Fotowoltaika w Wałczu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 172 062 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
553 134 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Wałczu

Panele fotowoltaiczne Wałcz

Profesjonalna Fotowoltaika Wałcz

574 opinie

Namierzenie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się Natural Energy PL Sp. z o.o. - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Wałcza, którzy znają się na swojej robocie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Synergio S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika w Wałczu

Perfekcyjna Fotowoltaika w Wałczu

157 opinii

Perfekcyjna fotowoltaika to specjalność ekipy z firmy Synergio S.A. - są zawodowcami w branży. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Opłacalne Baterie Słoneczne Wałcz

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

112 opinii

Firma EkoProjekt Polska Sp. z o.o. oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Wałcza i okolic. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K. - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Wałcz

Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Wałcz

50 opinii

Instalacje fotowoltaiczne oraz detale z tego wynikające przestaną być dla Ciebie tajemnicą, jeśli skorzystasz z oferty MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K.. Wykwalifikowani znawcy z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się - warto.

Polenergia Fotowoltaika - Dobra Firma Fotowoltaiczna Wałcz

Polenergia Fotowoltaika

51 opinii

Dobra firma fotowoltaiczna świadcząca swoje doświadczenie w miejscowości Wałcz i w pobliskich powiatach. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Copernicus Sun S.A. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Wałcz

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Zawodowcy z Copernicus Sun S.A. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od systemów fotowoltaicznych. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Świetne Panele Słoneczne Wałcz

Świetne Panele Słoneczne

30 opinii

Świetne panele słoneczne z transportem pod Twoje drzwi to metoda pracy Centrum Fotowoltaiki Hymon, dzięki której będziesz całkowicie rad. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Zielony Prąd - Solidna Energia Odnawialna Wałcz

Zielony Prąd

29 opinii

Fotowoltaika w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Nie trać czasu i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

ENERGIA PRZYSZŁOŚCI Radosław Kamiński - Solidna Fotowoltaika Wałcz

Solidna Fotowoltaika

16 opinii

Eksperci z ENERGIA PRZYSZŁOŚCI Radosław Kamiński to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży solidnej fotowoltaiki. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

ICS Solar Sp.z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Wałcz

Pierwszorzędna Fotowoltaika

3 opinie

Firma ICS Solar Sp.z o.o. to eksperci od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z Wałcza i pobliskich miast. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najnowsze z 173 zleceń na fotowoltaikę w Wałczu

Panele Słoneczne Wałcz

Dowiedź Klientowi, że następnego takiego dostawcy szybko nie znajdzie na terenie Zachodniopomorskiego. Dlatego jeśli jesteś dostawcą dobrych paneli słonecznych to od razu poznaj szczegóły zapytania o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Czechyń

2022-11-18 do 2022-11-26

Idealna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Wałcz

Starasz się odnaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Mirosławiec

2022-11-16 do 2022-11-24

Pierwszorzędna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Załom

2022-11-13 do 2022-11-21

Pierwszorzędna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Wałcz

2022-10-23 do 2022-10-31

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Zdbice

Zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z Zachodniopomorskiego i z sąsiednich miast. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Zdbice

2022-10-12 do 2022-10-20

Tanie Panele Fotowoltaiczne Wałcz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Mirosławiec

2022-10-08 do 2022-10-16

Idealna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Zdecydowanie o wyborze instalacji paneli fotowoltaicznych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel rad i wybierz dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

 • Człopa

2022-10-05 do 2022-10-13

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Wałcz

Dla Klienta, który nadesłał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², dotarcie do dobrej instalacji paneli fotowoltaicznych może być skomplikowane, ale pracownicy Twojej firmy będą na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego rozwiązania. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Wałcz

2022-09-27 do 2022-09-27

Świetna Firma Fotowoltaiczna Wałcz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: dach niezacieniony Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynek starszy niż 10 lat Wysokość śr...

 • Wałcz

2022-09-21 do 2022-09-29

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunk...

 • Mirosławiec

2022-09-15 do 2022-09-23

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki