Pompa ciepła w Gdyni

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 120 499 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
550 835 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Gdynia - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Gdynia

Wyśmienite Powietrzne Pompy Ciepła

165 opinii

Zakup wyśmienitych powietrznych pomp ciepła to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z RP SOLAR - Bruk Bet Partner poradzą Ci i wybiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

Ekodel Sp. z o.o. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Gdynia

Ekodel Sp. z o.o.

90 opinii

Ten fachowiec działa w rejonie Gdyni i oferuje liczne usługi z zakresu perfekcyjnej energii odnawialnej. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Ekoradcy Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Podkarpackie - Pierwszorzędne Pompy Ciepła Gdynia

Pierwszorzędne Pompy Ciepła Gdynia

37 opinii

Potrzebujesz profesjonalistów od pomp ciepła? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Ekoradcy Pomorskie Kujawsko-Pomorskie Podkarpackie. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Doskonała Energia Odnawialna Gdynia

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

50 opinii

Firma Polenergia Pompy Ciepła S.A. to prawdziwi wyjadacze w branży energii odnawialnej. Swoje usługi oferują Klientom w pobliżu miejscowości Gdynia. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Apply Engineering Sp. z o.o. - Dobre Powietrzne Pompy Ciepła Gdynia

Dobre Powietrzne Pompy Ciepła Gdynia

31 opinii

Jeżeli starasz się znaleźć dostawcę dobrych powietrznych pomp ciepła to ta firma na pewno zapewni poszukiwany produkt. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz ofertę.

KL Instalacje - Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła Gdynia

KL Instalacje

13 opinii

Dobre gruntowe wymienniki ciepła z doręczeniem pod drzwi to normalna metoda pracy KL Instalacje, dzięki której będziesz w pełni rad. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

SOLEOS - Wysokiej Klasy Powietrzne Pompy Ciepła w Gdyni

Wysokiej Klasy Powietrzne Pompy Ciepła w Gdyni

8 opinii

Kupno dobrych gruntowych wymienników ciepła nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z SOLEOS poradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski - Solidne Pompy Ciepła Gdynia

Solidne Pompy Ciepła

8 opinii

Planujesz wybrać wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

BE-ENERGY - Doskonałe Gruntowe Wymienniki Ciepła Gdynia

BE-ENERGY

5 opinii

Gruntowe wymienniki ciepła z dowozem pod drzwi to normalna metoda pracy BE-ENERGY, dzięki której będziesz w pełni zadowolony. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Magma Sp. z o.o - Bezkonkurencyjne Systemy Grzewcze Gdynia

Magma Sp. z o.o

1 opinia

Takiej propozycji systemów grzewczych nie znajdziesz na terenie Gdyni, więc jeżeli szukasz bezkonkurencyjnego systemów grzewczych to natychmiast zobacz Magma Sp. z o.o. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

146 Zleceń - Pompy Ciepła Gdynia

Solidna Pompa Ciepła Gdynia

Nadal jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako dobra firma od pompy ciepła. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Gdynia

2022-11-26 do 2022-12-04
dodano wczoraj o 21:16

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Gdynia

Zleceniodawca, który pisze zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²", szuka gruntowego wymiennika ciepła. Powinien spotkać Twoją ofertę, która nie ma konkurentów. Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Gdynia

2022-11-23 do 2022-12-01
dodano 4 dni temu

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 21 711 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Gdynia

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu mi...

 • Gdynia

2022-11-22 do 2022-11-30
dodano 5 dni temu

Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Gdynia

Jako wybitny specjalista od odnawialnych źródeł energii, obsługujący Klientów z Gdyni i okolicznych powiatów - przeanalizuj zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 151-200m²". Umów odpowiedni dla Ciebie termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Gdynia

2022-11-21 do 2022-11-29
dodano 6 dni temu

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Gdynia

Jako wybitny specjalista od energii odnawialnej, obsługujący Klientów z miejscowości Gdynia i sąsiednich powiatów - przeanalizuj zapytanie o treści "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Gdynia

2022-11-15 do 2022-11-23

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Gdynia

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Dom sze...

 • Gdynia

2022-11-12 do 2022-11-20

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Gdynia

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnie...

 • Gdynia

2022-11-05 do 2022-11-13

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii

Jako znakomici profesjonaliści dacie radę spełnić wymagania z zakresu odnawialnych źródeł energii. Zapytanie brzmi "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Gdynia

2022-11-05 do 2022-11-13

Solidna Energia Odnawialna Gdynia

Klient poszukuje dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Żeby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

 • Gdynia

2022-11-05 do 2022-11-13

Profesjonalna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od...

 • Gdynia

2022-11-03 do 2022-11-04

Pierwszorzędny Gruntowy Wymiennik Ciepła Gdynia

Klient chce znaleźć dostawcę pierwszorzędnego gruntowego wymiennika ciepła w okolicy miejscowości Gdynia i zależy mu na odpowiedniej jakości. Skontaktuj się z nim w odpowiedzi na to zlecenie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Gdynia

2022-10-29 do 2022-11-06

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Gdynia

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od pompy ciepła. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i prześlij ofertę.

 • Gdynia

2022-10-25 do 2022-11-02

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu wykaż się gotowością by pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny odnawialnych źródeł energii. Klient, który zleca napisał - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Gdynia

2022-10-25 do 2022-11-02

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 ...

 • Gdynia

2022-10-25 do 2022-11-02

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 201-300m², Gdynia

Jako pracownik branży, najlepszy w każdym calu wykaż się gotowością by służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny perfekcyjnej energii odnawialnej. Klient, który zleca pisze - Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 201-300m². Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Gdynia

2022-10-24 do 2022-11-01

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Chodzi oogrewanie mieszkanis...

 • Gdynia

2022-10-20 do 2022-10-28

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 600m², Gdynia

Zrealizowanie pompy ciepła dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 600m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Gdynia

2022-10-20 do 2022-10-28

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Gdynia

Powiedz Zlecającemu, że lepszej oferty systemów grzewczych szybko nie znajdzie w miejscowości Gdynia i okolicy, więc jeżeli szuka pierwszorzędnego systemów grzewczych to od razu powinien wybrać Twoją Firmę. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

 • Gdynia

2022-10-19 do 2022-10-27

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Gdynia

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 4 Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Gdynia

2022-10-14 do 2022-10-22

Pompa Ciepła

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Gdynia

2022-10-13 do 2022-10-21

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Gdynia

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu mi...

 • Gdynia

2022-10-06 do 2022-10-13

Najwyższej Klasy Systemy Grzewcze Gdynia

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Gdynia

2022-10-04 do 2022-10-12

Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 201-300m², Gdynia

Podjęcie decyzji o wyborze systemów grzewczych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 201-300m². Ustal pasujący termin już teraz!

 • Gdynia

2022-10-03 do 2022-10-11

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnieni...

 • Gdynia

2022-10-03 do 2022-10-11

Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Gdynia

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od doskonałego odnawialnych źródeł energii. Ten Zleceniodawca napisał - Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m². Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Gdynia

2022-10-02 do 2022-10-10

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Gdynia

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od...

 • Gdynia

2022-09-29 do 2022-10-07

Korzystne Systemy Grzewcze

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł systemów grzewczych, mimo iż szuka od niezliczonych dni, napisał nam zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zleceniodawcy. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Gdynia

2022-09-29 do 2022-10-07

Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z...

 • Gdynia

2022-09-29 do 2022-10-07

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m², Gdynia

Jako ekspert i prawdziwy profesjonalista w dziedzinie odnawialnych źródeł energii możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w pobliżu Gdyni, który napisał "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m²". Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - warto.

 • Gdynia

2022-09-28 do 2022-09-28

Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m², Gdynia

Wykonanie pompy ciepła dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Gdynia

2022-09-28 do 2022-10-06

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 20 Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Gdynia

2022-09-25 do 2022-10-03

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu