Pompa ciepła w Pruszczu Gdańskim

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 149 092 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 056 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Pruszcz Gdański - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Pruszcz Gdański

Wyśmienite Powietrzne Pompy Ciepła

90 opinii

Zakup wyśmienitych powietrznych pomp ciepła to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Ekodel Sp. z o.o. poradzą Ci i wybiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

Ekoradcy Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Podkarpackie - Tanie Gruntowe Pompy Ciepła Pruszcz Gdański

Ekoradcy Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Podkarpackie

37 opinii

Nie możesz odnaleźć się w zawiłościach ofert na gruntowe pompy ciepła? Specjaliści z Ekoradcy Pomorskie Kujawsko-Pomorskie Podkarpackie zaproponują Ci najbardziej korzystne rozwiązanie. Żeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - warto.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Najwyższej Klasy Gruntowe Wymienniki Ciepła Pruszcz Gdański

Najwyższej Klasy Gruntowe Wymienniki Ciepła

50 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Pruszcza Gdańskiego, więc jeśli szukasz najwyższej klasy gruntowych wymienników ciepła to niezwłocznie zobacz Polenergia Pompy Ciepła S.A.. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Apply Engineering Sp. z o.o. - Dobre Gruntowe Pompy Ciepła Pruszcz Gdański

Apply Engineering Sp. z o.o.

31 opinii

Dotarcie do dobrych gruntowych pomp ciepła może być trudne, ale ten dostawca na sto procent pomoże Ci w znalezieniu najlepszego towaru. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Greentec - Rewelacyjne Systemy Grzewcze Pruszcz Gdański

Greentec

9 opinii

Chcąc znaleźć najlepszą propozycję systemów grzewczych namierzysz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale Greentec przebije je wszystkie. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

SOLEOS - Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii w Pruszczu Gdańskim

Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii w Pruszczu Gdańskim

8 opinii

Oferuje usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii od kilku lat, szczególnie na obszarze miejscowości Pruszcz Gdański, ale także przyległych miast. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski - Bezkonkurencyjne Gruntowe Pompy Ciepła Pruszcz Gdański

Bezkonkurencyjne Gruntowe Pompy Ciepła Pruszcz Gdański

8 opinii

Gruntowe pompy ciepła z dowozem pod drzwi to zwyczajna usługa Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski, dzięki której będziesz na sto procent ukontentowany. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

ComfortHouse Sp. z o.o. - Z Górnej Półki Powietrzne Pompy Ciepła Pruszcz Gdański

Z Górnej Półki Powietrzne Pompy Ciepła Pruszcz Gdański

7 opinii

Skoro chcesz dokonać zakupu z górnej półki powietrznych pomp ciepła to ComfortHouse Sp. z o.o. z całą pewnością zapewni najlepszy produkt. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

BE-ENERGY - Doskonałe Pompy Ciepła Pruszcz Gdański

Doskonałe Pompy Ciepła

5 opinii

Przygotowanie pomp ciepła będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. BE-ENERGY ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA - Znakomite Systemy Grzewcze Pruszcz Gdański

BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

4 opinie

Równie dobrej oferty systemów grzewczych nie znajdziesz na terenie Pruszcza Gdańskiego, więc jeśli poszukujesz znakomitego systemów grzewczych to od razu zobacz BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

182 Zlecenia - Pompy Ciepła Pruszcz Gdański

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła Pruszcz Gdański

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 4 Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu ...

 • Pruszcz Gdański

2022-11-29 do 2022-12-07
dodano 5 dni temu

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z oferty: 2023...

 • Pruszcz Gdański

2022-11-28 do 2022-12-06
dodano 6 dni temu

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 21 754 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, 501-1000m², Pruszcz Gdański

Jeżeli wciąż jako ekspert od pompy ciepła poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, 501-1000m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Pruszcz Gdański z pewnością dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

 • Pruszcz Gdański

2022-11-27 do 2022-12-05
dodano 7 dni temu

Świetna Pompa Ciepła Pruszcz Gdański

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 50m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do u...

 • Cedry Wielkie

2022-11-26 do 2022-12-04
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Pruszcz Gdański

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty:...

 • Pruszcz Gdański

2022-12-02 do 2022-12-02

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Rębielcz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 4 Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Witam posiadamy pompę ciepł...

 • Rębielcz

2022-11-25 do 2022-12-03

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Błotnik

Doskonałe odnawialne źródła energii to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Błotnik

2022-11-24 do 2022-12-02

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Przywidz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z oferty: w ciąg...

 • Przywidz

2022-11-21 do 2022-11-29

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii Pruszcz Gdański

Odnawialne źródła energii nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie.

 • Gdańsk

2022-11-21 do 2022-11-29

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Kolbudy

Przeznaczenie pompy: Klient prosi o poradę, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystan...

 • Kolbudy

2022-11-21 do 2022-11-29

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Trąbki Wielkie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: budynek ocieplony st...

 • Trąbki Wielkie

2022-11-19 do 2022-11-27

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Dotarcie do dobrego gruntowego wymiennika ciepła dla Klientów nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel Klientowi rady i wybierz dostosowane do wymagań rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Cedry Wielkie

2022-11-12 do 2022-11-20

Tani Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty:...

 • Klonowo dolne

2022-11-11 do 2022-11-19

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Klienci często czują się zagubieni w zawiłościach ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako fachowiec, pomóż znaleźć najlepsze wyjście temu Klientowi zgłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Gdańsk

2022-11-10 do 2022-11-18

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Gdańsk

Jako pracownik branży, najlepszy w każdym calu wykaż się gotowością by służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny perfekcyjnej energii odnawialnej. Klient, który zleca pisze - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Gdańsk

2022-11-08 do 2022-11-16

Pierwszorzędna Energia Odnawialna Pruszcz Gdański

Jeśli energia odnawialna to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten Klient napisał "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Straszyn

2022-11-08 do 2022-11-16

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Kolbudy

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Kolbudy

2022-11-07 do 2022-11-15

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Jagatowo

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to zlecenie jest dla Ciebie. Polegając na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Jagatowo

2022-11-05 do 2022-11-13

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Pruszcz Gdański

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Pruszcz Gdański

2022-10-30 do 2022-11-07

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Trąbki Wielkie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Obecnie palę ekogrszkiem tem...

 • Trąbki Wielkie

2022-10-29 do 2022-10-31

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Przebudowa kotłowni, likwidac...

 • Straszyn

2022-10-24 do 2022-11-01

Najlepsza Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3 Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgod...

 • Rokitnica

2022-10-18 do 2022-10-26

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Pruszcz Gdański

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty:...

 • Pruszcz Gdański

2022-10-16 do 2022-10-24

Profesjonalna Pompa Ciepła

W dalszym ciągu masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od pompy ciepła. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

 • Pruszcz Gdański

2022-10-15 do 2022-10-23

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Kleszczewko

Jako znakomici profesjonaliści dacie radę spełnić wymagania odnośnie energii odnawialnej. Zapytanie brzmi "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m²". Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

 • Kleszczewko

2022-10-13 do 2022-10-21

Systemy Grzewcze Pruszcz Gdański

Doprowadź do tego, że systemy grzewcze nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z zakresu systemów grzewczych stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

 • Straszyn

2022-10-12 do 2022-10-20

Poszukuję pompy ciepła do budynku 301-500m2, Lędowo

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna pompa ciepła Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 301-500m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z ofert...

 • Lędowo

2022-10-05 do 2022-10-13

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: powyżej 7 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: do u...

 • Trąbki Wielkie

2022-09-28 do 2022-10-06

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Gdańsk

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu mie...

 • Gdańsk

2022-09-28 do 2022-09-28

Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Pruszcz Gdański

Ten Klient jeszcze szuka specjalisty od pompy ciepła. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Pruszcz Gdański

2022-09-26 do 2022-10-04

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Pruszcz Gdański

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od lat, głównie na obszarze Pruszcza Gdańskiego, ale także przyległych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie.

 • Pruszcz Gdański

2022-09-23 do 2022-10-01

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu