Fotowoltaika w Tczewie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 517 936 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Tczewie

Panele fotowoltaiczne Tczew

Giosan Polska / AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa-Szczecin-Gdańsk-Gdynia-Sopot

467 opinii

Skoro starasz się znaleźć dostawcę bezkonkurencyjnych baterii słonecznych to Giosan Polska AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa-Szczecin-Gdańsk-Gdynia-Sopot na pewno zapewni najlepszy produkt. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

SUNclever - Perfekcyjna Fotowoltaika Tczew

Perfekcyjna Fotowoltaika

96 opinii

Pracownicy SUNclever to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Tczew

Energia Taniej Sp. z o.o.

89 opinii

Czujesz się zagubiony w gąszczu ofert na baterie słoneczne? Profesjonalna kadra z Energia Taniej Sp. z o.o. doradzą Ci najbardziej korzystne wyjście. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne Tczew

Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne

95 opinii

Przeglądasz oferty ogniw fotowoltaicznych i nie masz sprzedawcy? Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

LW Solutions Sp. z o.o. - Dobre Panele Słoneczne Tczew

Dobre Panele Słoneczne Tczew

40 opinii

Znalezienie dobrych paneli słonecznych bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z LW Solutions Sp. z o.o. doradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Ustal pasujący termin już teraz!

Flix Group Sp. z o.o. - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne w Tczewie

Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne w Tczewie

30 opinii

Wyszukanie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego polecamy Ci Flix Group Sp. z o.o. - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii systemów fotowoltaicznych działający w rejonie Tczewa, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

MSF BUDOWNICTWO Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Tczew

MSF BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

8 opinii

MSF BUDOWNICTWO Sp. z o.o. świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Tczew i okolic. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

ATM KLIMA Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Tczew

Doskonała Fotowoltaika

5 opinii

ATM KLIMA Sp. z o.o. to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Tczewa. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

SunSol Sp. z o.o. - Doskonała Energia Odnawialna Tczew

SunSol Sp. z o.o.

5 opinii

Ten fachowiec działa na terenie miejscowości Tczew i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu doskonałej energii odnawialnej. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

SOMERO Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Tczew

Profesjonalna Fotowoltaika Tczew

8 opinii

Fotowoltaika nie ma dla SOMERO Sp. z o.o. żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Ustal pasujący termin już teraz!

Najnowsze z 45 zleceń na fotowoltaikę w Tczewie

Dobre Panele Słoneczne Tczew

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: ściana Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Radostowo

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano wczoraj o 13:51

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c, Tczew

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: do 200zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Tczew

2024-04-11 do 2024-04-19
dodano 2 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 201-250zł m-c, Czarlin

Jeśli Fotowoltaika nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Czarlin

2024-04-07 do 2024-04-15
dodano 6 dni temu

Najwyższej Klasy Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Tczew

Jako ekspert przedstaw bezkonkurencyjną ofertę instalacji paneli fotowoltaicznych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Niewątpliwie zlecenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 301-400zł m-c" jest stworzone dla Ciebie. Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

 • Tczew

2024-03-31 do 2024-04-08

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 251-300zł m-c, Tczew

Ten Zlecający szuka najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych w miejscowości Tczew i napisał - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 251-300zł m-c. Jako fachowiec w branży wykorzystaj kompetencje swoich pracowników i zaproponuj świetną propozycję. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Tczew

2024-03-27 do 2024-04-04

Cenione Panele Fotowoltaiczne Tczew

Ten Klient jeszcze nie znalazł odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo że poszukuje go od sam nie wiesz jak dawna. Twoja firma może rozwiązać problem dla tego Klienta. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Pelplin

2024-03-24 do 2024-04-01

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c, Swarożyn

Pokaż temu Zleceniodawcy, że kolejnego takiego sprzedawcy nie znajdzie na terenie Pomorskiego. Dlatego jeśli jesteś producentem cenionych paneli słonecznych to bez zbędnej zwłoki zapoznaj się ze zleceniem o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Swarożyn

2024-03-15 do 2024-03-23

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd do 200zł m-c, Swarożyn

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: do 200zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: ściana, grunt Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Swarożyn

2024-03-15 do 2024-03-23

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 201-250zł m-c, Tczew

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej oferty instalacji paneli fotowoltaicznych nie znajdzie na terenie Tczewa, więc jeżeli poszukuje świetnej instalacji paneli fotowoltaicznych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Tczew

2024-03-13 do 2024-03-21

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, prąd 450zł m-c, Tczew

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 450zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Tczew

2024-03-13 do 2024-03-21

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki