Fotowoltaika w Kartuzach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 503 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 233 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Kartuzach

Panele fotowoltaiczne Kartuzy

Perfekcyjna Energia Odnawialna Kartuzy

165 opinii

Perfekcyjna energia odnawialna to specjalność tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Synergio S.A. - Cenione Baterie Słoneczne Kartuzy

Cenione Baterie Słoneczne

157 opinii

Gdy jeszcze nie wyszukałeś właściwego dostawcy cenionych baterii słonecznych to ta firma może być tym, czego poszukujesz. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

SUNclever - Perfekcyjna Fotowoltaika Kartuzy

SUNclever

52 opinie

Firma fotowoltaiczna SUNclever to prawdziwi wyjadacze w temacie fotowoltaiki. Swoje usługi oferują Klientom w rejonie Kartuz. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Kartuzy

Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Kartuzy

52 opinie

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Polenergia Fotowoltaika S.A. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - warto.

Copernicus Sun S.A. - Doskonała Fotowoltaika Kartuzy

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Znakomici pracownicy firmy Copernicus Sun S.A. spełnią Państwa wymagania odnośnie fotowoltaiki. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

SUNNY ROOF - Doskonała Energia Odnawialna Kartuzy

Doskonała Energia Odnawialna

21 opinii

Energia odnawialna to dla firmy SUNNY ROOF pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się zlecenia dla Ciebie. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Polonus Energy - Bezkonkurencyjne Panele Słoneczne Kartuzy

Polonus Energy

20 opinii

Firma Polonus Energy to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z miejscowości Kartuzy i przyległych powiatów. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Syscom Service Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Kartuzy

Syscom Service Sp. z o.o.

9 opinii

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Syscom Service Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne w Kartuzach

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne w Kartuzach

6 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Atego Energia - Tanie Panele Fotowoltaiczne Kartuzy

Atego Energia

3 opinie

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych na terenie Kartuz, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Atego Energia wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Najnowsze z 156 zleceń na fotowoltaikę w Kartuzach

Pierwszorzędny System Fotowoltaiczny Kartuzy

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Łapino kartuskie

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano wczoraj o 10:37

Świetna Firma Fotowoltaiczna Kartuzy

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Staniszewo

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 5 dni temu

Świetne Panele Fotowoltaiczne Kartuzy

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Żukowo

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 6 dni temu

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Kartuzy

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Smętowo chmieleńskie

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Brodnica Górna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Brodnica Górna

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Chmielno

Dla Klienta wyszukanie doświadczonej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, na własną rękę jako prawdziwy specjalista działający na terenie Pomorskiego, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Zachęcamy do kontaktu.

 • Chmielno

2023-01-26 do 2023-02-03

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Brodnica Górna

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako dobra firma od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Brodnica Górna

2023-01-26 do 2023-02-03

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Łapino Kartuskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego rachu...

 • Łapino kartuskie

2023-01-26 do 2023-02-03

Markowe Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Hopowo

2023-01-24 do 2023-02-01

Panele fotowoltaiczne, dach 70m², Borcz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 70m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rachu...

 • Borcz

2023-01-23 do 2023-01-31

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki