Fotowoltaika w Tczewie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 482 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 231 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Tczewie

Panele fotowoltaiczne Tczew

RP SOLAR - Bruk Bet Partner

165 opinii

Skoro starasz się znaleźć dostawcę bezkonkurencyjnych baterii słonecznych to RP SOLAR - Bruk Bet Partner na pewno zapewni najlepszy produkt. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Synergio S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Tczew

Perfekcyjna Fotowoltaika

157 opinii

Pracownicy Synergio S.A. to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Tczew

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o.

91 opinii

Czujesz się zagubiony w gąszczu ofert na baterie słoneczne? Profesjonalna kadra z OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. doradzą Ci najbardziej korzystne wyjście. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

SUNclever - Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne Tczew

Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne

52 opinie

Przeglądasz oferty ogniw fotowoltaicznych i nie masz sprzedawcy? Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Dobre Panele Słoneczne Tczew

Dobre Panele Słoneczne Tczew

52 opinie

Znalezienie dobrych paneli słonecznych bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Polenergia Fotowoltaika S.A. doradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Ustal pasujący termin już teraz!

Copernicus Sun S.A. - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne w Tczewie

Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne w Tczewie

45 opinii

Wyszukanie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego polecamy Ci Copernicus Sun S.A. - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii systemów fotowoltaicznych działający w rejonie Tczewa, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

SUNNY ROOF - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Tczew

SUNNY ROOF

21 opinii

SUNNY ROOF świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Tczew i okolic. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Syscom Service Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Tczew

Doskonała Fotowoltaika

9 opinii

Syscom Service Sp. z o.o. to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Tczewa. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Doskonała Energia Odnawialna Tczew

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

6 opinii

Ten fachowiec działa na terenie miejscowości Tczew i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu doskonałej energii odnawialnej. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy - Profesjonalna Fotowoltaika Tczew

Profesjonalna Fotowoltaika Tczew

2 opinie

Fotowoltaika nie ma dla P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Ustal pasujący termin już teraz!

Najnowsze z 69 zleceń na fotowoltaikę w Tczewie

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Subkowy

Jako godna zaufania firma fotowoltaiczna z Pomorskiego oraz prawdziwi zawodowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają doświadczenie, złóż ofertę w odpowiedzi na potrzebę tego Klienta. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zobacz!

 • Subkowy

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 5 dni temu

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Tczew

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Tczew

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 80m², Tczew

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 80m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd...

 • Tczew

2023-01-25 do 2023-02-02

Idealne Panele Fotowoltaiczne Tczew

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Tczew

2023-01-24 do 2023-02-01

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Gniew

Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania o treści "Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Gniew

2023-01-13 do 2023-01-21

Świetna Instalacja Fotowoltaiczna Tczew

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Dzierżążno

2023-01-12 do 2023-01-20

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Tczew

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Tczew

2023-01-11 do 2023-01-19

Najlepszy System Fotowoltaiczny Tczew

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Pelplin

2023-01-11 do 2023-01-19

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna

Ten Zlecający wciąż szuka profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Tczew

2023-01-09 do 2023-01-17

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Tczew

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudow...

 • Tczew

2023-01-09 do 2023-01-17

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki