Fotowoltaika w Piotrkowie Trybunalskim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 120 333 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
550 820 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Piotrków Trybunalski - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Piotrków Trybunalski

Doskonała Energia Odnawialna

156 opinii

Znakomici pracownicy firmy Synergio S.A. spełnią Państwa wymagania w temacie energii odnawialnej. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Green Mark Sp. z o.o - Profesjonalna Fotowoltaika Piotrków Trybunalski

Profesjonalna Fotowoltaika Piotrków Trybunalski

38 opinii

Firma Green Mark Sp. z o.o świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z miejscowości Piotrków Trybunalski i okolic. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Polenergia Fotowoltaika - Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne Piotrków Trybunalski

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy ogniw fotowoltaicznych, choć szukasz go od kilku tygodni? Polenergia Fotowoltaika może być Twoim wybawieniem. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Copernicus Sun S.A. - Doskonała Fotowoltaika Piotrków Trybunalski

Doskonała Fotowoltaika

45 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, głównie na obszarze miejscowości Piotrków Trybunalski, ale także przyległych miast. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

"GÓRZNY" Group - Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna Piotrków Trybunalski

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna

25 opinii

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z GÓRZNY Group są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Dariusz Siubdzia - Pierwszorzędna Fotowoltaika Piotrków Trybunalski

Pierwszorzędna Fotowoltaika Piotrków Trybunalski

11 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Energypack Sp. z o.o. - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne w Piotrkowie Trybunalskim

Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne w Piotrkowie Trybunalskim

11 opinii

Wciąż nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, pomimo że próbujesz znaleźć od kilku tygodni? Energypack Sp. z o.o. może zakończyć Twój problem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Optima sp. z o.o. - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Piotrków Trybunalski

Optima sp. z o.o.

5 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Piotrków Trybunalski, ale także przyległych miast. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

OTWARTA ENERGIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Odpowiednie Panele Słoneczne Piotrków Trybunalski

OTWARTA ENERGIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

2 opinie

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli słonecznych, pomimo że szukasz go od dłuższego czasu? OTWARTA ENERGIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ może ma szansę zakończyć Twój problem. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

PV Poland Sp. z o.o. - Rewelacyjne Panele Słoneczne Piotrków Trybunalski

PV Poland Sp. z o.o.

34 opinie

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to dla firmy PV Poland Sp. z o.o. pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

49 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Piotrków Trybunalski

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Piotrków Trybunalski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Piotrków Trybunalski

2022-11-18 do 2022-11-26

Rewelacyjne Panele Fotowoltaiczne Piotrków Trybunalski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Piotrków Trybunalski

2022-11-15 do 2022-11-23

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 379 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Piotrków Trybunalski

2022-11-06 do 2022-11-14

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Piotrków Trybunalski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Piotrków Trybunalski

2022-11-05 do 2022-11-13

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Piotrków Trybunalski

Jako dobra firma fotowoltaiczna z miejscowości Piotrków Trybunalski i prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają niezbędne doświadczenie, jesteś idealnym kandydatem dla tego Klienta. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Piotrków Trybunalski

2022-10-31 do 2022-11-08

Instalacja Fotowoltaiczna Piotrków Trybunalski

Wykonanie instalacji fotowoltaicznej z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Piotrków Trybunalski

2022-10-19 do 2022-10-27

Porządna Instalacja Fotowoltaiczna

Ten Zlecający nadal potrzebuje profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Piotrków Trybunalski

2022-10-11 do 2022-10-19

Fotowoltaika Piotrków Trybunalski

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, głównie na obszarze miejscowości Piotrków Trybunalski, ale także przyległych miast możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Piotrków Trybunalski

2022-10-03 do 2022-10-11

Najwyższej Klasy Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Piotrków Trybunalski

2022-09-28 do 2022-10-06

Rzetelna Firma Fotowoltaiczna Piotrków Trybunalski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesię...

 • Piotrków Trybunalski

2022-09-26 do 2022-10-04

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu