Fotowoltaika w Gryfinie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 458 078 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 564 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Gryfinie

Panele fotowoltaiczne Gryfino

Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne w Gryfinie

574 opinie

Ten, kto planuje zakup odpowiednich paneli fotowoltaicznych musi już dziś zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Ażeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Synergio S.A. - Pierwszorzędne Panele Słoneczne Gryfino

Pierwszorzędne Panele Słoneczne

157 opinii

Nie możesz odnaleźć się w zawiłościach ofert na panele słoneczne? Fachowcy z Synergio S.A. pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Energia+ "Fotowoltaika & Pompy ciepła" - Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne Gryfino

Energia+ "Fotowoltaika & Pompy ciepła"

53 opinie

Chcesz znaleźć wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Energia Fotowoltaika Pompy ciepła z Gryfina jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Gryfino

Polenergia Fotowoltaika S.A.

53 opinie

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Copernicus Sun S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Gryfino

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Wybitni pracownicy firmy Copernicus Sun S.A. spełnią Państwa wymagania odnośnie fotowoltaiki. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Rewelacyjne Baterie Słoneczne Gryfino

Centrum Fotowoltaiki Hymon

30 opinii

Baterie słoneczne z dowozem pod drzwi to metoda pracy Centrum Fotowoltaiki Hymon, dzięki której będziesz stuprocentowo ukontentowany. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

Zielony Prąd - Doskonała Fotowoltaika Gryfino

Doskonała Fotowoltaika Gryfino

29 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, głównie na obszarze miejscowości Gryfino, ale także przyległych miast. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

DOMINION SP. Z O.O. - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Gryfino

DOMINION SP. Z O.O.

8 opinii

DOMINION SP. Z O.O. świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Gryfina i z sąsiednich miast. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Słoneczna energia - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Gryfino

Słoneczna energia

3 opinie

Systemy fotowoltaiczne w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

ICS Solar Sp.z o.o. - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Gryfino

Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Gryfino

3 opinie

Szukając paneli słonecznych spotkasz sprzedawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna ICS Solar Sp.z o.o. jest najwyższej próby. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najnowsze z 61 zleceń na fotowoltaikę w Gryfinie

Znakomite Panele Słoneczne Gryfino

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Moryń

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 6 dni temu

Wysokiej Klasy Panele Słoneczne

Zleceniodawca, który wprowadził ogłoszenie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m²", chce dotrzeć do paneli słonecznych. Powinien spotkać Twoją ofertę, która nie ma sobie równych. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Pniewo

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 6 dni temu

Znakomite Panele Fotowoltaiczne Gryfino

Pokaż temu Zleceniodawcy, że drugiego takiego dostawcy nie znajdzie na terenie Zachodniopomorskiego. Dlatego jeśli jesteś producentem znakomitych paneli fotowoltaicznych to niezwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Chojna

2023-01-23 do 2023-01-31

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Daleszewo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Daleszewo

2023-01-21 do 2023-01-29

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Radziszewo

Zleceniodawcy nagminnie czują się zagubieni w nadmiarze ofert na panele fotowoltaiczne. Jako ekspert, pomóż znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie temu Klientowi zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Radziszewo

2023-01-20 do 2023-01-28

Dobre Panele Słoneczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Gryfino

2023-01-18 do 2023-01-18

Firma Fotowoltaiczna Gryfino

Klient, który pisze zapytanie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²", chce dotrzeć do odpowiednich paneli słonecznych. Powinien trafić na ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która jest najwyższej próby. Aby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

 • Gryfino

2023-01-18 do 2023-01-18

Instalacja Fotowoltaiczna Gryfino

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Panele fotowoltaiczne, dach 1m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Chojna

2023-01-15 do 2023-01-23

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Chojna

Ten Zlecający nadal potrzebuje profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Chojna

2023-01-09 do 2023-01-17

Wiarygodna Firma Fotowoltaiczna

Klient napisał "Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jako wiarygodna firma fotowoltaiczna, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie złożeniem oferty, a Zleceniodawcy przekonają się o doskonałej obsłudze. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Mieszkowice

2023-01-09 do 2023-01-17

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki