Fotowoltaika w Stargardzie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 387 987 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 094 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Stargardzie

Panele fotowoltaiczne Stargard

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Ta wyjątkowa firma fotowoltaiczna to prawdziwi specjaliści, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Synergio S.A. - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Stargard

Synergio S.A.

157 opinii

Chcesz znaleźć godnego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Synergio S.A. z Stargardu jest na to skuteczną metodą. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Polenergia Fotowoltaika - Pierwszorzędne Instalacje Fotowoltaiczne Stargard

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Takiej oferty instalacji fotowoltaicznych szybko nie znajdziesz w miejscowości Stargard i okolicy, więc jeżeli poszukujesz pierwszorzędnych instalacji fotowoltaicznych to koniecznie poznaj Polenergia Fotowoltaika. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Copernicus Sun S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Stargard

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Copernicus Sun S.A. to prawdziwi profesjonaliści w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Stargardu. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Dobre Baterie Słoneczne w Stargardzie

Dobre Baterie Słoneczne w Stargardzie

30 opinii

Baterie słoneczne z przewozem pod Twoje drzwi to standardowa usługa Centrum Fotowoltaiki Hymon, dzięki której będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Mają ofertę dla każdego.

Zielony Prąd - Solidna Fotowoltaika Stargard

Zielony Prąd

29 opinii

Fotowoltaika nie ma dla Zielony Prąd żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

SUNBRAKS Karol Flis - Solidna Energia Odnawialna Stargard

SUNBRAKS Karol Flis

17 opinii

Ten fachowiec działa na terenie powiatu i oferuje liczne usługi z zakresu solidnej fotowoltaiki. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

DOMINION SP. Z O.O. - Doskonałe Panele Fotowoltaiczne Stargard

DOMINION SP. Z O.O.

8 opinii

Kiedy poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych w rejonie Stargardu, zatrudnij ekspertów w branży. DOMINION SP. Z O.O. wykorzysta swoje doświadczenie i złoży Ci zacną propozycję. Przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Stargard

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Stargard

6 opinii

Wysoko wykwalifikowani pracownicy GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa spełnią Państwa wymagania odnośnie fotowoltaiki. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Drawa Solar - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Stargard

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Stargard

5 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i niuanse z tego wynikające już nie będą dla Ciebie problemem, jeśli wybierzesz ofertę Drawa Solar. Profesjonalni specjaliści z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

Najnowsze z 92 zleceń na fotowoltaikę w Stargardzie

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Dolice

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Dolice

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 4 dni temu

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Stargard

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Stargard

2023-01-20 do 2023-01-28
dodano 7 dni temu

Instalacja Fotowoltaiczna Stargard

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 35m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Stargard

2023-01-20 do 2023-01-28
dodano 7 dni temu

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Stargard

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat W...

 • Lisie pole

2023-01-18 do 2023-01-26

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Stargard

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Stargard

2023-01-17 do 2023-01-25

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Stargard

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Stargard

2023-01-15 do 2023-01-23

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Pokaż Zleceniodawcy, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie w miejscowości Stargard i okolicy, więc jeżeli poszukuje najwyższej klasy instalacji paneli fotowoltaicznych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Przedłóż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Stargard

2023-01-15 do 2023-01-23

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Ińsko

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za ...

 • Ińsko

2023-01-11 do 2023-01-19

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Marianowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Marianowo

2023-01-10 do 2023-01-18

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Krzywin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Krzywin

2023-01-09 do 2023-01-17

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki