Fotowoltaika w Słupsku

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 168 766 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 989 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych specjalistów od fotowoltaiki w Słupsku

Panele fotowoltaiczne Słupsk

Synergio S.A.

157 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze Słupska i oferuje różnorodne usługi z zakresu pierwszorzędnego systemów fotowoltaicznych. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

SUNclever - Profesjonalna Fotowoltaika Słupsk

Profesjonalna Fotowoltaika Słupsk

52 opinie

SUNclever to eksperci od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Słupsk i sąsiednich powiatów. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

SunMax Beata Rychlicka - Solidna Fotowoltaika Słupsk

SunMax Beata Rychlicka

46 opinii

Eksperci z SunMax Beata Rychlicka to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Polenergia Fotowoltaika - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Słupsk

Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne

51 opinii

Szukasz dobrej oferty dotyczącej instalacji fotowoltaicznych? Polenergia Fotowoltaika na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich oczekiwań. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Copernicus Sun S.A. - Opłacalne Panele Słoneczne Słupsk

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Dotarcie do opłacalnych paneli słonecznych nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Copernicus Sun S.A. dadzą wskazówki i wybiorą najlepsze rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Zielony Prąd - Pierwszorzędne Panele Słoneczne w Słupsku

Pierwszorzędne Panele Słoneczne w Słupsku

29 opinii

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli słonecznych, chociaż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? Zielony Prąd może rozwiązać Twój problem. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Otovo Sp. z o.o. - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Słupsk

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Ta wyjątkowa firma fotowoltaiczna z Słupska to prawdziwi fachowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają duże doświadczenie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

SOLEOS - Doskonała Energia Odnawialna Słupsk

SOLEOS

8 opinii

Namierzenie wyjątkowej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się SOLEOS - to prawdziwi fachowcy w kwestii energii odnawialnej działający na terenie Słupska, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Idealne Baterie Słoneczne Słupsk

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

6 opinii

Idealne baterie słoneczne z dostawą pod Twoje drzwi to normalna metoda pracy GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa, dzięki której będziesz w pełni kontent. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Słupsk

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Słupsk

2 opinie

Specjaliści z P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy przedstawią Ci bezkonkurencyjną ofertę instalacji fotowoltaicznych. Mają na swoim koncie wiele pozywnych referencji od Klientów, co świadczy o ich przywiązaniu do obowiązków. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Najnowsze z 310 zleceń na fotowoltaika w Słupsku

Tanie Panele Fotowoltaiczne Słupsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Słupsk

2022-12-01 do 2022-12-09
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Słupsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rach...

 • Słupsk

2022-11-26 do 2022-12-04

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Słupsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesi...

 • Słupsk

2022-11-22 do 2022-11-30

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Słupsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Słupsk

2022-11-17 do 2022-11-25

Świetna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Słupsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Słupsk

2022-11-17 do 2022-11-25

Pierwszorzędna Fotowoltaika Słupsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Słupsk

2022-11-16 do 2022-11-24

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Bydlino

Zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z rejonu Pomorskiego i z sąsiednich miast. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Bydlino

2022-11-15 do 2022-11-23

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Słupsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Słupsk

2022-11-09 do 2022-11-17

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Słupsk

Jako ekspert złóż najlepszą ofertę instalacji paneli fotowoltaicznych. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m²" jest idealne dla Twojej firmy. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Słupsk

2022-11-07 do 2022-11-15

Doskonałej Jakości Instalacja Fotowoltaiczna Słupsk

Jeśli jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej szukasz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Słupska na pewno udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

 • Słupsk

2022-11-07 do 2022-11-15

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki