Fotowoltaika w Kościerzynie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 361 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 225 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Kościerzynie

Panele fotowoltaiczne Kościerzyna

RP SOLAR - Bruk Bet Partner

165 opinii

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja ekipy z firmy RP SOLAR - Bruk Bet Partner - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Synergio S.A. - Dobre Instalacje Fotowoltaiczne Kościerzyna

Dobre Instalacje Fotowoltaiczne

157 opinii

Szukający instalacji fotowoltaicznych powinien zgłosić się do Synergio S.A. i zobaczyć na własne oczy dobre oferty oraz najwyższą jakość obsługi. Zarezerwuj termin!

SUNclever - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Kościerzyna

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Kościerzyna

52 opinie

Systemy fotowoltaiczne nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Solidna Fotowoltaika w Kościerzynie

Solidna Fotowoltaika w Kościerzynie

52 opinie

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Copernicus Sun S.A. - Doskonała Fotowoltaika Kościerzyna

Doskonała Fotowoltaika

45 opinii

Firma działa w rejonie miejscowości Kościerzyna i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu doskonałej fotowoltaiki. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółową wycenę.

SUNNY ROOF - Idealne Instalacje Fotowoltaiczne Kościerzyna

Idealne Instalacje Fotowoltaiczne Kościerzyna

21 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, chociaż poszukujesz od dawna? SUNNY ROOF może być Twoim wybawieniem. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Otovo Sp. z o.o. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Kościerzyna

Perfekcyjna Energia Odnawialna

22 opinie

Energia odnawialna to dla firmy Otovo Sp. z o.o. pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się zlecenia dla Ciebie. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

SOLEOS - Profesjonalna Fotowoltaika Kościerzyna

Profesjonalna Fotowoltaika

8 opinii

Wybranie instalacji fotowoltaicznych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z SOLEOS dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Pierwszorzędna Fotowoltaika Kościerzyna

Pierwszorzędna Fotowoltaika

6 opinii

Pierwszorzędna fotowoltaika to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w tym fachu. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy - Opłacalne Panele Słoneczne Kościerzyna

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy

2 opinie

Nie możesz odnaleźć się w zawiłościach ofert na panele słoneczne? Specjaliści z P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy doradzą Ci najbardziej korzystne wyjście. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najnowsze z 52 zleceń na fotowoltaikę w Kościerzynie

Pierwszorzędna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Kościerzyna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Bożepole szlacheckie

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 7 dni temu

Panele Fotowoltaiczne Kościerzyna

Zakup doskonałych paneli fotowoltaicznych dla Klientów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź Klientowi i znajdź dostosowane do potrzeb rozwiązanie. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Kościerzyna

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 7 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kościerzyna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Kościerzyna

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Kościerzyna

Doprowadź do tego, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony pracownik z dziedziny instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Kościerzyna

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 36m², Wąglikowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 36m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd...

 • Wąglikowice

2023-01-23 do 2023-01-31

Solidna Fotowoltaika Kościerzyna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średn...

 • Lipusz

2023-01-21 do 2023-01-29

Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczneg...

 • Nowa Karczma

2023-01-18 do 2023-01-26

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Dziemiany

Przygotowanie systemu fotowoltaicznego dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Dziemiany

2023-01-17 do 2023-01-25

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Dla Klienta, który napisał - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², wybranie korzystnej instalacji paneli fotowoltaicznych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Ty będziesz na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego produktu. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Grabowo Kościerskie

2023-01-08 do 2023-01-16

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna Kościerzyna

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Kościerzyna

2022-12-30 do 2023-01-07

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki