Fotowoltaika w Białogardzie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 140 075 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
551 733 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Białogard - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Białogard

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Tanie panele fotowoltaiczne z doręczeniem pod Twoje drzwi to zwyczajna metoda pracy Natural Energy PL Sp. z o.o., dzięki której będziesz na 100% kontent. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Synergio S.A. - Opłacalne Panele Fotowoltaiczne Białogard

Synergio S.A.

157 opinii

Ten, kto poszukuje opłacalnych paneli fotowoltaicznych winien już teraz zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich świetne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

SunMax Beata Rychlicka - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Białogard

SunMax Beata Rychlicka

46 opinii

Każdy, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych musi koniecznie zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Polenergia Fotowoltaika - Solidna Fotowoltaika Białogard

Solidna Fotowoltaika Białogard

50 opinii

Ten fachowiec działa w rejonie Białogardu i świadczy liczne usługi z zakresu solidnej fotowoltaiki. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Copernicus Sun S.A. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne w Białogardzie

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne w Białogardzie

45 opinii

Instalacje fotowoltaiczne oraz detale z tego wynikające nie będą dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty Copernicus Sun S.A.. Profesjonalni znawcy z dziedziny instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać skrojone na miarę rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Wyśmienite Panele Fotowoltaiczne Białogard

Centrum Fotowoltaiki Hymon

30 opinii

Stoisz przed koniecznością zakupu paneli fotowoltaicznych i nie podjąłeś decyzji o wyborze odpowiedniego dostawcy? Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Zielony Prąd - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Białogard

Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Białogard

29 opinii

Zielony Prąd z Białogardu specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej klasy ogniw fotowoltaicznych w konkurencyjnej cenie każdemu Klientowi, zapewniając dogodne metody realizacji płatności. Ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

AMS FULL SERWIS Marcin Kaczmarek - Odpowiednie Baterie Słoneczne Białogard

AMS FULL SERWIS Marcin Kaczmarek

6 opinii

Ten, kto planuje zakup odpowiednich baterii słonecznych musi koniecznie zgłosić się do AMS FULL SERWIS Marcin Kaczmarek i zobaczyć ich świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Hymon Energy - Z Górnej Półki Baterie Słoneczne Białogard

Hymon Energy

6 opinii

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, pomimo że próbujesz znaleźć go od kilku tygodni? Hymon Energy może ma szansę zakończyć Twój problem. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Słoneczna energia - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Białogard

Słoneczna energia

3 opinie

Instalacje fotowoltaiczne i implikacje z tym powiązane skończą być dla Ciebie skomplikowaną kwestią, jeśli skorzystasz z oferty Słoneczna energia. Doświadczeni znawcy z dziedziny instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Ustal pasujący termin już teraz!

33 Zlecenia - Panele Fotowoltaiczne Białogard

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Rogowo

Doprowadź do tego, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany znawca z dziedziny instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Rogowo

2022-11-16 do 2022-11-24

Rewelacyjna Instalacja Fotowoltaiczna Białogard

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Białogard

2022-10-17 do 2022-10-25

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 400 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem w miejscowości Białogard. Jako uznana firma fotowoltaiczna podejmij się zlecenia o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m²" i dowiedź, że realizacja instalacji fotowoltaicznej zostanie wykonana szybko. Pokaż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Białogard

2022-10-12 do 2022-10-20

System Fotowoltaiczny Białogard

Przygotowanie systemu fotowoltaicznego dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Białogard

2022-10-12 do 2022-10-20

Sumienna Firma Fotowoltaiczna Białogard

Odpowiedz na zlecenie jako sumienna firma fotowoltaiczna oferująca swoje doświadczenie na terenie Białogardu i w pobliskich powiatach. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

 • Białogard

2022-10-11 do 2022-10-19

Profesjonalna Firma Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Lulewice-Białogard

2022-10-09 do 2022-10-17

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Białogard

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczne...

 • Białogard

2022-10-02 do 2022-10-10

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Białogard

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Białogard

2022-09-27 do 2022-10-05

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Stajkowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczneg...

 • Stajkowo

2022-09-25 do 2022-10-03

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Białogard

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 63m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysok...

 • Karlino

2022-09-25 do 2022-10-03

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu