Fotowoltaika w Gryficach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 164 489 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Gryfice - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Gryfice

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Firma fotowoltaiczna Natural Energy PL Sp. z o.o. to prawdziwi wyjadacze w temacie fotowoltaiki. Swoje usługi oferują Klientom w rejonie Gryfic. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Synergio S.A. - Dobre Panele Słoneczne Gryfice

Synergio S.A.

157 opinii

Ten fachowiec działa na terenie województwa i oferuje różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej fotowoltaiki. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Polenergia Fotowoltaika - Profesjonalna Fotowoltaika w Gryficach

Profesjonalna Fotowoltaika w Gryficach

50 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze Gryfic i oferuje różnorodne usługi z zakresu profesjonalnej fotowoltaiki. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Copernicus Sun S.A. - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Gryfice

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Zawodowcy z Copernicus Sun S.A. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od energii odnawialnej. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Perfekcyjna Energia Odnawialna Gryfice

Perfekcyjna Energia Odnawialna

30 opinii

Firma fotowoltaiczna Centrum Fotowoltaiki Hymon to prawdziwi wyjadacze w temacie energii odnawialnej. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w okolicy Gryfic. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Zielony Prąd - Wiarygodna Firma Fotowoltaiczna Gryfice

Wiarygodna Firma Fotowoltaiczna Gryfice

29 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Otovo Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Gryfice

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Zawodowcy z Otovo Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny fotowoltaiki. Przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA - Solidna Fotowoltaika Gryfice

BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

4 opinie

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Słoneczna energia - Dobre Panele Fotowoltaiczne Gryfice

Dobre Panele Fotowoltaiczne

3 opinie

Zawodowcy z Słoneczna energia to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od energii odnawialnej. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

ICS Solar Sp.z o.o. - Profesjonalna Energia Odnawialna Gryfice

Profesjonalna Energia Odnawialna Gryfice

3 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Gryfice, ale także okolicznych powiatów. Zarezerwuj termin już teraz!

55 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Gryfice

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Gryfice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Rewal

2022-12-02 do 2022-12-10
dodano 6 dni temu

Świetna Firma Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Modlimowo

2022-11-26 do 2022-11-30

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 420 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Doskonały System Fotowoltaiczny Gryfice

Klient napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie systemu fotowoltaicznego daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Baszewice

2022-11-21 do 2022-11-29

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Gryfice

Pokaż Zleceniodawcy, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie w miejscowości Gryfice i okolicy, więc jeżeli poszukuje najwyższej klasy instalacji paneli fotowoltaicznych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Przedłóż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Gryfice

2022-11-21 do 2022-11-29

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Konarzewo

Dla Klienta wyszukanie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Zachodniopomorskiego, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Zaprezentuj ofertę temu Klientowi - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Konarzewo

2022-11-21 do 2022-11-29

Porządny System Fotowoltaiczny

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od systemu fotowoltaicznego szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Zachodniopomorskiego bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Pobierowo

2022-11-18 do 2022-11-26

Dobra Firma Fotowoltaiczna

Szukając Konsumentów jako dostawca paneli słonecznych, znajdziesz tu wiele ciekawych zleceń dla producentów, jak na przykład "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jednak to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość przewyższyć innych. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Gorzysław

2022-11-16 do 2022-11-24

System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat ...

 • Mołstowo

2022-11-16 do 2022-11-24

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 301-500m², Rewal

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat ...

 • Rewal

2022-11-13 do 2022-11-21

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna

Odpowiedz na zlecenie jako firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi w miejscowości Gryfice oraz w przyległych miastach. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Gryfice

2022-11-12 do 2022-11-20

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu