Pompy ciepła w Piotrkowie Trybunalskim

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 825 841 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
539 413 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Piotrków Trybunalski - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Piotrków Trybunalski

Doskonałej Jakości Pompy Ciepła w Piotrkowie Trybunalskim

58 opinii

Firma Geneza Łódź świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Piotrkowa Trybunalskiego i z sąsiednich miast. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

ECOKOMFORT Krzysztof Mrowiński - Pompy Ciepła Piotrków Trybunalski

ECOKOMFORT Krzysztof Mrowiński

53 opinie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od pomp ciepła to wykorzystaj kompetencje ECOKOMFORT Krzysztof Mrowiński. Piotrków Trybunalski to główny obszar ich działania. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Świetne Pompy Ciepła Piotrków Trybunalski

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

49 opinii

Polenergia Pompy Ciepła S.A. oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

PPHU WAREDI - Świetne Gruntowe Wymienniki Ciepła Piotrków Trybunalski

PPHU WAREDI

9 opinii

Drugiego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, dlatego jeśli szukasz świetnych gruntowych wymienników ciepła to natychmiast sprawdź PPHU WAREDI. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Instal-Expert mgr inż. Szymon Kaczmarczyk - Solidne Pompy Ciepła Piotrków Trybunalski

Solidne Pompy Ciepła Piotrków Trybunalski

5 opinii

Wykonanie pomp ciepła będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. Instal-Expert mgr inż. Szymon Kaczmarczyk ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Termo-A.H.D. Maciej Wróbel - Pierwszorzędne Powietrzne Pompy Ciepła Piotrków Trybunalski

Termo-A.H.D. Maciej Wróbel

4 opinie

Myślisz, że solidne pompy ciepła to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z Termo-A.H.D. Maciej Wróbel poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Mają ofertę dla każdego.

NTW AIRCONOMIC - Znakomite Pompy Ciepła Piotrków Trybunalski

NTW AIRCONOMIC

3 opinie

W dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od pomp ciepła? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom NTW AIRCONOMIC. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

OTWARTA ENERGIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Perfekcyjna Energia Odnawialna Piotrków Trybunalski

OTWARTA ENERGIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

2 opinie

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Piotrków Trybunalski, ale także okolicznych miast. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Icom Energia - Tanie Systemy Grzewcze Piotrków Trybunalski

Icom Energia

2 opinie

Wykonanie pomp ciepła będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. Icom Energia ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Kazimiera Michlewska - Korzystne Systemy Grzewcze Piotrków Trybunalski

Kazimiera Michlewska

6 opinii

Lepszej oferty systemów grzewczych szybko nie znajdziesz na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, więc jeżeli szukasz korzystnego systemów grzewczych to od razu poznaj Kazimiera Michlewska. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

64 Zlecenia - Pompy Ciepła Piotrków Trybunalski

Wyśmienity Gruntowy Wymiennik Ciepła Piotrków Trybunalski

Ten Zleceniodawca szuka bezkonkurencyjnej oferty gruntowego wymiennika ciepła w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego i napisał - Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 301-500m². Jako profesjonalista w branży wykorzystaj kompetencje swoich pracowników i przedstaw świetną propozycję. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Piotrków Trybunalski

2022-09-21 do 2022-09-29
dodano 4 dni temu

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 90m², Piotrków Trybunalski

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 90m², wybranie bezkonkurencyjnego systemów grzewczych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Umów się na rozmowę już teraz, aby zaprezentować ofertę.

 • Piotrków Trybunalski

2022-09-20 do 2022-09-28
dodano 5 dni temu

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 20 549 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Znakomite Systemy Grzewcze Piotrków Trybunalski

Oferujesz propozycję dotyczącą systemów grzewczych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego wymagań. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Piotrków Trybunalski

2022-09-19 do 2022-09-27
dodano 6 dni temu

Pompa Ciepła Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Dodatkowe informacje: ogrzewani podlogowe Termi...

 • Piotrków Trybunalski

2022-09-19 do 2022-09-27
dodano 6 dni temu

Pierwszorzędna Pompa Ciepła

Jeżeli jako ekspert od pompy ciepła potrzebujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Piotrków Trybunalski bez wątpienia pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Piotrków Trybunalski

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. do 150m², Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

 • Piotrków Trybunalski

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Piotrków Trybunalski

2022-09-14 do 2022-09-22

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: powyżej 7 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesi...

 • Piotrków Trybunalski

2022-09-09 do 2022-09-17

Energia Odnawialna Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Piotrków Trybunalski

2022-09-09 do 2022-09-17

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: nowo wybudowany Dodatkowe informacje: Powierzchnia użytko...

 • Piotrków Trybunalski

2022-09-08 do 2022-09-16

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Pompa split Rotens...

 • Piotrków Trybunalski

2022-09-05 do 2022-09-13

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od...

 • Piotrków Trybunalski

2022-08-13 do 2022-08-21

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Dotarcie do dobrego gruntowego wymiennika ciepła dla Klientów nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel Klientowi rady i wybierz dostosowane do wymagań rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Piotrków Trybunalski

2022-08-10 do 2022-08-18

Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m², Piotrków Trybunalski

Jeśli energia odnawialna to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Piotrków Trybunalski

2022-08-03 do 2022-08-11

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Piotrków Trybunalski

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapytanie o wodną pompę ciepła, bud. do 150m², Piotrków Trybunalski

Perfekcyjna energia odnawialna to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Piotrków Trybunalski

2022-07-31 do 2022-08-08

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozm...

 • Piotrków Trybunalski

2022-07-31 do 2022-08-08

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Mieszkam w stuletni...

 • Piotrków Trybunalski

2022-07-28 do 2022-08-05

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Piotrków Trybunalski

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od pompy ciepła. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Piotrków Trybunalski

2022-07-23 do 2022-07-23

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Piotrków Trybunalski

2022-07-22 do 2022-07-30

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Piotrków Trybunalski

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-...

 • Piotrków Trybunalski

2022-07-21 do 2022-07-29

Doskonały Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Piotrków Trybunalski

2022-07-19 do 2022-07-27

Solidna Energia Odnawialna

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Twojej firmy. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Piotrków Trybunalski

2022-07-14 do 2022-07-22

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Piotrków Trybunalski

Zlecenie o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Piotrków Trybunalski oraz przyległych powiatów. Już nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Piotrków Trybunalski

2022-07-06 do 2022-07-14

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1 Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w ro...

 • Piotrków Trybunalski

2022-07-03 do 2022-07-11

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 70m², Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 70m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesi...

 • Piotrków Trybunalski

2022-06-30 do 2022-07-08

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnie...

 • Piotrków Trybunalski

2022-06-28 do 2022-07-06

Profesjonalna Energia Odnawialna

Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zlecenia o treści "Szukam firmy od pomp ciepła, bud. do 150m²". Pokaż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Piotrków Trybunalski

2022-06-27 do 2022-07-05

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Piotrków Trybunalski

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako dobra firma od pompy ciepła. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Piotrków Trybunalski

2022-06-25 do 2022-07-03

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 120m², Piotrków Trybunalski

Jako ekspert zaproponuj najlepszą ofertę systemów grzewczych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Na pewno zlecenie o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 120m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Piotrków Trybunalski

2022-06-23 do 2022-07-01

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Piotrków Trybunalski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Piotrków Trybunalski

2022-06-20 do 2022-06-28

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu