Fotowoltaika w Człuchowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 360 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 225 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Człuchowie

Panele fotowoltaiczne Człuchów

Synergio S.A.

157 opinii

Kiedy szukasz bezkonkurencyjnej oferty baterii słonecznych na terenie Człuchowa, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. Synergio S.A. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci świetną propozycję. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Ekover- Piotr Drabjewski - Dobra Firma Fotowoltaiczna w Człuchowie

Dobra Firma Fotowoltaiczna w Człuchowie

63 opinie

Chcesz zlecić prace, a jeszcze nie znalazłeś firmy fotowoltaicznej? Ekover- Piotr Drabjewski to rewelacyjny wybór. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Tanie Ogniwa Fotowoltaiczne Człuchów

Tanie Ogniwa Fotowoltaiczne Człuchów

52 opinie

Zakup tanich ogniw fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Polenergia Fotowoltaika S.A. dadzą wskazówki i wybiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Copernicus Sun S.A. - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Człuchów

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Copernicus Sun S.A. świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Człuchowa i z sąsiednich miast. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Zielony Prąd - Perfekcyjna Fotowoltaika Człuchów

Perfekcyjna Fotowoltaika

29 opinii

Ten fachowiec działa na terenie województwa i oferuje różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej fotowoltaiki. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

SUNNY ROOF - Profesjonalna Fotowoltaika Człuchów

SUNNY ROOF

21 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, zwłaszcza na obszarze Człuchowa, ale także przyległych powiatów. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Syscom Service Sp. z o.o. - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Człuchów

Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Człuchów

9 opinii

Szukając paneli słonecznych spotkasz sprzedawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Syscom Service Sp. z o.o. jest najwyższej próby. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

SOLEOS - Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna Człuchów

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna

8 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, zwłaszcza na obszarze Człuchowa, ale także przyległych powiatów. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Opłacalne Baterie Słoneczne Człuchów

Opłacalne Baterie Słoneczne

6 opinii

Znalezienie opłacalnych baterii słonecznych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa na 100% pomoże Ci w znalezieniu właściwego produktu. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

ALIANS SP. Z O.O. - Opłacalne Panele Słoneczne Człuchów

ALIANS SP. Z O.O.

3 opinie

Znalezienie opłacalnych paneli słonecznych jest niełatwe, ale ALIANS SP. Z O.O. na sto procent pomoże Ci w znalezieniu adekwatnego produktu. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Najnowsze z 33 zleceń na fotowoltaikę w Człuchowie

Tanie Panele Fotowoltaiczne Człuchów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość śr...

 • Człuchów

2023-01-26 do 2023-02-03

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Przechlewo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Przechlewo

2023-01-25 do 2023-02-02

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Człuchów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Człuchów

2023-01-18 do 2023-01-26

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Człuchów

Ten Klient, który w dalszym ciągu nie znalazł instalacji paneli fotowoltaicznych, pomimo że szuka od dawna, napisał nam zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zleceniodawcy. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Dębnica

2023-01-02 do 2023-01-10

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczne...

 • Krzemieniewo

2022-12-28 do 2023-01-05

Cenione Panele Słoneczne Człuchów

Udowodnij Zleceniodawcy, że takiego sprzedawcy szybko nie znajdzie w miejscowości Człuchów i okolicy. Dlatego jeśli jesteś dostawcą cenionych paneli słonecznych to bez zbędnej zwłoki przeanalizuj zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Człuchów

2022-12-16 do 2022-12-24

Panele fotowoltaiczne, dach 40m², Człuchów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 40m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Człuchów

2022-12-14 do 2022-12-22

Korzystna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Człuchów

2022-12-07 do 2022-12-15

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Przechlewo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczn...

 • Przechlewo

2022-12-05 do 2022-12-13

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Bińcze

Spraw, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z branży instalacji paneli fotowoltaicznych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zobacz!

 • Bińcze

2022-12-02 do 2022-12-10

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki