Fotowoltaika w Nowym Dworze Gdańskim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 490 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 231 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Nowym Dworze Gdańskim

Panele fotowoltaiczne Nowy Dwór Gdański

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna

165 opinii

Poszukując pierwszorzędnych paneli słonecznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna RP SOLAR - Bruk Bet Partner jest najwyższej próby. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Synergio S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Nowy Dwór Gdański

Synergio S.A.

157 opinii

Wybranie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się Synergio S.A. - to prawdziwi fachowcy w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Nowego Dworu Gdańskiego, którzy znają się na swojej robocie. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. - Idealne Panele Fotowoltaiczne Nowy Dwór Gdański

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o.

91 opinii

Takiego dostawcy szybko nie znajdziesz w miejscowości Nowy Dwór Gdański i okolicy, dlatego jeśli szukasz idealnych paneli fotowoltaicznych to bez zbędnej zwłoki zobacz OZE.plus - Your Way Sp. z o.o.. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zadzwoń!

SUNclever - Perfekcyjna Fotowoltaika Nowy Dwór Gdański

Perfekcyjna Fotowoltaika Nowy Dwór Gdański

52 opinie

Jeżeli poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z SUNclever perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

Green Mark Sp. z o.o - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Nowy Dwór Gdański

Green Mark Sp. z o.o

39 opinii

Oferuje usługi z zakresu systemów fotowoltaicznych od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Nowy Dwór Gdański, ale także okolicznych powiatów. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Idealne Instalacje Fotowoltaiczne Nowy Dwór Gdański

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Dotarcie do idealnych instalacji fotowoltaicznych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Polenergia Fotowoltaika S.A. na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu produktu. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Solidna Fotowoltaika w Nowym Dworze Gdańskim

Solidna Fotowoltaika w Nowym Dworze Gdańskim

52 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Nowy Dwór Gdański, ale także okolicznych powiatów. Zarezerwuj termin już teraz!

SUNNY ROOF - Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne Nowy Dwór Gdański

Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne Nowy Dwór Gdański

21 opinii

Nie możesz odnaleźć się w bogactwie ofert na panele fotowoltaiczne? Profesjonalna kadra z SUNNY ROOF zaproponują Ci najbardziej korzystne rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Atego Energia - Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne Nowy Dwór Gdański

Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne

3 opinie

W dalszym ciągu nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, mimo że szukasz od wielu dni? Atego Energia może być Twoim wybawieniem. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy - Wyśmienite Panele Słoneczne Nowy Dwór Gdański

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy

2 opinie

Chesz znaleźć dostawcę wyśmienitych paneli słonecznych w okolicy miejscowości Nowy Dwór Gdański i wymagasz atrakcyjnej ceny? Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 18 zleceń na fotowoltaikę w Nowym Dworze Gdańskim

Instalacja Fotowoltaiczna Nowy Dwór Gdański

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Orłowo

2023-01-16 do 2023-01-24

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Sztutowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Sztutowo

2023-01-12 do 2023-01-20

Wyśmienite Panele Fotowoltaiczne Nowy Dwór Gdański

Zlecenie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z rejonu Pomorskiego i okolic. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Stobiec

2023-01-01 do 2023-01-09

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Lubiszynek Drugi

Zapytanie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Pomorskie i z sąsiednich miast. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Lubiszynek drugi

2022-11-19 do 2022-11-27

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Stegna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Stegna

2022-10-16 do 2022-10-24

Wysokiej Klasy Panele Słoneczne Nowy Dwór Gdański

Zleceniodawcy często nie mogą odnaleźć się w zawiłościach ofert na panele słoneczne. Jako ekspert, zaproponuj najbardziej korzystne wyjście Zlecającemu ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 20000m². Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Sztutowo pomorskie

2022-10-11 do 2022-10-19

Solidna Firma Fotowoltaiczna Nowy Dwór Gdański

Jako solidna firma fotowoltaiczna z Nowego Dworu Gdańskiego i prawdziwi fachowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie, jesteś idealnym kandydatem dla tego Klienta. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

 • Nowy Dwór Gdański

2022-10-08 do 2022-10-16

Doskonałe Panele Fotowoltaiczne

Kupno doskonałych paneli fotowoltaicznych dla Klientów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec posłuż Klientowi radą i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Nowy Dwór Gdański

2022-10-08 do 2022-10-16

Opłacalna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Nowy Dwór Gdański

Udowodnij Zlecającemu, że takiej oferty instalacji paneli fotowoltaicznych szybko nie znajdzie na terenie Pomorskiego, więc jeżeli szuka opłacalnej instalacji paneli fotowoltaicznych to od razu powinien wybrać Twoją Firmę. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Bronowo

2022-09-29 do 2022-10-07

Rewelacyjna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Junoszyno

2022-09-28 do 2022-10-06

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki