Fotowoltaika w Wejherowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 490 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 231 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Wejherowie

Panele fotowoltaiczne Wejherowo

RP SOLAR - Bruk Bet Partner

165 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Synergio S.A. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne w Wejherowie

Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne w Wejherowie

157 opinii

Wybitni pracownicy Synergio S.A. spełnią Państwa oczekiwania odnośnie systemów fotowoltaicznych. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Wejherowo

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Wejherowo

91 opinii

Fotowoltaika w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Jeśli chcesz otrzymać ofertę skontaktuj się - warto.

SUNclever - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne Wejherowo

SUNclever

52 opinie

Poszukując wysokiej klasy baterii słonecznych znajdziesz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale SUNclever nie ma sobie równych. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne Wejherowo

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

W dalszym ciągu nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, chociaż szukasz od sam nie wiesz jak dawna? Polenergia Fotowoltaika S.A. może być Twoim rozwiązaniem. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Copernicus Sun S.A. - Idealne Panele Fotowoltaiczne Wejherowo

Idealne Panele Fotowoltaiczne

45 opinii

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, pomimo że szukasz go od wielu dni? Copernicus Sun S.A. może zakończyć Twój problem. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

SUNNY ROOF - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Wejherowo

SUNNY ROOF

21 opinii

Firma SUNNY ROOF to eksperci od systemów fotowoltaicznych, obsługujący Klientów z miejscowości Wejherowo i przyległych miast. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Polonus Energy - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Wejherowo

Polonus Energy

20 opinii

Zdecydowanie o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Polonus Energy dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Atego Energia - Świetne Baterie Słoneczne Wejherowo

Świetne Baterie Słoneczne Wejherowo

3 opinie

Atego Energia nie ma sobie równych w oferowaniu świetnych baterii słonecznych w konkurencyjnej cenie każdemu odbiorcy, zapewniając przy tym dogodne formy realizacji płatności. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółową wycenę.

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy - Dobra Firma Fotowoltaiczna Wejherowo

Dobra Firma Fotowoltaiczna

2 opinie

Eksperci z P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny perfekcyjnej fotowoltaiki. Przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Najnowsze z 209 zleceń na fotowoltaikę w Wejherowie

Doskonała Fotowoltaika Wejherowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesię...

 • Nowy Dwór Wejherowski

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 2 dni temu

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Wejherowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Bożepole małe

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 3 dni temu

Wysokiej Klasy Panele Fotowoltaiczne

Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Warzenko

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 3 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Kąpino

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Kąpino

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 6 dni temu

Znakomita Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Wejherowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Strzebielino

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Sasino

Nadal możesz odpowiedzieć na ogłoszenie Klienta jako profesjonalista od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Sasino

2023-01-30 do 2023-01-22

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Małe Gowino

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Małe gowino

2023-01-26 do 2023-02-03

Idealne Panele Słoneczne Wejherowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Koleczkowo

2023-01-25 do 2023-02-02

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Rumia

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Rumia

2023-01-25 do 2023-02-02

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Powiedz Zleceniodawcy, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych nie znajdzie na terenie Wejherowa, więc jeśli szuka taniej instalacji paneli fotowoltaicznych to natychmiast powinien poznać Twoją Firmę. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Wejherowo

2023-01-24 do 2023-02-01

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki