Fotowoltaika w Świnoujściu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 388 003 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 096 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Świnoujściu

Panele fotowoltaiczne Świnoujście

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Jeśli starasz się znaleźć dostawcę dobrych ogniw fotowoltaicznych to ten dostawca na pewno spełni Twoje oczekiwania. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Synergio S.A. - Dobre Instalacje Fotowoltaiczne Świnoujście

Synergio S.A.

157 opinii

Wybranie instalacji fotowoltaicznych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Synergio S.A. dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Polenergia Fotowoltaika - Znakomite Baterie Słoneczne Świnoujście

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, pomimo że szukasz go od niezliczonych dni? Polenergia Fotowoltaika może zakończyć Twój problem. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Columbus Energy S.A. - Niezawodna Firma Fotowoltaiczna Świnoujście

Niezawodna Firma Fotowoltaiczna

38 opinii

Jeśli interesuje Cię niezawodna firma fotowoltaiczna obsługująca Twój rejon to wykorzystaj kompetencje Columbus Energy S.A.. Ustal pasujący termin!

Copernicus Sun S.A. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Świnoujście

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Świnoujście

45 opinii

Firma Copernicus Sun S.A. to prawdziwi wyjadacze w dziedzinie systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w pobliżu Świnoujścia. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Doskonała Fotowoltaika Świnoujście

Centrum Fotowoltaiki Hymon

30 opinii

Chcesz znaleźć godnego zaufania specjalistę do realizacji swoich planów? Centrum Fotowoltaiki Hymon jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Zielony Prąd - Pierwszorzędna Energia Odnawialna w Świnoujściu

Pierwszorzędna Energia Odnawialna w Świnoujściu

29 opinii

Gdy szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Zielony Prąd są dla Ciebie idealni. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Fox Energy Grzegorz Lisowicz - Perfekcyjna Fotowoltaika Świnoujście

Perfekcyjna Fotowoltaika

18 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to ich pasja, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

www.sloneczny-prad.pl - Rewelacyjne Panele Słoneczne Świnoujście

www.sloneczny-prad.pl

8 opinii

Wybranie rewelacyjnych paneli słonecznych może być niełatwe, ale www.sloneczny-prad.pl na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu produktu. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Słoneczna energia - Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Świnoujście

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Świnoujście

3 opinie

Wysoko wykwalifikowani pracownicy Słoneczna energia spełnią Państwa wymagania odnośnie fotowoltaiki. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Najnowsze z 28 zleceń na fotowoltaikę w Świnoujściu

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Świnoujście

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego rachun...

 • Świnoujście

2023-01-19 do 2023-01-27
dodano 8 dni temu

Pierwszorzędna Fotowoltaika Świnoujście

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Zachodniopomorskiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Filipiny

2022-12-23 do 2022-12-31

Wysokiej Klasy Panele Fotowoltaiczne Świnoujście

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: 1500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego...

 • Świnoujście

2022-12-05 do 2022-12-13

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Świnoujście

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Świnoujście

2022-11-28 do 2022-12-06

Świetna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Świnoujście

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Świnoujście

2022-11-16 do 2022-11-24

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Świnoujście

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny, wschodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Świnoujście

2022-11-15 do 2022-11-23

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Świnoujście

Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które brzmi "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Świnoujście

2022-11-06 do 2022-11-14

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Świnoujście

Klienci często nie mogą odnaleźć się w bogactwie ofert na panele słoneczne. Jako profesjonalista, pomóż znaleźć najlepsze wyjście temu Klientowi zgłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę już dziś.

 • Świnoujście

2022-11-04 do 2022-11-12

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Świnoujście

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Świnoujście

2022-11-04 do 2022-11-12

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Świnoujście

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Świnoujście

2022-10-21 do 2022-10-29

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki