Fotowoltaika w Goleniowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 387 986 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 094 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Goleniowie

Panele fotowoltaiczne Goleniów

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Znalezienie porządnych ogniw fotowoltaicznych jest niełatwe, ale Natural Energy PL Sp. z o.o. na pewno pomoże Ci w znalezieniu adekwatnego towaru. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - sprawdź!

Synergio S.A. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Goleniów

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne

157 opinii

Lepszej propozycji instalacji fotowoltaicznych nie znajdziesz w miejscowości Goleniów i okolicy, więc jeśli szukasz opłacalnych instalacji fotowoltaicznych to bez wahania sprawdź Synergio S.A.. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Energia+ "Fotowoltaika & Pompy ciepła" - Cenione Baterie Słoneczne Goleniów

Cenione Baterie Słoneczne Goleniów

52 opinie

Gdy jeszcze nie wyszukałeś właściwego dostawcy cenionych baterii słonecznych to ta firma może być tym, czego poszukujesz. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Polenergia Fotowoltaika - Opłacalne Baterie Słoneczne Goleniów

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Opłacalne baterie słoneczne z doręczeniem pod Twoje drzwi to metoda pracy Polenergia Fotowoltaika, dzięki której będziesz stuprocentowo rad. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Copernicus Sun S.A. - Doskonała Fotowoltaika Goleniów

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze Goleniowa i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu doskonałej fotowoltaiki. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Porządne Panele Słoneczne w Goleniowie

Porządne Panele Słoneczne w Goleniowie

30 opinii

Jeżeli poszukujesz najlepszej oferty paneli słonecznych w miejscowości Goleniów, zatrudnij profesjonalistów w branży. Centrum Fotowoltaiki Hymon wykorzysta swoje kompetencje i zaproponuje Ci zacną propozycję. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Zielony Prąd - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Goleniów

Zielony Prąd

29 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i szczegóły z tym związane skończą być dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty Zielony Prąd. Profesjonalni konsultanci z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zobacz!

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Goleniów

Perfekcyjna Fotowoltaika Goleniów

22 opinie

Wybranie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Goleniowa, którzy znają się na swojej robocie. Już teraz określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

DOMINION SP. Z O.O. - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Goleniów

DOMINION SP. Z O.O.

8 opinii

Gdy szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z DOMINION SP. Z O.O. są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Słoneczna energia - Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne Goleniów

Słoneczna energia

3 opinie

Wciąż nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, chociaż próbujesz znaleźć od kilku tygodni? Słoneczna energia może zakończyć Twój problem. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Najnowsze z 69 zleceń na fotowoltaikę w Goleniowie

Znakomita Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Goleniów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Kliniska Wielkie

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 5 dni temu

System Fotowoltaiczny Goleniów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rach...

 • Maszewo

2023-01-16 do 2023-01-24

Tanie Panele Słoneczne Goleniów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Goleniów

2023-01-11 do 2023-01-19

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 130m², Goleniów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 130m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Goleniów

2023-01-09 do 2023-01-17

Staranny System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Goleniów

2023-01-05 do 2023-01-13

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Goleniów

Ten Zlecający nadal potrzebuje profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Goleniów

2023-01-05 do 2023-01-13

Świetny System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Goleniów

2023-01-05 do 2023-01-13

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Rurzyca

2022-12-26 do 2023-01-03

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Nowogard

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z zakresu instalacji paneli fotowoltaicznych znajdź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m². Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Nowogard

2022-12-02 do 2022-12-10

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Radzanek

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Radzanek

2022-11-30 do 2022-12-08

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki