Fotowoltaika w Łobzie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 787 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 239 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Łobzie

Panele fotowoltaiczne Łobez

Perfekcyjna Energia Odnawialna

574 opinie

Energia odnawialna to dla firmy Natural Energy PL Sp. z o.o. pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się zlecenia dla Ciebie. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Synergio S.A. - Doskonała Fotowoltaika Łobez

Doskonała Fotowoltaika

157 opinii

Wybitni pracownicy firmy Synergio S.A. spełnią Państwa wymagania odnośnie fotowoltaiki. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Łobez

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Łobez

52 opinie

Lepszej propozycji instalacji fotowoltaicznych nie znajdziesz w miejscowości Łobez i okolicy, więc jeśli szukasz opłacalnych instalacji fotowoltaicznych to bez wahania sprawdź Polenergia Fotowoltaika S.A.. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Columbus Energy S.A. - Solidna Fotowoltaika Łobez

Solidna Fotowoltaika

38 opinii

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy Columbus Energy S.A. spełnią Państwa oczekiwania w temacie fotowoltaiki. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Copernicus Sun S.A. - Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne w Łobzie

Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne w Łobzie

45 opinii

Eksperci z Copernicus Sun S.A. to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Rewelacyjne Panele Słoneczne Łobez

Centrum Fotowoltaiki Hymon

30 opinii

Wybranie rewelacyjnych paneli słonecznych może być niełatwe, ale Centrum Fotowoltaiki Hymon na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu produktu. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Zielony Prąd - Dobre Baterie Słoneczne Łobez

Zielony Prąd

29 opinii

Jeżeli poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty baterii słonecznych w rejonie Łobza, zatrudnij fachowców w branży. Zielony Prąd wykorzysta swoje kompetencje i zaproponuje Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Drawa Solar - Doskonałe Panele Fotowoltaiczne Łobez

Drawa Solar

5 opinii

Klient, który planuje kupno paneli fotowoltaicznych winien już dziś zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Słoneczna energia - Pierwszorzędna Fotowoltaika Łobez

Słoneczna energia

3 opinie

Pierwszorzędna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Słoneczna energia - są zawodowcami w tej dziedzinie. Już teraz określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ICS Solar Sp.z o.o. - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Łobez

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Łobez

3 opinie

Szukający instalacji fotowoltaicznych powinien już dziś zgłosić się do ICS Solar Sp.z o.o. i poznać atrakcyjne oferty oraz doskonały proces dobierania rozwiązań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Najnowsze z 24 zleceń na fotowoltaikę w Łobzie

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Węgorzyno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego ...

 • Węgorzyno

2023-01-28 do 2023-01-30

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Węgorzyno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Węgorzyno

2023-01-10 do 2023-01-18

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Łobez

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego ...

 • Łobez

2023-01-09 do 2023-01-17

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 250m², Łobez

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 250m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rachu...

 • Łobez

2022-12-16 do 2022-12-24

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Łobez

Możesz zaoferować propozycję dotyczącą instalacji paneli fotowoltaicznych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Łobez

2022-12-15 do 2022-12-23

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Łobez

Zleceniodawca, który szuka paneli fotowoltaicznych napisał - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Musi on już teraz otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Łobez

2022-12-11 do 2022-12-19

Perfekcyjna Fotowoltaika Łobez

Perfekcyjna fotowoltaika to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Łobez

2022-12-04 do 2022-12-12

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Węgorzyno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Węgorzyno

2022-11-20 do 2022-11-28

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Poradz

Przygotowanie systemu fotowoltaicznego z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Poradz

2022-11-15 do 2022-11-23

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Łobez

Dla Klienta znalezienie niezawodnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, z własnej inicjatywy jako prawdziwy profesjonalista w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Łobza, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Łobez

2022-11-04 do 2022-11-12

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki