Pompy ciepła w Tomaszowie Mazowieckim

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 825 853 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
539 413 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Tomaszów Mazowiecki - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Tomaszów Mazowiecki

Synergio S.A.

147 opinii

Wykonanie pomp ciepła będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Synergio S.A. ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Geneza Łódź - Pompy Ciepła w Tomaszowie Mazowieckim

Pompy Ciepła w Tomaszowie Mazowieckim

58 opinii

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od pomp ciepła? Skorzystaj z kwalifikacji Geneza Łódź. Żeby poznać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

ECOKOMFORT Krzysztof Mrowiński - Doskonałe Pompy Ciepła Tomaszów Mazowiecki

Doskonałe Pompy Ciepła Tomaszów Mazowiecki

53 opinie

Potrzebujesz dobrej firmy od pomp ciepła? Wykorzystaj kompetencje ECOKOMFORT Krzysztof Mrowiński. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Wyśmienite Gruntowe Wymienniki Ciepła Tomaszów Mazowiecki

Wyśmienite Gruntowe Wymienniki Ciepła

49 opinii

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy gruntowych wymienników ciepła, pomimo że szukasz go od sam nie wiesz jak dawna? Polenergia Pompy Ciepła S.A. może ma szansę zakończyć Twój problem. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

MK Instalacje Maciej Posiak - Gruntowe Wymienniki Ciepła Tomaszów Mazowiecki

MK Instalacje Maciej Posiak

18 opinii

Chcąc dotrzeć do gruntowych wymienników ciepła spotkasz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale MK Instalacje Maciej Posiak jest najwyższej próby. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Ka Klimat - Doskonałe Powietrzne Pompy Ciepła Tomaszów Mazowiecki

Doskonałe Powietrzne Pompy Ciepła

9 opinii

Przygotowanie pomp ciepła będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Ka Klimat ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

GO-GREENER Karina Stańczak - Znakomite Pompy Ciepła Tomaszów Mazowiecki

Znakomite Pompy Ciepła

6 opinii

Poszukujesz specjalisty od pomp ciepła? Skorzystaj z kwalifikacji GO-GREENER Karina Stańczak. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Instal-Expert mgr inż. Szymon Kaczmarczyk - Bezkonkurencyjne Gruntowe Wymienniki Ciepła Tomaszów Mazowiecki

Bezkonkurencyjne Gruntowe Wymienniki Ciepła Tomaszów Mazowiecki

5 opinii

Takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Tomaszowa Mazowieckiego, dlatego jeśli poszukujesz bezkonkurencyjnych gruntowych wymienników ciepła to koniecznie poznaj Instal-Expert mgr inż. Szymon Kaczmarczyk. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

DAN Energy - Markowe Powietrzne Pompy Ciepła Tomaszów Mazowiecki

DAN Energy

5 opinii

Przygotowanie pomp ciepła będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. DAN Energy ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

OTWARTA ENERGIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Markowe Gruntowe Wymienniki Ciepła Tomaszów Mazowiecki

OTWARTA ENERGIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

2 opinie

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy gruntowych wymienników ciepła, mimo iż próbujesz znaleźć go od sam nie wiesz jak dawna? OTWARTA ENERGIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ może Ci pomóc. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

108 Zleceń - Pompy Ciepła Tomaszów Mazowiecki

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Tomaszów Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu mies...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 2 dni temu

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Tomaszów Mazowiecki

Solidne odnawialne źródła energii to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w branży. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-09-15 do 2022-09-23

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 20 549 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m², Budziszewice

Powiedz Zlecającemu, że lepszej oferty systemów grzewczych szybko nie znajdzie w miejscowości Łódzkie i okolicy, więc jeżeli szuka pierwszorzędnego systemów grzewczych to od razu powinien wybrać Twoją Firmę. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

 • Budziszewice

2022-09-05 do 2022-09-13

Pierwszorzędne Systemy Grzewcze Tomaszów Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty:...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-08-29 do 2022-09-06

Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m², Tomaszów Mazowiecki

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od pompy ciepła potrzebujesz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Tomaszowa Mazowieckiego z pewnością dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-08-29 do 2022-09-06

Znakomite Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 120m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-08-29 do 2022-09-06

Systemy Grzewcze

Daj znać Klientowi, że lepszej oferty systemów grzewczych szybko nie znajdzie w miejscowości Tomaszów Mazowiecki i okolicy, więc jeżeli szuka najwyższej klasy systemów grzewczych to bez zbędnej zwłoki powinien sprawdzić Twoją Firmę. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-08-21 do 2022-08-29

Solidna Energia Odnawialna Tomaszów Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu mie...

 • Budziszewice

2022-08-20 do 2022-08-28

Pompa Ciepła Tomaszów Mazowiecki

Ten Klient wciąż poszukuje dobrej firmy od pompy ciepła. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², chcąc doświadczonych specjalistów. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Olszowiec

2022-08-18 do 2022-08-26

Pierwszorzędna Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: budynek ...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-08-17 do 2022-08-25

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Tomaszów Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 2 Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-08-14 do 2022-08-22

Doskonała Pompa Ciepła

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Rokiciny

2022-08-13 do 2022-08-21

Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Nowe Byliny

Energia odnawialna nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia, które ma treść "Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m²". Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Nowe byliny

2022-08-12 do 2022-08-16

Perfekcyjna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-08-09 do 2022-08-17

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Smardzewice

Jeśli energia odnawialna to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten Zleceniodawca napisał "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Smardzewice

2022-08-09 do 2022-08-17

Perfekcyjna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty:...

 • Tresta

2022-08-09 do 2022-08-17

Pompa Ciepła

Klient napisał zlecenie o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie pompy ciepła daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Spała

2022-08-07 do 2022-08-15

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Kolonia Zawada

Jeśli odnawialne źródła energii na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Klient zgłosił "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Przedzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

 • Kolonia zawada

2022-08-04 do 2022-08-12

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Tomaszów Mazowiecki

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub ...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-08-03 do 2022-08-04

Solidne Odnawialne Źródła Energii Tomaszów Mazowiecki

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Inowłódz

2022-07-31 do 2022-08-08

Świetny Gruntowy Wymiennik Ciepła Tomaszów Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Zlece dostawę i mon...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-07-31 do 2022-08-08

Idealne Systemy Grzewcze

Wybranie systemów grzewczych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec posłuż radą i dobierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Zadzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-07-28 do 2022-08-05

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii

Jako profesjonalista i prawdziwy wyjadacz w branży odnawialnych źródeł energii możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w okolicy Łódzkiego, który pisze "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Rzeczyca

2022-07-27 do 2022-08-04

Rewelacyjna Pompa Ciepła

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-07-27 do 2022-08-04

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Czerniewice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w roz...

 • Czerniewice

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Ujazd

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 m...

 • Ujazd

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Tomaszów Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu mie...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-07-21 do 2022-07-29

Pierwszorzędne Systemy Grzewcze

Udowodnij Zleceniodawcy, że lepszej propozycji systemów grzewczych nie znajdzie w miejscowości Brzeziny i okolicy, więc jeśli szuka pierwszorzędnego systemów grzewczych to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Brzeziny

2022-07-21 do 2022-07-29

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 110m², Rokiciny

Ten Klient szuka najlepszej oferty gruntowego wymiennika ciepła w okolicy Łódzkiego i napisał - Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 110m². Jako profesjonalista w branży wykorzystaj swoją doświadczoną kadrę i zaproponuj niezłą propozycję. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Rokiciny

2022-07-19 do 2022-07-27

Profesjonalna Pompa Ciepła

Jeżeli wciąż jako profesjonalista od pompy ciepła szukasz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z pewnością pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-07-17 do 2022-07-25

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. do 150m², Inowłódz

Zleceniodawcy nagminnie czują się zagubieni w zawiłościach ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako fachowiec, pomóż znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie temu Klientowi zapytanie o treści - Szukam firmy od pomp ciepła, bud. do 150m². Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Inowłódz

2022-07-17 do 2022-07-25

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu