Pompy ciepła w Rawie Mazowieckiej

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 825 820 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
539 412 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Rawa Mazowiecka - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Rawa Mazowiecka

Pierwszorzędne Odnawialne Źródła Energii Rawa Mazowiecka

58 opinii

Wybitni pracownicy Geneza Łódź spełnią Państwa wymagania odnośnie odnawialnych źródeł energii. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Solidne Odnawialne Źródła Energii Rawa Mazowiecka

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

49 opinii

Oferuje usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii od lat, szczególnie na obszarze Rawy Mazowieckiej, ale także przyległych miast. Przedzwoń i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

PROMIKA SOLAR - Opłacalne Powietrzne Pompy Ciepła Rawa Mazowiecka

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Powietrzne pompy ciepła z dostawą pod drzwi to standardowa metoda działania PROMIKA SOLAR, dzięki której będziesz na 100% ukontentowany. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Focus Energia - Perfekcyjna Energia Odnawialna Rawa Mazowiecka

Perfekcyjna Energia Odnawialna Rawa Mazowiecka

25 opinii

Energia odnawialna w najlepszym wydaniu to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze w gotowości do pracy. Już teraz zadzwoń do nich, aby poznać dopasowaną ofertę.

MK Instalacje Maciej Posiak - Systemy Grzewcze Rawa Mazowiecka

MK Instalacje Maciej Posiak

18 opinii

Systemy grzewcze oraz detale z tym powiązane skończą być dla Ciebie skomplikowanym zagadnieniem, jeśli wybierzesz ofertę MK Instalacje Maciej Posiak. Wykwalifikowani znawcy z dziedziny systemów grzewczych pomogą Ci stworzyć skrojone na miarę rozwiązanie. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Zakład Budownictwa Ogólnego "Izol-bud" s.c. Zbigniew Badowski, Mieczysława Badowska - Rewelacyjne Pompy Ciepła Rawa Mazowiecka

Zakład Budownictwa Ogólnego "Izol-bud" s.c. Zbigniew Badowski, Mieczysława Badowska

9 opinii

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od pomp ciepła? Wykorzystaj kompetencje Zakład Budownictwa Ogólnego Izol-bud s.c. Zbigniew Badowski Mieczysława Badowska. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

GO-GREENER Karina Stańczak - Znakomite Systemy Grzewcze Rawa Mazowiecka

GO-GREENER Karina Stańczak

6 opinii

Równie dobrej oferty systemów grzewczych nie znajdziesz na terenie Rawy Mazowieckiej, więc jeśli poszukujesz znakomitego systemów grzewczych to od razu zobacz GO-GREENER Karina Stańczak. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Instal-Expert mgr inż. Szymon Kaczmarczyk - Gruntowe Wymienniki Ciepła Rawa Mazowiecka

Instal-Expert mgr inż. Szymon Kaczmarczyk

5 opinii

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy gruntowych wymienników ciepła, mimo że poszukujesz go od niezliczonych dni? Instal-Expert mgr inż. Szymon Kaczmarczyk może Ci pomóc. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

DAN Energy - Perfekcyjne Pompy Ciepła Rawa Mazowiecka

DAN Energy

5 opinii

Myślisz, że perfekcyjne pompy ciepła to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - naprawdę warto.

OTWARTA ENERGIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Powietrzne Pompy Ciepła w Rawie Mazowieckiej

Powietrzne Pompy Ciepła w Rawie Mazowieckiej

2 opinie

Systemy grzewcze i implikacje z tego wynikające przestaną być dla Ciebie zagadką, jeśli skorzystasz z oferty OTWARTA ENERGIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wykwalifikowani specjaliści z dziedziny systemów grzewczych pomogą Ci stworzyć idealne rozwiązanie. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

31 Zleceń - Pompy Ciepła Rawa Mazowiecka

Perfekcyjna Pompa Ciepła Rawa Mazowiecka

Zapytanie o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z rejonu Łódzkiego i z sąsiednich miast. Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - warto.

 • Biała Rawska

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 2 dni temu

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła Rawa Mazowiecka

Klienci bezustannie czują się zagubieni w gąszczu ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako fachowiec, doradź najbardziej korzystne wyjście temu Zlecającemu ogłoszenie o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Byszewice

2022-09-19 do 2022-09-27
dodano 6 dni temu

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 20 549 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 100m², Sadkowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 100m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Sadkowice

2022-09-05 do 2022-09-13

Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zlecający nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w bogactwie ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako profesjonalista, zaproponuj najbardziej korzystne wyjście Klientowi zgłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m². Umów się na rozmowę od razu.

 • Rawa Mazowiecka

2022-08-22 do 2022-08-30

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Ossa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ossa

2022-08-18 do 2022-08-26

Odnawialne Źródła Energii Rawa Mazowiecka

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Biała Rawska

2022-08-11 do 2022-08-19

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Lubania

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Lubania

2022-08-02 do 2022-08-10

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Rawa Mazowiecka

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozm...

 • Rawa Mazowiecka

2022-07-24 do 2022-08-01

Pierwszorzędny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zlecający, który planuje kupno pierwszorzędnego gruntowego wymiennika ciepła pisze - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Musi on niezwłocznie dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Rawa Mazowiecka

2022-07-20 do 2022-07-28

Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3 Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciąg...

 • Rawa Mazowiecka

2022-07-17 do 2022-07-25

Solidna Pompa Ciepła

Nadal jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako dobra firma od pompy ciepła. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Sadkowice

2022-06-26 do 2022-07-04

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Rawa Mazowiecka

Jeżeli jako ekspert od pompy ciepła poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Rawa Mazowiecka na pewno uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Pokaż dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Rawa Mazowiecka

2022-06-24 do 2022-07-02

Doskonała Pompa Ciepła

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Konopnica

2022-06-21 do 2022-06-29

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 301-500m², Biała Rawska

Podmiot, który wprowadził zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 301-500m²", szuka markowego gruntowego wymiennika ciepła. Powinien trafić na Twoją ofertę, która nie ma konkurentów. Już nie zwlekaj i sporządź wycenę - nie zawiedziesz się!

 • Biała Rawska

2022-06-19 do 2022-06-27

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Rawa Mazowiecka

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 m...

 • Rawa Mazowiecka

2022-06-19 do 2022-06-27

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Rawa Mazowiecka

Wykonanie pompy ciepła dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Rawa Mazowiecka

2022-06-17 do 2022-06-25

z Górnej Półki Gruntowy Wymiennik Ciepła

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Rawy Mazowieckiej. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Już nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Rawa Mazowiecka

2022-06-13 do 2022-06-21

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 501-1000m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Jajkowice

2022-06-11 do 2022-06-19

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Boguszyce Małe

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 m...

 • Boguszyce małe

2022-06-07 do 2022-06-15

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Rawa Mazowiecka

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 mi...

 • Rawa Mazowiecka

2022-06-04 do 2022-06-12

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Dodatkowe informacje: nie ocieplony strych Termin skor...

 • Biała Rawska

2022-06-03 do 2022-06-11

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Rawa Mazowiecka

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Rawa Mazowiecka

2022-05-22 do 2022-05-30

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 220m², Biała Rawska

Zlecenie o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 220m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z rejonu Łódzkiego i okolic. Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Biała Rawska

2022-05-18 do 2022-05-26

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Biała Rawska

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Biała Rawska

2022-05-13 do 2022-05-21

Pierwszorzędny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmo...

 • Rawa Mazowiecka

2022-05-07 do 2022-05-08

Najlepsza Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: Klient prosi o poradę, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin...

 • Leopoldów

2022-04-22 do 2022-04-30

Pompa Ciepła

Na wypadek jeśli jako dobra firma od pompy ciepła szukasz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o wodną pompę ciepła, bud. 151-200m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z Rawy Mazowieckiej z pewnością udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Rawa Mazowiecka

2022-04-17 do 2022-04-25

Najwyższej Klasy Systemy Grzewcze Rawa Mazowiecka

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: m...

 • Biała Rawska

2022-04-03 do 2022-04-11

Tani Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zleceniodawca, który planuje kupno gruntowego wymiennika ciepła napisał - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 130m². Winien on koniecznie otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje świetne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Biała Rawska

2022-03-14 do 2022-03-22

Doskonała Pompa Ciepła

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie pompy ciepła wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

 • Rawa Mazowiecka

2022-03-11 do 2022-03-19

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Biała Rawska

Klient poszukuje świetnej współpracy, pisząc - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Biała Rawska

2022-03-10 do 2022-03-18

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu