Fotowoltaika w Świdwinie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 388 008 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 096 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Świdwinie

Panele fotowoltaiczne Świdwin

Dobre Panele Fotowoltaiczne

574 opinie

Drugiego takiego sprzedawcy nie znajdziesz w miejscowości Świdwin i okolicy, więc jeśli szukasz dobrych paneli fotowoltaicznych to bez zbędnej zwłoki zobacz Natural Energy PL Sp. z o.o.. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Synergio S.A. - Wysokiej Jakości Ogniwa Fotowoltaiczne Świdwin

Wysokiej Jakości Ogniwa Fotowoltaiczne Świdwin

157 opinii

Wybór wysokiej jakości ogniw fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Synergio S.A. poradzą Ci i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

SunMax Beata Rychlicka - Perfekcyjna Fotowoltaika Świdwin

Perfekcyjna Fotowoltaika

46 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Świdwin, ale także pobliskich miast. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Polenergia Fotowoltaika - Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne w Świdwinie

Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne w Świdwinie

52 opinie

Ten, kto poszukuje paneli fotowoltaicznych winien koniecznie zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć na własne oczy ich atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Copernicus Sun S.A. - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Świdwin

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Zawodowcy z Copernicus Sun S.A. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od energii odnawialnej. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Znakomite Baterie Słoneczne Świdwin

Centrum Fotowoltaiki Hymon

30 opinii

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, pomimo że szukasz go od niezliczonych dni? Centrum Fotowoltaiki Hymon może zakończyć Twój problem. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Zielony Prąd - Doskonała Energia Odnawialna Świdwin

Doskonała Energia Odnawialna

29 opinii

Ten fachowiec działa na terenie Świdwina i oferuje liczne usługi z zakresu doskonałej energii odnawialnej. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Drawa Solar - Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna Świdwin

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna

5 opinii

Chcąc dotrzeć do paneli słonecznych znajdziesz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Drawa Solar przebije je wszystkie. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

ICS Solar Sp.z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Świdwin

Pierwszorzędna Fotowoltaika Świdwin

3 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, szczególnie na obszarze miejscowości Świdwin, ale także przyległych miast. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Revolto Radosław Radniecki - Markowe Panele Słoneczne Świdwin

Markowe Panele Słoneczne

3 opinie

Ten, kto poszukuje markowych paneli słonecznych winien już teraz zgłosić się do Revolto Radosław Radniecki i zobaczyć ich atrakcyjne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

Najnowsze z 32 zleceń na fotowoltaikę w Świdwinie

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Sławoborze

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Sławoborze

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano wczoraj o 16:57

Instalacja Fotowoltaiczna Świdwin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesię...

 • Świdwin

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano wczoraj o 09:27

Profesjonalny System Fotowoltaiczny Świdwin

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie systemu fotowoltaicznego daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Już teraz umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Świdwin

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Połczyn-Zdrój

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Połczyn-Zdrój

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 3 dni temu

Porządna Instalacja Fotowoltaiczna

Ten Zlecający nadal potrzebuje profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Świdwin

2023-01-21 do 2023-01-29
dodano 6 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 175m², Połczyn-Zdrój

Znalezienie dobrych paneli słonecznych dla Klientów bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż Klientowi radą i dobierz dopasowane rozwiązanie. Umów się na rozmowę od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Połczyn-Zdrój

2023-01-14 do 2023-01-14

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Połczyn-Zdrój

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczneg...

 • Połczyn-Zdrój

2023-01-03 do 2023-01-11

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Świdwin

Zleceniodawcy nagminnie czują się zagubieni w bogactwie ofert na panele słoneczne. Jako specjalista, pomóż znaleźć najlepsze rozwiązanie Zlecającemu zgłoszenie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Świdwin

2022-12-27 do 2023-01-04

Doskonałej Jakości System Fotowoltaiczny

Zachwyć Klienta fachowym działaniem w miejscowości Zachodniopomorskie. Jako uznana firma fotowoltaiczna wykonaj zlecenie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²" i dowiedź, że realizacja systemu fotowoltaicznego zostanie zakończona błyskawicznie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Brzeżno

2022-11-30 do 2022-12-08

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Świdwin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Połczyn-Zdrój

2022-11-30 do 2022-12-08

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki