Fotowoltaika w Myśliborzu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 164 075 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Myślibórz - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Myślibórz

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne

574 opinie

Eksperci z Natural Energy PL Sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny doskonałego systemów fotowoltaicznych. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Energia Odnawialna w Myśliborzu

Pierwszorzędna Energia Odnawialna w Myśliborzu

157 opinii

Osoby z Synergio S.A. to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od energii odnawialnej. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Porządne Panele Fotowoltaiczne Myślibórz

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

112 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo iż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? EkoProjekt Polska Sp. z o.o. może być Twoim rozwiązaniem. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Polenergia Fotowoltaika - Idealne Panele Słoneczne Myślibórz

Polenergia Fotowoltaika

51 opinii

Szukając paneli słonecznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Polenergia Fotowoltaika jest najwyższej próby. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Dobra Firma Fotowoltaiczna Myślibórz

Dobra Firma Fotowoltaiczna Myślibórz

30 opinii

Ta dobra firma fotowoltaiczna z miejscowości Myślibórz to prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Zielony Prąd - Doskonała Fotowoltaika Myślibórz

Zielony Prąd

29 opinii

Chcesz znaleźć godnego zaufania specjalistę do realizacji swoich planów? Zielony Prąd jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

AstroEnergy Sp. z o. o. - Opłacalne Baterie Słoneczne Myślibórz

Opłacalne Baterie Słoneczne

16 opinii

Znalezienie opłacalnych baterii słonecznych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale AstroEnergy Sp. z o. o. na 100% pomoże Ci w znalezieniu właściwego produktu. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

NaturMoc Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Myślibórz

NaturMoc Sp. z o.o.

11 opinii

Firma NaturMoc Sp. z o.o. to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z Myśliborza i okolicznych miast. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Drawa Solar - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Myślibórz

Drawa Solar

5 opinii

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Drawa Solar jest na to skuteczną metodą. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

ICS Solar Sp.z o.o. - Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne Myślibórz

Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne Myślibórz

3 opinie

Przeglądasz oferty ogniw fotowoltaicznych i nie masz sprzedawcy? Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

41 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Myślibórz

Dobre Panele Słoneczne Myślibórz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Myślibórz

2022-12-04 do 2022-12-12
dodano 3 dni temu

Rzetelna Firma Fotowoltaiczna Myślibórz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczne...

 • Myślibórz

2022-11-29 do 2022-12-07
dodano 8 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 420 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Niezawodna Firma Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Nowogródek Pomorski

2022-11-24 do 2022-12-02

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Krzynka

Olśnij tego Zlecającego sprawnym działaniem w miejscowości Zachodniopomorskie. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma fotowoltaiczna podejmij się zlecenia o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²" i dowiedź, że realizacja systemu fotowoltaicznego zostanie wykonana szybko i z dokładnością. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Krzynka

2022-11-22 do 2022-11-30

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Płonno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wys...

 • Płonno

2022-11-18 do 2022-11-26

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Utonie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Utonie

2022-11-02 do 2022-11-10

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Barlinek

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Barlinek

2022-10-28 do 2022-11-05

Fotowoltaika Myślibórz

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, głównie na obszarze miejscowości Myślibórz, ale także przyległych miast możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Myślibórz

2022-10-18 do 2022-10-26

Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne Myślibórz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Myślibórz

2022-10-17 do 2022-10-25

Korzystna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Myślibórz

Wybranie instalacji paneli fotowoltaicznych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i wybierz dostosowane rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Kruszwin

2022-10-14 do 2022-10-22

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu