Fotowoltaika w Koszalinie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 387 937 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 094 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Koszalinie

Panele fotowoltaiczne Koszalin

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Synergio S.A. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Koszalin

Synergio S.A.

157 opinii

Synergio S.A. świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Koszalin i okolic. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

SunMax Beata Rychlicka - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Koszalin

SunMax Beata Rychlicka

46 opinii

SunMax Beata Rychlicka to eksperci od energii odnawialnej, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Koszalin i pobliskich miast. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Polenergia Fotowoltaika - Profesjonalna Energia Odnawialna Koszalin

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Namierzenie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się Polenergia Fotowoltaika - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii energii odnawialnej działający w rejonie Koszalina, którzy znają się na swojej robocie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Copernicus Sun S.A. - Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne w Koszalinie

Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne w Koszalinie

45 opinii

Jeżeli jeszcze nie wyszukałeś właściwego dostawcy z górnej półki ogniw fotowoltaicznych to Copernicus Sun S.A. może być tym, czego potrzebujesz. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Perfekcyjna Energia Odnawialna Koszalin

Centrum Fotowoltaiki Hymon

30 opinii

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Centrum Fotowoltaiki Hymon z Koszalina jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Zielony Prąd - Pierwszorzędna Fotowoltaika Koszalin

Pierwszorzędna Fotowoltaika Koszalin

29 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

AMS FULL SERWIS Marcin Kaczmarek - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Koszalin

AMS FULL SERWIS Marcin Kaczmarek

6 opinii

Perfekcyjne systemy fotowoltaiczne to specjalność ekipy z firmy AMS FULL SERWIS Marcin Kaczmarek - są niekwestionowanym liderem w branży. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Koszalin

Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Koszalin

6 opinii

Wybranie najlepszej firmy fotowoltaicznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - to prawdziwi specjaliści w kwestii systemów fotowoltaicznych działający w rejonie Koszalina, którzy znają się na swojej pracy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Słoneczna energia - Dobra Firma Fotowoltaiczna Koszalin

Dobra Firma Fotowoltaiczna

3 opinie

Jeżeli interesuje Cię dobra firma fotowoltaiczna działająca na terenie Koszalina to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Słoneczna energia. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najnowsze z 85 zleceń na fotowoltaikę w Koszalinie

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Koszalin

Dla Klienta namierzenie pierwszorzędnej firmy fotowoltaicznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy fachowiec w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Koszalina, którzy znają się na swojej robocie. Złóż wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Koszalin

2023-01-17 do 2023-01-25

Dobra Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Koszalin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 117m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Koszalin

2023-01-15 do 2023-01-23

Dobre Panele Fotowoltaiczne Koszalin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Koszalin

2023-01-13 do 2023-01-21

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Koszalin

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Umów się na rozmowę już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Koszalin

2023-01-12 do 2023-01-20

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Koszalin

Dla Zlecającego, który napisał - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², dotarcie do doskonałej instalacji paneli fotowoltaicznych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego rozwiązania. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Koszalin

2023-01-11 do 2023-01-19

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Koszalin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Koszalin

2023-01-11 do 2023-01-19

Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna

Wyślij ofertę Klientowi jako najwyższej klasy firma fotowoltaiczna świadcząca swoje doświadczenie w miejscowości Koszalin i w pobliskim rejonie. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Koszalin

2023-01-10 do 2023-01-18

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 60m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Koszalin

2023-01-09 do 2023-01-17

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Koszalin

Szukając Zleceniodawców jako dostawca paneli fotowoltaicznych, trafisz na tu wiele interesujących propozycji współpracy dla dostawców, jak na przykład "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zdobyć tego Klienta. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Koszalin

2023-01-08 do 2023-01-16

Bezkonkurencyjna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Koszalin

2023-01-04 do 2023-01-12

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki