Fotowoltaika w Kołobrzegu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 162 304 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Kołobrzeg - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Kołobrzeg

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne

574 opinie

Instalacje fotowoltaiczne i niuanse z tego wynikające już nie będą dla Ciebie problemem, jeśli wybierzesz ofertę Natural Energy PL Sp. z o.o.. Profesjonalni specjaliści z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

Synergio S.A. - Doskonała Fotowoltaika Kołobrzeg

Synergio S.A.

157 opinii

Zawodowcy z Synergio S.A. to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny fotowoltaiki. Przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

SunMax Beata Rychlicka - Porządne Panele Słoneczne Kołobrzeg

Porządne Panele Słoneczne Kołobrzeg

46 opinii

Kupno porządnych paneli słonecznych może być niełatwe, ale ten dostawca na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu towaru. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Polenergia Fotowoltaika - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Kołobrzeg

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Kołobrzeg

51 opinii

Oferuje usługi z zakresu systemów fotowoltaicznych od wielu lat, szczególnie na obszarze Kołobrzegu, ale także pobliskich powiatów. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Copernicus Sun S.A. - Doskonała Energia Odnawialna Kołobrzeg

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Firma Copernicus Sun S.A. świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Kołobrzegu i z sąsiednich miast. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Centrum Fotowoltaiki Hymon - Dobra Firma Fotowoltaiczna w Kołobrzegu

Dobra Firma Fotowoltaiczna w Kołobrzegu

30 opinii

Dobra firma fotowoltaiczna Centrum Fotowoltaiki Hymon, która jest gotowa pomóc Ci w otrzymaniu najlepiej dopasowej oferty, gdy tylko wyrazisz zainteresowanie ich doskonałą obsługą. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Zielony Prąd - Dobre Panele Fotowoltaiczne Kołobrzeg

Zielony Prąd

29 opinii

Lepszej propozycji instalacji fotowoltaicznych nie znajdziesz w miejscowości Kołobrzeg i okolicy, więc jeśli szukasz opłacalnych instalacji fotowoltaicznych to bez wahania sprawdź Zielony Prąd. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - naprawdę warto.

AMS FULL SERWIS Marcin Kaczmarek - Perfekcyjna Fotowoltaika Kołobrzeg

Perfekcyjna Fotowoltaika

6 opinii

Pracownicy AMS FULL SERWIS Marcin Kaczmarek to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Kołobrzeg

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

6 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze Kołobrzegu i oferuje różnorodne usługi z zakresu pierwszorzędnego systemów fotowoltaicznych. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Słoneczna energia - Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne Kołobrzeg

Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne

3 opinie

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

80 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Kołobrzeg

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kołobrzeg

Nadal możesz odpowiedzieć na ogłoszenie Klienta jako profesjonalista od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Kołobrzeg

2022-12-03 do 2022-12-11
dodano 4 dni temu

Staranny System Fotowoltaiczny Kołobrzeg

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Kołobrzeg

2022-11-30 do 2022-12-08
dodano 7 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 420 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Opłacalna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Kołobrzeg

Jako profesjonalista przedstaw doskonałą ofertę instalacji paneli fotowoltaicznych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpliwości zapytanie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach 301-500m²" jest stworzone dla Ciebie. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Kołobrzeg

2022-11-28 do 2022-12-06

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Dygowo

Zrealizowanie systemu fotowoltaicznego dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedzwoń i prześlij ofertę - naprawdę warto.

 • Dygowo

2022-11-28 do 2022-12-06

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Gościno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku z...

 • Gościno

2022-11-24 do 2022-11-25

Instalacja Fotowoltaiczna Kołobrzeg

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Kołobrzeg

2022-11-23 do 2022-12-01

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Grzybowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięc...

 • Grzybowo

2022-11-21 do 2022-11-29

Profesjonalna Instalacja Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat ...

 • Wędzice

2022-11-17 do 2022-11-25

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Karcino

Wyślij ofertę Klientowi jako pierwszorzędna firma fotowoltaiczna oferująca swoje doświadczenie na terenie Zachodniopomorskiego oraz w przyległych miastach. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Karcino

2022-11-16 do 2022-11-24

Solidna Fotowoltaika Kołobrzeg

Jako wysoko wykwalifikowani eksperci dacie radę spełnić oczekiwania w temacie fotowoltaiki. Zapytanie brzmi "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Żeby otrzymać Klienta skontaktuj się już teraz - warto.

 • Grzybowo

2022-11-11 do 2022-11-19

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu