Fotowoltaika w Pruszczu Gdańskim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 168 805 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 991 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych specjalistów od fotowoltaiki w Pruszczu Gdańskim

Panele fotowoltaiczne Pruszcz Gdański

RP SOLAR - Bruk Bet Partner

165 opinii

Jeżeli szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z RP SOLAR - Bruk Bet Partner są dla Ciebie stworzeni. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Synergio S.A. - Pierwszorzędne Panele Słoneczne Pruszcz Gdański

Pierwszorzędne Panele Słoneczne

157 opinii

Nie możesz odnaleźć się w zawiłościach ofert na panele słoneczne? Fachowcy z Synergio S.A. pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Pruszcz Gdański

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o.

91 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

SUNclever - Perfekcyjna Energia Odnawialna Pruszcz Gdański

Perfekcyjna Energia Odnawialna Pruszcz Gdański

52 opinie

Jeśli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z SUNclever są dla Ciebie stworzeni. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Polenergia Fotowoltaika - Profesjonalna Fotowoltaika Pruszcz Gdański

Polenergia Fotowoltaika

51 opinii

Wybranie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się Polenergia Fotowoltaika - to prawdziwi fachowcy w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Pruszcza Gdańskiego, którzy znają się na swojej robocie. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Copernicus Sun S.A. - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Pruszcz Gdański

Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Pruszcz Gdański

45 opinii

Szukając paneli słonecznych spotkasz sprzedawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Copernicus Sun S.A. jest najwyższej próby. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Polonus Energy - Markowe Baterie Słoneczne w Pruszczu Gdańskim

Markowe Baterie Słoneczne w Pruszczu Gdańskim

20 opinii

Czujesz się zagubiony w gąszczu ofert na baterie słoneczne? Fachowcy z Polonus Energy pomogą Ci znaleźć najbardziej korzystne wyjście. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

SUNNY ROOF - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Pruszcz Gdański

SUNNY ROOF

17 opinii

Namierzenie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci SUNNY ROOF - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Pruszcza Gdańskiego, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Jeśli chcesz uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski - Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Pruszcz Gdański

Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski

9 opinii

Takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Pruszcza Gdańskiego, dlatego jeśli szukasz pierwszorzędnych paneli fotowoltaicznych to niezwłocznie sprawdź Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Doskonałe Panele Fotowoltaiczne Pruszcz Gdański

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

6 opinii

Kiedy poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych w rejonie Pruszcza Gdańskiego, zatrudnij ekspertów w branży. GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa wykorzysta swoje doświadczenie i złoży Ci zacną propozycję. Przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 401 zleceń na fotowoltaika w Pruszczu Gdańskim

Solidna Fotowoltaika Pruszcz Gdański

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego rachunk...

 • Błotnia

2022-12-07 do 2022-12-15
dodano 2 dni temu

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Pruszcz Gdański

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Przywidz

2022-12-05 do 2022-12-13
dodano 4 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 95m², Gromadzin

Na wypadek jeśli jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Panele fotowoltaiczne, dach 95m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Pomorskiego bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Gromadzin

2022-12-05 do 2022-12-13
dodano 4 dni temu

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna

Przygotowanie instalacji fotowoltaicznej dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Pszczółki

2022-12-04 do 2022-12-12
dodano 5 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Pruszcz Gdański

Fotowoltaika nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m²". Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Pruszcz Gdański

2022-12-04 do 2022-12-12
dodano 5 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Gdańsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Gdańsk

2022-12-01 do 2022-12-09
dodano 8 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Pszczółki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Pszczółki

2022-11-29 do 2022-12-07

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Łęgowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Łęgowo

2022-11-29 do 2022-12-07

Idealna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Pruszcz Gdański

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Jagatowo

2022-11-28 do 2022-12-06

Fotowoltaika

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego...

 • Borowina

2022-11-28 do 2022-12-06

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki