Fotowoltaika w Szczecinku

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 388 008 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 096 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Szczecinku

Panele fotowoltaiczne Szczecinek

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Klient, który planuje kupno paneli fotowoltaicznych winien już dziś zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Synergio S.A. - Sumienna Firma Fotowoltaiczna Szczecinek

Synergio S.A.

157 opinii

Namierzenie sumiennej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się Synergio S.A. - to prawdziwi fachowcy działający na terenie Szczecinka, którzy znają się na swojej pracy. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

SunMax Beata Rychlicka - Profesjonalna Fotowoltaika Szczecinek

SunMax Beata Rychlicka

46 opinii

Znakomici pracownicy firmy SunMax Beata Rychlicka spełnią Państwa wymagania w temacie fotowoltaiki. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Polenergia Fotowoltaika - Bezkonkurencyjne Baterie Słoneczne Szczecinek

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Skoro starasz się znaleźć dostawcę bezkonkurencyjnych baterii słonecznych to Polenergia Fotowoltaika na pewno zapewni najlepszy produkt. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Copernicus Sun S.A. - Doskonała Energia Odnawialna Szczecinek

Doskonała Energia Odnawialna Szczecinek

45 opinii

Doskonała energia odnawialna to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zobacz!

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Solidna Fotowoltaika Szczecinek

Centrum Fotowoltaiki Hymon

30 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Zielony Prąd - Dobre Baterie Słoneczne w Szczecinku

Dobre Baterie Słoneczne w Szczecinku

29 opinii

Jeżeli chesz znaleźć oferty dobrych baterii słonecznych to Zielony Prąd z całą pewnością dobierze odpowiedni towar. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Perfekcyjna Fotowoltaika Szczecinek

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

6 opinii

Firma GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Szczecinka i sąsiednich powiatów. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Hymon Energy - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Szczecinek

Hymon Energy

6 opinii

Wyszukanie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci Hymon Energy - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii systemów fotowoltaicznych działający na terenie Szczecinka, którzy znają się na swojej robocie. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Słoneczna energia - Dobre Panele Słoneczne Szczecinek

Słoneczna energia

3 opinie

Ten fachowiec działa na terenie województwa i oferuje różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej fotowoltaiki. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Najnowsze z 40 zleceń na fotowoltaikę w Szczecinku

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Szczecinek

Ten Klient uważa, że najlepsza instalacja fotowoltaiczna to niełatwe zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Przedstaw ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

 • Szczecinek

2023-01-19 do 2023-01-27
dodano 8 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Szczecinek

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Szczecinek

2023-01-04 do 2023-01-12

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Biały Bór

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z rejonu Zachodniopomorskiego i z sąsiednich miast. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Biały Bór

2023-01-01 do 2023-01-09

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Biały Bór

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Biały Bór

2022-12-29 do 2023-01-06

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Nobliny

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Nobliny

2022-12-29 do 2023-01-06

Staranny System Fotowoltaiczny Szczecinek

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: dach zacieniony Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynek starszy niż 10 lat Wysokość średni...

 • Barwice

2022-12-19 do 2022-12-27

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Turowo

Zleceniodawca, który pisze zapytanie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m²", szuka tanich paneli słonecznych. Powinien natknąć się na ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma sobie równych. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Turowo

2022-12-14 do 2022-12-22

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Przybkowo

Jeżeli wciąż jako ekspert od systemu fotowoltaicznego szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z Zachodniopomorskiego bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Przybkowo

2022-12-04 do 2022-12-12

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Szczecinek

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Szczecinek

2022-11-21 do 2022-11-29

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Szczecinek

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Biały Bór

2022-11-06 do 2022-11-14

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki