Panele fotowoltaiczne w Wejherowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 838 403 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
539 791 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Wejherowo - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Wejherowo

RP SOLAR - Bruk Bet Partner

165 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Synergio S.A. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne w Wejherowie

Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne w Wejherowie

147 opinii

Wybitni pracownicy Synergio S.A. spełnią Państwa oczekiwania odnośnie systemów fotowoltaicznych. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Wejherowo

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Wejherowo

84 opinie

Fotowoltaika w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Jeśli chcesz otrzymać ofertę skontaktuj się - warto.

SUNclever - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne Wejherowo

SUNclever

52 opinie

Poszukując wysokiej klasy baterii słonecznych znajdziesz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale SUNclever nie ma sobie równych. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Copernicus Sun S.A. - Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne Wejherowo

Copernicus Sun S.A.

42 opinie

W dalszym ciągu nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, chociaż szukasz od sam nie wiesz jak dawna? Copernicus Sun S.A. może być Twoim rozwiązaniem. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Polenergia Fotowoltaika - Idealne Panele Fotowoltaiczne Wejherowo

Idealne Panele Fotowoltaiczne

49 opinii

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, pomimo że szukasz go od wielu dni? Polenergia Fotowoltaika może zakończyć Twój problem. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Polonus Energy - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Wejherowo

Polonus Energy

20 opinii

Firma Polonus Energy to eksperci od systemów fotowoltaicznych, obsługujący Klientów z miejscowości Wejherowo i przyległych miast. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

SUNNY ROOF - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Wejherowo

SUNNY ROOF

16 opinii

Zdecydowanie o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z SUNNY ROOF dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Atego Energia - Świetne Baterie Słoneczne Wejherowo

Świetne Baterie Słoneczne Wejherowo

3 opinie

Atego Energia nie ma sobie równych w oferowaniu świetnych baterii słonecznych w konkurencyjnej cenie każdemu odbiorcy, zapewniając przy tym dogodne formy realizacji płatności. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółową wycenę.

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy - Dobra Firma Fotowoltaiczna Wejherowo

Dobra Firma Fotowoltaiczna

2 opinie

Eksperci z P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny perfekcyjnej fotowoltaiki. Przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

192 Zlecenia - Panele Fotowoltaiczne Wejherowo

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Wejherowo

Szukając Konsumentów jako dostawca paneli słonecznych, znajdziesz tu wiele ciekawych zleceń dla producentów, jak na przykład "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jednak to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość przewyższyć innych. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Wejherowo

2022-09-27 do 2022-10-05
dodano 3 godziny temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Szemud

Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m²". Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Szemud

2022-09-26 do 2022-10-04
dodano wczoraj o 13:19

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 545 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Doskonałej Jakości System Fotowoltaiczny Wejherowo

Zachwyć Zlecającego fachowym działaniem na terenie Pomorskiego. Jako uznana firma fotowoltaiczna podejmij się zlecenia "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²" i pokaż, że realizacja systemu fotowoltaicznego zostanie wykonana błyskawicznie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Bojano

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 2 dni temu

Rewelacyjne Panele Fotowoltaiczne Wejherowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Rumia

2022-09-24 do 2022-10-02
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kielno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Kielno

2022-09-24 do 2022-10-02
dodano 3 dni temu

Wysokiej Klasy Panele Słoneczne Wejherowo

Zleceniodawcy często nie mogą odnaleźć się w zawiłościach ofert na panele słoneczne. Jako ekspert, zaproponuj najbardziej korzystne wyjście Zlecającemu ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Choczewo

2022-09-24 do 2022-10-02
dodano 3 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 301-500m², Gościcino

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, głównie na obszarze miejscowości Pomorskie, ale także okolicznych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Gościcino

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 4 dni temu

Najwyższej Klasy Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Wejherowo

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie na terenie Pomorskiego, więc jeżeli poszukuje najwyższej klasy instalacji paneli fotowoltaicznych to od razu powinien poznać Twoją Firmę. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Reda

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 4 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Luzino

Klient poszukuje opłacalnych paneli fotowoltaicznych w miejscowości Pomorskie lub na terenie powiatu i zależy mu na odpowiedniej jakości. Zdobądź Klienta odpowiadając na to zlecenie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Luzino

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 4 dni temu

Instalacja Fotowoltaiczna Wejherowo

Ten Zleceniodawca szuka profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², chcąc doświadczonych specjalistów. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Warzenko

2022-09-22 do 2022-09-30
dodano 5 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu