostawą pod drzwi to typowa metoda pracy Natural Energy PL Sp. z o.o., dzięki której będziesz w pełni zadowolony. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Sławno

Synergio S.A.

157 opinii

Fotowoltaika nie ma dla firmy Synergio S.A. żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

SunMax Beata Rychlicka - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne w Sławnie

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne w Sławnie

46 opinii

Firma fotowoltaiczna SunMax Beata Rychlicka to prawdziwi wyjadacze w dziedzinie systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują w pobliżu Sławna. Zarezerwuj termin!

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Panele Słoneczne Sławno

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Jeżeli szukasz najlepszej oferty paneli słonecznych na terenie Sławna, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Polenergia Fotowoltaika wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci świetną propozycję. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Copernicus Sun S.A. - Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Sławno

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Szukając instalacji fotowoltaicznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Copernicus Sun S.A. jest najwyższej próby. Przedzwoń i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Sławno

Centrum Fotowoltaiki Hymon

30 opinii

Systemy fotowoltaiczne w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Zielony Prąd - Doskonała Fotowoltaika Sławno

Zielony Prąd

29 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze Sławna i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu doskonałej fotowoltaiki. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

AMS FULL SERWIS Marcin Kaczmarek - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Sławno

AMS FULL SERWIS Marcin Kaczmarek

6 opinii

AMS FULL SERWIS Marcin Kaczmarek to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Sławna. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Słoneczna energia - Idealne Baterie Słoneczne Sławno

Idealne Baterie Słoneczne Sławno

3 opinie

Słoneczna energia z Sławna jest najlepszy w oferowaniu idealnych baterii słonecznych w konkurencyjnej cenie każdemu Klientowi, zapewniając przy tym liczne metody realizacji płatności. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

ICS Solar Sp.z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Sławno

ICS Solar Sp.z o.o.

3 opinie

Firma ICS Solar Sp.z o.o. oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Sławna i okolic. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Najnowsze z 37 zleceń na fotowoltaikę w Sławnie

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 5000m², Darłowo

Możesz zaoferować dobrą propozycję dotyczącą instalacji paneli fotowoltaicznych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Darłowo

2023-01-14 do 2023-01-22

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Sławno

Przygotowanie instalacji fotowoltaicznej dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Sławno

2023-01-04 do 2023-01-12

Dobra Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Sławno

Pokaż Klientowi, że równie dobrej oferty instalacji paneli fotowoltaicznych szybko nie znajdzie w miejscowości Zachodniopomorskie i okolicy, więc jeżeli poszukuje dobrej instalacji paneli fotowoltaicznych to bez zbędnej zwłoki powinien poznać Twoją Firmę. Żeby otrzymać Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Darłowo

2023-01-02 do 2023-01-10

Dobra Firma Fotowoltaiczna Sławno

Odpowiedz na zlecenie jako firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi na terenie Zachodniopomorskiego i w rejonie powiatu. Nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Malechowo

2022-12-30 do 2023-01-07

Idealna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Starasz się odnaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Niemica

2022-12-30 do 2023-01-07

Korzystna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Darłowo

2022-12-27 do 2023-01-04

Fotowoltaika Sławno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesi...

 • Darłowo

2022-12-19 do 2022-12-27

Najwyższej Klasy Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z branży instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Postomino Sołectwo Jezierzany Ul Rolników

2022-12-14 do 2022-12-22

Solidna Firma Fotowoltaiczna

Jako solidna firma fotowoltaiczna z Zachodniopomorskiego i prawdziwi fachowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie, jesteś idealnym kandydatem dla tego Klienta. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

 • Rusko

2022-12-11 do 2022-12-19

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne Sławno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: dach niezacieniony Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynek starszy niż 10 lat Wysokość śr...

 • Sławno

2022-11-28 do 2022-12-06

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki