Panele fotowoltaiczne w Lęborku

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 848 323 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
540 146 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Lębork - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Lębork

RP SOLAR - Bruk Bet Partner

165 opinii

Pierwszorzędna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy RP SOLAR - Bruk Bet Partner - nie mają sobie równych w branży. Umów się na konkretny termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Synergio S.A. - Doskonała Fotowoltaika Lębork

Synergio S.A.

147 opinii

Firma Synergio S.A. oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z Lęborka i okolic. Zarezerwuj termin!

SUNclever - Dobre Baterie Słoneczne Lębork

SUNclever

52 opinie

Jeżeli szukasz najlepszej oferty baterii słonecznych na terenie Lęborka, skorzystaj z pomocy fachowców w branży. SUNclever wykorzysta swoje kompetencje i przedstawi Ci dobrą propozycję. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się - naprawdę warto.

Copernicus Sun S.A. - Ogniwa Fotowoltaiczne Lębork

Ogniwa Fotowoltaiczne

42 opinie

Ten, kto szuka idealnych ogniw fotowoltaicznych musi już dziś zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć ich atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Polenergia Fotowoltaika - Wiarygodna Firma Fotowoltaiczna Lębork

Wiarygodna Firma Fotowoltaiczna Lębork

49 opinii

Firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi w miejscowości Lębork i na obszarze Lęborka. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Najwyższej Klasy Panele Słoneczne w Lęborku

Najwyższej Klasy Panele Słoneczne w Lęborku

49 opinii

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji o wyborze właściwego dostawcy najwyższej klasy paneli słonecznych to Polenergia Fotowoltaika S.A. może być tym, czego potrzebujesz. Ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Syscom Service Sp. z o.o. - Idealne Baterie Słoneczne Lębork

Idealne Baterie Słoneczne Lębork

9 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

AJF ELECTRIC - Profesjonalna Fotowoltaika Lębork

AJF ELECTRIC

5 opinii

Pracownicy AJF ELECTRIC to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od fotowoltaiki. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

Atego Energia - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Lębork

Atego Energia

3 opinie

Ta wyjątkowa firma fotowoltaiczna to prawdziwi specjaliści, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy - Znakomite Baterie Słoneczne Lębork

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy

2 opinie

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, pomimo że szukasz go od niezliczonych dni? P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy może zakończyć Twój problem. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

40 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Lębork

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Lębork

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Łeba

2022-09-28 do 2022-10-06
dodano 4 godziny temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Lębork

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Lębork

2022-09-20 do 2022-09-28
dodano 8 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 545 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Lębork

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Lębork

2022-09-26 do 2022-09-26

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne Lębork

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 100m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rachu...

 • Lębork

2022-09-20 do 2022-09-27

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Lębork

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z zakresu instalacji paneli fotowoltaicznych znajdź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Lębork

2022-09-15 do 2022-09-23

Perfekcyjna Instalacja Fotowoltaiczna Lębork

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Cewice, Kod Pocztowy

2022-09-12 do 2022-09-20

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Lębork

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako dobry fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Lęborka. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Lębork

2022-09-04 do 2022-09-12

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Lębork

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Lębork

2022-09-03 do 2022-09-06

Pierwszorzędny System Fotowoltaiczny Lębork

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako dobra firma od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Lębork

2022-08-21 do 2022-08-29

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Lębork

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Lębork

2022-08-19 do 2022-08-27

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu