Fotowoltaika w Gdyni

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 120 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 399 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Gdyni

Panele fotowoltaiczne Gdynia

Dobre Baterie Słoneczne Gdynia

165 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, pomimo że szukasz go od dawna? RP SOLAR - Bruk Bet Partner może rozwiązać Twój problem. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Synergio S.A. - Doskonałe Baterie Słoneczne Gdynia

Synergio S.A.

157 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdziesz na terenie Gdyni, dlatego jeśli szukasz doskonałych baterii słonecznych to bezzwłocznie zobacz Synergio S.A.. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. - Wyśmienite Baterie Słoneczne w Gdyni

Wyśmienite Baterie Słoneczne w Gdyni

91 opinii

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, chociaż szukasz go od sam nie wiesz jak dawna? OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. może być Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

SUNclever - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Gdynia

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Gdynia

52 opinie

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? SUNclever jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Gdynia

Profesjonalna Fotowoltaika

52 opinie

Firma Polenergia Fotowoltaika S.A. świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z miejscowości Gdynia i okolic. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Copernicus Sun S.A. - Solidna Firma Fotowoltaiczna Gdynia

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, chociaż szukasz go od sam nie wiesz jak dawna? Copernicus Sun S.A. może być Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

SUNNY ROOF - Doskonała Fotowoltaika Gdynia

Doskonała Fotowoltaika

21 opinii

Fotowoltaika nie ma dla SUNNY ROOF żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Gdynia

Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski

9 opinii

Gdy szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Doskonałe Panele Fotowoltaiczne Gdynia

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

6 opinii

Klient, który planuje kupno paneli fotowoltaicznych winien już dziś zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Atego Energia - Rewelacyjne Panele Fotowoltaiczne Gdynia

Rewelacyjne Panele Fotowoltaiczne

3 opinie

Jeżeli szukasz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych w okolicy Gdyni, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. Atego Energia wykorzysta swoje kompetencje i złoży Ci dobrą propozycję. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Najnowsze z 112 zleceń na fotowoltaikę w Gdyni

Panele Fotowoltaiczne Gdynia

Zlecający, który potrzebuje paneli fotowoltaicznych pisze - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Winien on już teraz otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje niskie ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Gdynia

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 5 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Gdynia

Jeśli chcesz dotrzeć do Klientów jako dostawca paneli słonecznych, trafisz na tu mnóstwo interesujących zleceń dla dostawców, jak na przykład "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość przewyższyć innych. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Gdynia

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 6 dni temu

Rewelacyjna Instalacja Fotowoltaiczna Gdynia

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Gdynia

2023-01-24 do 2023-02-01

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Gdynia

Ten Klient uważa, że profesjonalny system fotowoltaiczny to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Gdynia

2023-01-24 do 2023-02-01

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Gdynia

Wybranie instalacji paneli fotowoltaicznych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Gdynia

2023-01-24 do 2023-02-01

Świetne Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Gdynia

2023-01-23 do 2023-01-31

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Gdynia

Zlecenie od Klienta, który stoi przed koniecznością zakupu paneli fotowoltaicznych i nie wybrał jeszcze odpowiedniego sprzedawcy. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Gdynia

2023-01-22 do 2023-01-30

Najlepsza Instalacja Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość śred...

 • Gdynia

2023-01-18 do 2023-01-26

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Gdynia

Zleceniodawcy nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w bogactwie ofert na panele fotowoltaiczne. Jako specjalista, pomóż znaleźć najlepsze wyjście temu Zlecającemu ogłoszenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Gdynia

2023-01-17 do 2023-01-24

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Gdynia

Ten Klient jeszcze poszukuje dobrej firmy od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Gdynia

2023-01-12 do 2023-01-20

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki