Panele fotowoltaiczne w Chojnicach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 848 430 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
540 151 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Chojnice - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Chojnice

Synergio S.A.

147 opinii

Firma Synergio S.A. to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Chojnic i okolicznych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Ekover- Piotr Drabjewski - Perfekcyjna Energia Odnawialna Chojnice

Perfekcyjna Energia Odnawialna

56 opinii

Firma fotowoltaiczna Ekover- Piotr Drabjewski to prawdziwi profesjonaliści w branży energii odnawialnej. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w rejonie Chojnic. Już teraz umów się z nimi na rozmowę.

SUNclever - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna w Chojnicach

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna w Chojnicach

52 opinie

Firma fotowoltaiczna świadcząca swoje usługi w miejscowości Chojnice i w pobliskich powiatach. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

AM Group Solar - Energia Odnawialna Chojnice

Energia Odnawialna

52 opinie

Perfekcyjna energia odnawialna to specjalność tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Copernicus Sun S.A. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Chojnice

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Chojnice

42 opinie

Instalacje fotowoltaiczne oraz detale z tego wynikające nie będą dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty Copernicus Sun S.A.. Profesjonalni znawcy z dziedziny instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać skrojone na miarę rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Polenergia Fotowoltaika - Doskonała Fotowoltaika Chojnice

Doskonała Fotowoltaika Chojnice

49 opinii

Polenergia Fotowoltaika to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Chojnic. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Zielony Prąd - Pierwszorzędna Fotowoltaika Chojnice

Zielony Prąd

28 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, szczególnie na obszarze Chojnic, ale także okolicznych miast. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

SOLEOS - Profesjonalna Energia Odnawialna Chojnice

Profesjonalna Energia Odnawialna

8 opinii

SOLEOS świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z miejscowości Chojnice i z sąsiednich miast. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Chojnice

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

6 opinii

Firma GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Chojnice i przyległych powiatów. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

ESOLEO partner Jerzy Thiel - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Chojnice

ESOLEO partner Jerzy Thiel

1 opinia

Szukający instalacji fotowoltaicznych musi już teraz zgłosić się do ESOLEO partner Jerzy Thiel i zobaczyć atrakcyjne oferty oraz pochlebne opinie zadowolonych Klientów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi.

46 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Chojnice

Tanie Panele Fotowoltaiczne Chojnice

Jeżeli chcesz znaleźć zlecenia jako dostawca tanich paneli fotowoltaicznych, to z całą pewnością dobierzesz dla Klienta odpowiedni towar. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Czersk

2022-09-24 do 2022-10-02
dodano 4 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Charzykowy

Wpraw w zachwyt tego Zlecającego profesjonalnym działaniem w miejscowości Pomorskie. Jako znana firma fotowoltaiczna wykonaj zlecenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²" i zapewnij, że realizacja instalacji fotowoltaicznej zostanie wykonana szybko i z dokładnością. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Charzykowy

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 5 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 545 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Panele fotowoltaiczne, dach 105m², Chojnice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 105m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rach...

 • Chojnice

2022-09-21 do 2022-09-29
dodano 7 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Chojnice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Chojnice

2022-09-21 do 2022-09-29
dodano 7 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Rowista

Zleceniodawcy nagminnie czują się zagubieni w bogactwie ofert na panele słoneczne. Jako specjalista, pomóż znaleźć najlepsze rozwiązanie Zlecającemu zgłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Rowista

2022-09-18 do 2022-09-26

Markowe Panele Słoneczne Chojnice

Kupno markowych paneli słonecznych dla Konsumentów nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel Klientowi rady i dobierz dostosowane do potrzeb rozwiązanie. Umów się na konkretny termin od razu!

 • Brusy

2022-09-14 do 2022-09-22

Świetne Panele Słoneczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Brusy

2022-09-12 do 2022-09-20

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 90m², Chojnice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 90m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rachun...

 • Chojnice

2022-09-09 do 2022-09-17

Markowe Panele Fotowoltaiczne

Ten Zleceniodawca szuka bezkonkurencyjnej oferty paneli fotowoltaicznych w miejscowości Pomorskie i napisał - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Jako ekspert w branży wykorzystaj swoje kompetencje i przedstaw świetną propozycję. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Brusy

2022-09-06 do 2022-09-14

Tanie Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Chojnice

2022-08-29 do 2022-09-06

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu