Panele fotowoltaiczne w Gdyni

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 837 620 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
539 791 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Gdynia - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Gdynia

Dobre Baterie Słoneczne Gdynia

165 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, pomimo że szukasz go od dawna? RP SOLAR - Bruk Bet Partner może rozwiązać Twój problem. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Synergio S.A. - Doskonałe Baterie Słoneczne Gdynia

Synergio S.A.

147 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdziesz na terenie Gdyni, dlatego jeśli szukasz doskonałych baterii słonecznych to bezzwłocznie zobacz Synergio S.A.. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. - Wyśmienite Baterie Słoneczne w Gdyni

Wyśmienite Baterie Słoneczne w Gdyni

84 opinie

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, chociaż szukasz go od sam nie wiesz jak dawna? OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. może być Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

SUNclever - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Gdynia

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Gdynia

52 opinie

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? SUNclever jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Copernicus Sun S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Gdynia

Profesjonalna Fotowoltaika

42 opinie

Firma Copernicus Sun S.A. świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z miejscowości Gdynia i okolic. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Polenergia Fotowoltaika - Solidna Firma Fotowoltaiczna Gdynia

Polenergia Fotowoltaika

49 opinii

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, chociaż szukasz go od sam nie wiesz jak dawna? Polenergia Fotowoltaika może być Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

SUNNY ROOF - Doskonała Fotowoltaika Gdynia

Doskonała Fotowoltaika

16 opinii

Fotowoltaika nie ma dla SUNNY ROOF żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Gdynia

Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski

8 opinii

Gdy szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Doskonałe Panele Fotowoltaiczne Gdynia

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

6 opinii

Klient, który planuje kupno paneli fotowoltaicznych winien już dziś zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Atego Energia - Panele Fotowoltaiczne Gdynia

Panele Fotowoltaiczne

3 opinie

Jeżeli szukasz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych w okolicy Gdyni, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. Atego Energia wykorzysta swoje kompetencje i złoży Ci dobrą propozycję. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

109 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Gdynia

Pierwszorzędna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Gdynia

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysok...

 • Gdynia

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 2 dni temu

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna Gdynia

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Gdynia

2022-09-22 do 2022-09-30
dodano 5 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 545 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Cenione Panele Fotowoltaiczne Gdynia

Ten Klient jeszcze nie znalazł odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo że poszukuje go od sam nie wiesz jak dawna. Twoja firma może rozwiązać problem dla tego Klienta. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Gdynia

2022-09-20 do 2022-09-28
dodano 7 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Gdynia

Zlecenie od Klienta, który przegląda oferty paneli słonecznych i nie wybrał jeszcze odpowiedniego sprzedawcy. Skontaktuj się z nimi od razu.

 • Gdynia

2022-09-20 do 2022-09-28
dodano 7 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Gdynia

Zlecający poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Gdynia

2022-09-20 do 2022-09-28
dodano 7 dni temu

Perfekcyjna Fotowoltaika Gdynia

Zlecający szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Gdynia

2022-09-19 do 2022-09-27
dodano 8 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Gdynia

Dowiedź Klientowi, że następnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdzie na terenie Gdyni. Więc jeśli jesteś producentem wysokiej jakości paneli słonecznych to koniecznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Gdynia

2022-09-18 do 2022-09-25

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Gdynia

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość...

 • Gdynia

2022-09-18 do 2022-09-26

Opłacalna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Jesteś w stanie zaoferować solidną propozycję dotyczącą instalacji paneli fotowoltaicznych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Gdynia

2022-09-18 do 2022-09-18

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Gdynia

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z zakresu instalacji paneli fotowoltaicznych znajdź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Gdynia

2022-09-17 do 2022-09-25

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu