Pompa ciepła w Kartuzach

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 133 723 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
551 423 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Kartuzy - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Kartuzy

Solidne Odnawialne Źródła Energii w Kartuzach

90 opinii

Odnawialne źródła energii nie ma dla Ekodel Sp. z o.o. żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Solidne Pompy Ciepła Kartuzy

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

50 opinii

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Polenergia Pompy Ciepła S.A. są dla Ciebie idealni. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Apply Engineering Sp. z o.o. - Tanie Powietrzne Pompy Ciepła Kartuzy

Apply Engineering Sp. z o.o.

31 opinii

Ten fachowiec działa na terenie województwa i świadczy różnorodne usługi z zakresu solidnego odnawialnych źródeł energii. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Zaklad instalacyjny - Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Kartuzy

Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii

27 opinii

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy Zaklad instalacyjny spełnią Państwa wymagania odnośnie odnawialnych źródeł energii. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE EKOSUN PAWEŁ CZUPAJŁO - Doskonałej Jakości Pompy Ciepła Kartuzy

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE EKOSUN PAWEŁ CZUPAJŁO

16 opinii

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od pomp ciepła? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE EKOSUN PAWEŁ CZUPAJŁO. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

KL Instalacje - Pierwszorzędne Systemy Grzewcze Kartuzy

Pierwszorzędne Systemy Grzewcze Kartuzy

13 opinii

Profesjonalne odnawialne źródła energii to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są zawodowcami w branży. Nie zwlekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Greentec - Znakomite Pompy Ciepła Kartuzy

Greentec

9 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie pomp ciepła i zatrudnij Greentec. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

SOLEOS - Doskonała Energia Odnawialna Kartuzy

SOLEOS

8 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilku lat, szczególnie na obszarze Kartuz, ale także przyległych miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski - Dobre Systemy Grzewcze Kartuzy

Dobre Systemy Grzewcze Kartuzy

8 opinii

Takiej oferty systemów grzewczych nie znajdziesz na terenie Kartuz, więc jeśli szukasz dobrego systemów grzewczych to koniecznie sprawdź Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA - Najwyższej Klasy Systemy Grzewcze Kartuzy

Najwyższej Klasy Systemy Grzewcze

4 opinie

Wciąż nie znalazłeś systemów grzewczych, mimo że szukasz od dłuższego czasu? BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA może zakończyć Twój problem. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

246 Zleceń - Pompy Ciepła Kartuzy

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Kartuzy

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kartuzy

2022-11-29 do 2022-12-07
dodano wczoraj o 05:47

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Barwik

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Barwik

2022-11-27 do 2022-12-05
dodano 3 dni temu

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 21 733 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Pompa ciepła, bud. 151-200m², Żukowo

Jako fachowiec działający na obszarze powiatu i oferujący szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnej energii odnawialnej zapoznaj się z potrzebami Klienta, który zgłosił zapytanie o treści "Pompa ciepła, bud. 151-200m²". Skontaktuj się i prześlij ofertę - naprawdę warto.

 • Żukowo

2022-11-26 do 2022-12-04
dodano 4 dni temu

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, 501-1000m², Stężyca

Nadal jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od pompy ciepła. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Stężyca

2022-11-26 do 2022-12-04
dodano 4 dni temu

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Chmielno

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: możliwy od z...

 • Chmielno

2022-11-24 do 2022-12-02
dodano 6 dni temu

Pierwszorzędna Pompa Ciepła Kartuzy

W dalszym ciągu możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od pompy ciepła. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaprezentuj dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Żukowo

2022-11-24 do 2022-12-02
dodano 6 dni temu

Profesjonalna Pompa Ciepła

Jeśli jeszcze jako dobra firma od pompy ciepła potrzebujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 160m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Pomorskie na pewno dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Pokaż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Sulęczyno

2022-11-23 do 2022-12-01
dodano 7 dni temu

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła Kartuzy

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 ...

 • Przyjaźń

2022-11-21 do 2022-11-29

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Żukowo

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie pompy ciepła daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Żukowo

2022-11-19 do 2022-11-27

Systemy Grzewcze Kartuzy

Doprowadź do tego, że systemy grzewcze nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z zakresu systemów grzewczych stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. do 150m². Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

 • Miszewo

2022-11-17 do 2022-11-25

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Małkowo

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie pompy ciepła wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Małkowo

2022-11-13 do 2022-11-21

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Mściszewice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 m...

 • Mściszewice

2022-11-11 do 2022-11-19

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Sitno

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Sitno

2022-11-08 do 2022-11-16

Znakomita Pompa Ciepła

Ten Klient myśli, że znakomita pompa ciepła to trudny temat. Wysłał zapytanie o treści "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Kartuzy

2022-11-08 do 2022-11-16

Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m², Żukowo

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Żukowo

2022-11-08 do 2022-11-16

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Kartuzy

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu wykaż, że jesteś zawsze gotowy doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny profesjonalnej energii odnawialnej. Klient, który zleca napisał - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Kartuzy

2022-11-06 do 2022-11-14

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii Kartuzy

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

 • Kartuzy

2022-11-06 do 2022-11-14

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Stężyca

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 7 Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Stężyca

2022-11-06 do 2022-11-14

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: powyżej 7 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Dom ma 45 lat ...

 • Gapowo

2022-11-06 do 2022-11-14

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Żukowo

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3 Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesi...

 • Żukowo

2022-11-06 do 2022-11-06

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 280m², Banino

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to zlecenie jest dla Ciebie. Polegając na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Banino

2022-11-04 do 2022-11-12

Tani Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 301-500m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmo...

 • Stężyca

2022-11-04 do 2022-11-12

Systemy Grzewcze

Spraw, że systemy grzewcze nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z branży systemów grzewczych znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Sierakowice

2022-11-04 do 2022-11-12

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Żukowo

Jako ekspert od energii odnawialnej, świadczący usługi dla Klientów z Pomorskiego i sąsiednich powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Żukowo

2022-11-03 do 2022-11-11

Perfekcyjna Energia Odnawialna Kartuzy

To zapytanie o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Pomorskie i z sąsiednich miast. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Sulęczyno

2022-11-02 do 2022-11-10

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Stężyca

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z oferty: w ciągu ...

 • Stężyca

2022-11-02 do 2022-11-10

Świetne Systemy Grzewcze

Spowoduj, że systemy grzewcze nie będzie dla Klienta trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany pracownik z dziedziny systemów grzewczych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Borucino

2022-11-01 do 2022-11-09

Bezkonkurencyjne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Banino

2022-10-31 do 2022-11-08

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii

Jako wybitny specjalista od odnawialnych źródeł energii, świadczący usługi dla Klientów z Pomorskiego i pobliskich miast - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m²". Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Stężyca

2022-10-31 do 2022-11-08

Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m², Mściszewice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięc...

 • Mściszewice

2022-10-30 do 2022-11-07

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Sikorzyno

Ten Klient jeszcze szuka specjalisty od pompy ciepła. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Sikorzyno

2022-10-28 do 2022-11-05

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu