Fotowoltaika w Kamieniu Pomorskim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 524 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 918 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Kamieniu Pomorskim

Panele fotowoltaiczne Kamień Pomorski

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Jeśli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Natural Energy PL Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Synergio S.A. - Opłacalne Baterie Słoneczne Kamień Pomorski

Synergio S.A.

157 opinii

Chesz znaleźć dostawcę opłacalnych baterii słonecznych w okolicy Kamienia Pomorskiego i wymagasz atrakcyjnej ceny? Ustal pasujący termin już teraz!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Doskonała Energia Odnawialna w Kamieniu Pomorskim

Doskonała Energia Odnawialna w Kamieniu Pomorskim

52 opinie

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od wielu lat, szczególnie na obszarze Kamienia Pomorskiego, ale także przyległych powiatów. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Copernicus Sun S.A. - Dobre Panele Fotowoltaiczne Kamień Pomorski

Dobre Panele Fotowoltaiczne Kamień Pomorski

45 opinii

Kiedy szukasz bezkonkurencyjnej oferty paneli fotowoltaicznych w miejscowości Kamień Pomorski, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Copernicus Sun S.A. wykorzysta kompetencje swoich pracowników i zaproponuje Ci zacną propozycję. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Kamień Pomorski

Centrum Fotowoltaiki Hymon

30 opinii

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Zielony Prąd - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Kamień Pomorski

Solidne Systemy Fotowoltaiczne Kamień Pomorski

29 opinii

Ten fachowiec działa w rejonie województwa i oferuje liczne usługi z zakresu solidnego systemów fotowoltaicznych. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

www.sloneczny-prad.pl - Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Kamień Pomorski

www.sloneczny-prad.pl

8 opinii

Wybitni pracownicy www.sloneczny-prad.pl spełnią Państwa oczekiwania odnośnie systemów fotowoltaicznych. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne Kamień Pomorski

Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne

6 opinii

Jeżeli poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Słoneczna energia - Dobre Panele Słoneczne Kamień Pomorski

Słoneczna energia

3 opinie

Wybór dobrych paneli słonecznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Słoneczna energia doradzą Ci i wybiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Serwis-abc Piotr Bugaj - Porządne Panele Słoneczne Kamień Pomorski

Porządne Panele Słoneczne

3 opinie

Jeżeli poszukujesz najlepszej oferty paneli słonecznych w miejscowości Kamień Pomorski, zatrudnij profesjonalistów w branży. Serwis-abc Piotr Bugaj wykorzysta swoje kompetencje i zaproponuje Ci zacną propozycję. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Najnowsze z 65 zleceń na fotowoltaikę w Kamieniu Pomorskim

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 70m², Chomino

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 70m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Chomino

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 9 godzin temu

Opłacalne Panele Słoneczne Kamień Pomorski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Osiecze

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 5 dni temu

Najlepsza Instalacja Fotowoltaiczna Kamień Pomorski

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z pewnością dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

 • Międzywodzie

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 8 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kamień Pomorski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku...

 • Kamień Pomorski

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 8 dni temu

Doskonały System Fotowoltaiczny Kamień Pomorski

Ten Zleceniodawca potrzebuje profesjonalistów od systemu fotowoltaicznego. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², chcąc trafić w dobre miejsce. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Kamień Pomorski

2023-01-24 do 2023-02-01

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Kamień Pomorski

Ten Klient wciąż potrzebuje profesjonalistów od systemu fotowoltaicznego. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², chcąc doświadczonych specjalistów. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Kamień Pomorski

2023-01-13 do 2023-01-13

Idealne Panele Słoneczne

Podmiot, który napisał ogłoszenie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m²", szuka idealnych paneli słonecznych. Powinien natknąć się na ofertę Twojej firmy, która nie ma sobie równych. Zadzwoń i prześlij ofertę.

 • Kamień Pomorski

2023-01-13 do 2023-01-13

Znakomite Panele Słoneczne

Dowiedź Klientowi, że następnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Kamień Pomorski i okolicy. Więc jeśli jesteś dostawcą znakomitych paneli słonecznych to koniecznie przeanalizuj zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

 • Kamień Pomorski

2023-01-13 do 2023-01-13

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Kamień Pomorski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Kamień Pomorski

2023-01-13 do 2023-01-21

Doskonała Fotowoltaika Kamień Pomorski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Międzyzdroje

2023-01-10 do 2023-01-18

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki