Fotowoltaika w Sopocie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 883 365 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
540 552 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Sopot - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Sopot

Sumienna Firma Fotowoltaiczna Sopot

165 opinii

Szukając baterii słonecznych trafisz na wielu dostawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna RP SOLAR - Bruk Bet Partner nie ma sobie równych. Ażeby uzyskać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Synergio S.A. - Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne Sopot

Synergio S.A.

148 opinii

Chcesz znaleźć wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Synergio S.A. z Sopotu jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. - Energia Odnawialna Sopot

Energia Odnawialna Sopot

84 opinie

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Sopot

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne

50 opinii

Chcąc dotrzeć do ogniw fotowoltaicznych spotkasz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Polenergia Fotowoltaika jest najwyższej próby. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Opłacalne Panele Słoneczne Sopot

Polenergia Fotowoltaika S.A.

50 opinii

Dotarcie do opłacalnych paneli słonecznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Polenergia Fotowoltaika S.A. posłużą radą i dobiorą dopasowne rozwiązanie. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Copernicus Sun S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Sopot

Copernicus Sun S.A.

43 opinie

Fotowoltaika nie ma dla firmy Copernicus Sun S.A. żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Polonus Energy - Doskonała Fotowoltaika Sopot

Doskonała Fotowoltaika

20 opinii

Firma Polonus Energy świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Sopot i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

SUNNY ROOF - Panele Fotowoltaiczne Sopot

SUNNY ROOF

16 opinii

Odpowiednie panele fotowoltaiczne z przewozem pod Twoje drzwi to normalna usługa SUNNY ROOF, dzięki której będziesz na 100% ukontentowany. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

AJF ELECTRIC - Fotowoltaika w Sopocie

Fotowoltaika w Sopocie

5 opinii

Właśnie wybierasz godnego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? AJF ELECTRIC z Sopotu jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Atego Energia - Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Sopot

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne

3 opinie

Drugiego takiego dostawcy nie znajdziesz na terenie Sopotu, dlatego jeśli szukasz pierwszorzędnych paneli fotowoltaicznych to koniecznie poznaj Atego Energia. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

15 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Sopot

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Sopot

Jako Firma z miejscowości Sopot, nie mając sobie równych w sprzedaży wyśmienitych paneli fotowoltaicznych w konkurencyjnej cenie każdemu zainteresowanemu i zapewniający dogodne formy realizacji płatności, odpowiedz na to ogłoszenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Powinno Cię zainteresować. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Sopot

2022-09-26 do 2022-10-04

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Sopot

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Sopot

2022-09-21 do 2022-09-29

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 545 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Sopot

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Sopot

2022-09-19 do 2022-09-27

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 30m², Sopot

Szukając Konsumentów jako producent paneli fotowoltaicznych, natkniesz się na tu mnóstwo interesujących propozycji współpracy dla producentów, np. "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 30m²". Ale jednak to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zwyciężyć z innymi. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

 • Sopot

2022-09-16 do 2022-09-24

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Sopot

Pokaż Zleceniodawcy, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie w miejscowości Sopot i okolicy, więc jeżeli poszukuje najwyższej klasy instalacji paneli fotowoltaicznych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Przedłóż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Sopot

2022-09-09 do 2022-09-17

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Sopot

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Przedłóż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

 • Sopot

2022-09-08 do 2022-09-16

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Sopot

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od instalacji fotowoltaicznej. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Sopot

2022-09-07 do 2022-09-15

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Sopot

Zleceniodawca, który planuje kupno dobrych paneli fotowoltaicznych zgłosił zainteresowanie - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Powinien on już teraz dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Sopot

2022-08-06 do 2022-08-14

Panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Sopot

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Sopot

2022-07-28 do 2022-08-05

Najwyższej Klasy Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z branży instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 40m². Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Sopot

2022-07-25 do 2022-08-02

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu