Fotowoltaika w Koszalinie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 559 424 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Koszalinie

Panele fotowoltaiczne Koszalin

Polenergia Fotowoltaika S.A.

96 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

VitoVolt - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Koszalin

VitoVolt

29 opinii

VitoVolt świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Koszalin i okolic. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Pomerania Green Sp. z o.o - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Koszalin

Pomerania Green Sp. z o.o

19 opinii

Pomerania Green Sp. z o.o to eksperci od energii odnawialnej, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Koszalin i pobliskich miast. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

AstroEnergy Sp. z o. o. - Profesjonalna Energia Odnawialna Koszalin

AstroEnergy Sp. z o. o.

18 opinii

Namierzenie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się AstroEnergy Sp. z o. o. - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii energii odnawialnej działający w rejonie Koszalina, którzy znają się na swojej robocie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Systema Solare - Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne w Koszalinie

Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne w Koszalinie

18 opinii

Jeżeli jeszcze nie wyszukałeś właściwego dostawcy z górnej półki ogniw fotowoltaicznych to Systema Solare może być tym, czego potrzebujesz. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

OZE ze słońca - Perfekcyjna Energia Odnawialna Koszalin

OZE ze słońca

7 opinii

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? OZE ze słońca z Koszalina jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Sunday Polska Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Koszalin

Pierwszorzędna Fotowoltaika Koszalin

7 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ASTA-ENERGY Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Koszalin

ASTA-ENERGY Sp. z o.o.

5 opinii

Perfekcyjne systemy fotowoltaiczne to specjalność ekipy z firmy ASTA-ENERGY Sp. z o.o. - są niekwestionowanym liderem w branży. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

B&Z PROENERGY - Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Koszalin

Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Koszalin

5 opinii

Wybranie najlepszej firmy fotowoltaicznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci BZ PROENERGY - to prawdziwi specjaliści w kwestii systemów fotowoltaicznych działający w rejonie Koszalina, którzy znają się na swojej pracy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

IMB POWER - Dobra Firma Fotowoltaiczna Koszalin

Dobra Firma Fotowoltaiczna

27 opinii

Jeżeli interesuje Cię dobra firma fotowoltaiczna działająca na terenie Koszalina to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry IMB POWER. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najnowsze z 70 zleceń na fotowoltaikę w Koszalinie

Porządny System Fotowoltaiczny Koszalin

Jeżeli nadal jako dobra firma od systemu fotowoltaicznego poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 2500zł m-c. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z pewnością dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Koszalin

2024-04-19 do 2024-04-19

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c, Koszalin

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Koszalina. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Koszalin

2024-04-12 do 2024-04-20

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 510zł m-c, Koszalin

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 510zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Koszalin

2024-04-10 do 2024-04-18

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Koszalin

Powiedz Zleceniodawcy, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych nie znajdzie na terenie Koszalina, więc jeśli szuka taniej instalacji paneli fotowoltaicznych to natychmiast powinien poznać Twoją Firmę. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Koszalin

2024-04-08 do 2024-04-16

Perfekcyjna Instalacja Fotowoltaiczna Koszalin

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: balkon Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Koszalin

2024-04-01 do 2024-04-09

Panele Słoneczne Koszalin

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Koszalin

2024-03-28 do 2024-04-05

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 201-250zł m-c, Koszalin

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Koszalin

2024-03-26 do 2024-04-03

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c, Koszalin

Jako profesjonalna firma fotowoltaiczna, która nie ma sobie równych w rejonie Koszalina - złóż ofertę i pozwól sprawdzić mu na własne oczy, że jesteś profesjonalny! Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Koszalin

2024-03-25 do 2024-04-02

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem w miejscowości Koszalin. Jako uznana firma fotowoltaiczna podejmij się zlecenia o treści "Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 201-250zł m-c" i dowiedź, że realizacja instalacji fotowoltaicznej zostanie wykonana szybko. Pokaż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Koszalin

2024-03-18 do 2024-03-26

Instalacja Fotowoltaiczna

Jeśli jeszcze jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c. Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Koszalina na pewno uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

 • Koszalin

2024-03-16 do 2024-03-24

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki